Ako

Tu je postup: Povolenie emodži v systémoch Mac a iOS

Všetky svoje e-maily, príspevky na Twitteri a aktualizácie z Facebooku môžete napísať iba ako obyčajný text, ale to nie je veľká zábava, však? Dnes je to všetko o opiciach, lietadlách a šálkach kávy a všetky sú vďaka emodži vzdialené iba jedno kliknutie. Takto ich zapnete.

Zatiaľ čo starý znak dvojbodka, spojovník a koncová zátvorka je univerzálny, emotikony sú veľmi dvadsiateho storočia. Pravdepodobne ste sa už stretli s emodži, malými ikonami, ktoré sa teraz objavujú na webe, v e-mailoch a samozrejme na Twitteri. Možno vás už napadlo, ako si svoje vlastné príspevky na sociálnych sieťach okoreniť roztomilým mačiatkom Home Alone.

Našťastie OS X aj iOS podporujú používanie znakov emodži a ich nastavenie je v obidvoch prípadoch pomerne ľahké. Takto postupujete.

Povoliť emodži na Macu

Na strane Mac, ak máte OS X Mavericks, máte takmer vždy prístup k emodži v aplikáciách prostredníctvom ponuky (alebo klávesovej skratky). Len do toho Upraviť menu a vyberte si Špeciálne znaky. To vám zvyčajne ukáže paletu špeciálnych znakov ASCII, ale v Mavericks sa zmenila na celú škálu emodži. Sú rozdelené do samostatných kategórií, napríklad Ľudia, Príroda, Objekty, Miesta a Symboly.

Ak chcete použiť emodži, nájdite ten, ktorý sa vám páči, a kliknite naň. Ak si nie ste istí, či pre niečo emodži existujú, môžete dokonca prejsť zoznamom symbolov posunutím nadol do vyhľadávacieho poľa. Keď použijete emodži, umiestni sa na prvý panel, kde sú uložené všetky vaše nedávno použité ikony.

Ak existujú ikony, ktoré opakovane používate, môžete ich tiež pridať do oblasti obľúbených položiek. Ak to však chcete urobiť, budete musieť aktivovať väčšiu paletu znakov kliknutím na ikonu vedľa vyhľadávacieho poľa. Tam môžete prechádzať znaky emoji aj ASCII; vyberte emodži a jeden dostanete Pridať k obľúbeným tlačidlo. Keď na ňu kliknete, zobrazí sa na prvom paneli pod hlavičkou s názvom Obľúbené. Ak chcete ikonu emodži odstrániť z obľúbených položiek, postupujte rovnako. rovnaké tlačidlo sa teraz volá Odstrániť z obľúbených.

Povoliť emodži v systéme iOS

V systéme iOS je to rovnako ľahké. Stačí ísť do Nastavenia> Všeobecné> Klávesnica> Klávesnice a stlačte Pridajte novú klávesnicu. Posuňte zobrazenie nadol, kým nenájdete emodži, a vyberte ho. Kedykoľvek vytiahnete klávesnicu, uvidíte vľavo od medzerníka ikonu zemegule. Jeho stlačením prepínate medzi latinskou klávesnicou a klávesnicou emodži. Stlačením a podržaním zobrazíte ponuku so všetkými nainštalovanými klávesnicami.

Rovnako ako v systéme OS X sú emodži v systéme iOS rozdelené do kategórií, pričom na prvom paneli sú zobrazené naposledy použité ikony. IOS bohužiaľ momentálne nepodporuje rovnakú možnosť obľúbených položiek ako OS X a zatiaľ neexistuje žiadna funkcia vyhľadávania - takže si budete musieť pamätať, kde je táto smutná panda.

Toto je zhruba preložený článok z našej americkej sesterskej stránky Macworld.com. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.