Preskúmanie

Paragon Migrate OS to SSD 4.0 - Migrácia je rýchlejšia ako preinštalovanie

Urýchlenie a stíšenie počítača výmenou pevného disku za SSD zostáva na zozname želaní mnohých používateľov PC. Nikto nechce mať nádej, že bude musieť preinštalovať systém Windows a všetky programy. Program Migrate OS to SSD vezme prácu z vašich rúk.

Paragon Migrate OS na SSD 4.0

cena:

€ 14,95

Jazyk:

Holandsky

OS:

Windows XP / Vista / 7/8

Webová stránka:

//ct.link.idg.nl/mos

8 Skóre 80
  • Pros
  • Rýchlo
  • Migruje všetok softvér
  • Tiež z bootovacieho DVD alebo USB
  • Negatíva
  • Nie je to inteligentný výber
  • Žiadne šifrovanie

Existujú teda programy, ktoré za vás urobia migráciu z pevného disku na SSD. Okamžite tiež vykonajú všetky potrebné úpravy nového SSD, aby ho bolo možné použiť ako systémový disk Windows. Niektorí výrobcovia SSD, ako sú Samsung a Intel, dodávajú takýto softvér so svojimi SSD ako štandard. Ale ak máte SSD bez užitočného migračného softvéru, Paragon Migrate OS to SSD je voľba. Prečítajte si tiež: Ktorý disk SSD si mám kúpiť?

Hard Disk Manager Suite

Migrácia OS na SSD je súčasťou oveľa rozsiahlejšej sady Hard Disk Manager Suite, ktorú Paragon predáva aj samostatne. Program je sprievodca, ktorý skenuje aktuálny systém na inštaláciu systému Windows a potom ho skopíruje so všetkými potrebnými nastaveniami systému na disk SSD alebo nový pevný disk iba v štyroch krokoch. Prenesie sa celý systém Windows vrátane všetkých aplikácií. Takáto migrácia trvá v priemere pol hodiny, takže úspora času v porovnaní s preinštalovaním môže byť pokojne aj veľa hodín. Ak je na pevnom disku viac súborov, ako sa ich zmestí na disk SSD, je možné, že nebudete môcť migrovať určité súbory a priečinky.

Nový disk SSD bude v prípade potreby vyčistený a potom bude vybavený funkčnou inštaláciou systému Windows.

Tu by bola užitočná ďalšia pomoc z programu. Napríklad tým, že môžete jedným kliknutím zrušiť výber všetkých fotografií, videí alebo hudobných súborov, ale tiež pomôcť zabrániť nezahrnutiu potrebných častí systému Windows. Ak je disk SSD väčší ako pevný disk, pomocou nástroja Migrovať na disk SSD môžete podľa potreby pridať alebo uvoľniť voľné miesto v existujúcich oddieloch. Migrácia OS na SSD funguje priamo pod Windows, ale je tiež možné vytvoriť bootovací disk na DVD alebo USB kľúči. To umožňuje prenos systému Windows z disku s programom Master Boot Record (BIOS) na disk s formátom GPT (UEFI). Tento scenár sa bude vyskytovať menej často.

Pri výbere súborov a priečinkov prenesie Migrácia OS na SSD všetku prácu na používateľa.

Migrácia OS na SSD podporuje iba jednu inštaláciu systému Windows. Inštalácie typu multiboot (Windows, Linux alebo kombinácie) nemožno migrovať pomocou tohto jednoduchého nástroja, ale pomocou rozsiahlejšej verzie Paragon Drive Copy, ktorá má funkciu „Copy HDD“.

Paragon Migrate OS to SSD prevedie Windows a všetky aplikácie na SSD alebo nový pevný disk.

Záver

Migrácia OS na SSD 4.0 je skvelý program na prechod z pevného disku na SSD. O niečo viac pomoci a ochrany pri vylúčení súborov a priečinkov pri migrácii na menší disk SSD by mu prinieslo piatu hviezdu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found