Ako

Digitalizujte videokazety so záchranou svojich videí

Je škoda, ak pásky VHS, Video 8 a Betamax necháte v kartónových krabiciach v podkroví. Kvalita sa rokmi nezlepšuje. Analógové videopásky majú relatívne krátku životnosť, takže teraz je čas ich digitalizovať. To je možné pomocou Save your videos from MAGIX.

Tip 01: Softvérový balík

Je takmer nemožné vyhnúť sa komerčnému softvérovému balíku na digitalizáciu analógových videopások. Potrebujete vhodný program na prevod nahrávok do digitálneho súboru. Ďalej táto úloha vyžaduje nástroje na prevod analógového signálu z videorekordéra na digitálne obrázky pre počítač. Toto ovládate špeciálnym USB prevodníkom. Balík MAGIX Rescue your videos je k dispozícii za 49,99 EUR a obsahuje všetko podstatné. K dispozícii je tiež prémiová verzia tohto softvérového balíka za cenovku 99,99 eur. Výrobca dodáva luxusnejší prevodník v podobe krásnej krabičky. Výsledok je však úplne rovnaký, takže s najlacnejšou verziou tohto produktu MAGIX môžete pracovať dobre. Prečítajte si tiež: Digitalizujte všetky svoje fotografie v 10 krokoch.

Tip 02: Videorekordér

Na prenos videopások do počítača samozrejme potrebujete aj originálne prehrávacie zariadenie, napríklad rekordér VHS alebo Betamax. Je dôležité, aby kvalita bola stále dobrá. Napríklad ak sa v pôvodnej nahrávke objavia koktanie z dôvodu nepresnej reprodukcie, tieto nepresnosti uvidíte aj v digitálnej verzii. Pripojte video zariadenie do elektrickej zásuvky. Uistite sa, že hlavy cievok videorekordéra sú čisté pomocou vhodnej čistiacej kazety. Potom vložte videorekordér, ktorý chcete digitalizovať, do rekordéra. Pre istotu ho najskôr prepláchnite sem a tam, aby ste znížili pravdepodobnosť akýchkoľvek nehôd.

Tip 03: Inštalácia

Teraz si do počítača nainštalujte program Rescue your Videos. Vložte disk DVD do počítača a nabootujte disk. Ak vo svojom počítači nemáte jednotku DVD, môžete si softvér stiahnuť zo stránky MAGIX. V úvodnom okne je k dispozícii niekoľko programov. Vyberte si MAGIX Video easy Zachráňte svoje videá. Tento program vám pomôže uložiť obsah videokaziet do počítača. Zakaždým kliknite Ďalší prejsť sprievodcom inštaláciou a súhlasiť s licenčnými podmienkami. Vyberiete si štandardnú inštaláciu. Nezabudnite zrušiť začiarknutie možnosti Install Simpliclean, pretože táto časť programu je úplne zbytočná. Potvrďte pomocou inštalovať a po chvíli kliknite na Dokončené.

Potom sa automaticky spustí proces inštalácie ovládača prevodníka USB. Hneď ako to softvér vyžaduje, pripojte tento prevodník k voľnému USB portu. Potvrďte pomocou Ok dokončiť inštaláciu. Potom spustite program a zadajte správne sériové číslo. Spoločnosť MAGIX dodáva toto sériové číslo na samostatnej licenčnej karte. Vyplníte platnú e-mailovú adresu a kliknete na Zaregistrujte sa a aktivujte online už teraz. V prípade potreby si vytvorte účet MAGIX na registráciu produktu.

Optimalizujte zvuk

Program MAGIX Video Sound Cleaning Lab je k dispozícii aj na úvodnej obrazovke DVD. To dodáva zvuku analógových videozáznamov pokročilé korekcie. Týmto spôsobom obmedzíte prítomnosť rušivých zvukov a nastavíte úroveň hlasitosti presne. Ďalej môžete pridať všetky druhy zvukových efektov a zvukových komentárov. V tomto článku sa nebudeme podrobnejšie venovať možnostiam tohto programu. Prajete si vyskúšať laboratórium na čistenie videa? Potrebné sériové číslo nájdete na priloženej licenčnej karte.

Tip 04: Pripojenie rekordéra

Prenos cez S-Video poskytuje najlepšiu kvalitu obrazu počas digitalizácie

Pred prenosom analógových nahrávok do počítača najskôr pripojte videorekordér k USB prevodníku. Môžete si vybrať z troch možností pripojenia. To, ktorú možnosť si vyberiete, závisí od dostupných výstupov na videozariadení. Mali by ste už zapojiť tvarovač USB v hrote 3 do USB portu na vašom PC. Na druhej strane sú k dispozícii rôzne analógové vstupy, ku ktorým môžete pripojiť videorekordér. Ak používate najlacnejšiu verziu programu MAGIX Rescue your Videos, tieto vstupy pozostávajú zo špeciálnych zásuviek adaptéra. Väčšina videorekordérov má výstup scart. V takom prípade použite priložený kábel adaptéra scart a pripojte žltý, biely a červený konektor RCA k USB prevodníkovi. Nezabudnite prepnúť konektor scart do polohy OUT. Ak má váš videorekordér výstup S-Video (štyri bodky), je toto pripojenie skvelou alternatívou. To poskytuje najlepšiu kvalitu videa. Na prenos zvuku používajte biele a červené zástrčky RCA. Nakoniec môžete na prenos videa použiť aj žlté kompozitné pripojenie.