Ako

Spravujte svoje heslá v ľubovoľnom prehliadači

Dnes máme veľa účtov na rôznych webových stránkach. V určitom okamihu je nemožné zapamätať si všetky používateľské mená a súvisiace heslá. Našťastie vám váš prehliadač môže pomôcť spomenúť si, a mnoho populárnych prehľadávačov má zabudovaného správcu hesiel. Ako to používaš? V tomto článku si ich prejdeme pre jednotlivé prehliadače.

Google Chrome

Ak chcete získať prehľad o uložených heslách, kliknite na tlačidlo s tromi pomlčkami v pravom hornom rohu prehliadača Chrome. Vyberte si nastavenie a kliknite dole Pokročilé nastaveniavyhliadka. Posuňte sa nadol, kým sa nedostanete Heslá a formuláre viď. Predvolený stav Ponúknite uloženie svojich internetových hesiel skontrolované. kliknite na Správa hesiel získať prehľad. V tomto okne uvidíte sériu prihlasovacích mien a neviditeľných hesiel. Presuňte kurzor na heslo a kliknite na ikonu vyhliadka vidieť to.

internet Explorer

V prehliadači Internet Explorer kliknite na ozubené koliesko v pravom hornom rohu a vyberte ikonu Možnosti internetu. Kliknite centrálne na kartu Obsah v krabici Automatické dopĺňanie na nastavenie a potom vyberte Správa hesiel. Skrz Webové odkazy získate prehľad. Vyberte konkrétnu službu a kliknite na ikonu vyhliadka. Ak chcete zobraziť heslo, zadajte svoje heslo systému Windows.

Mozilla Firefox

Vo Firefoxe kliknite na tlačidlo s tromi čiarkami vpravo hore a potom vyberte možnosti. Na karte Bezpečnosť môžeš Uložené heslá ako v iných prehliadačoch. Heslá môžete zobraziť alebo odstrániť. Je zaujímavé, že si môžete tiež zvoliť Pomocou hlavného hesla. Toto je ďalšie zabezpečenie, aby nie každý, kto používa váš počítač, mohol vyžadovať vaše heslá. Toto hlavné heslo musíte zadať zakaždým, keď chcete použiť uložené heslo. Skrz Výnimky konečne môžete určiť webové stránky, pre ktoré sa heslá nemusia ukladať.

Safari

Používatelia Safari môžu používať Safari / Predvoľby / Heslá vyžiadať si zoznam. Finch Zobraziť heslá pre vybrané webové stránky, zadajte heslo správcu a potom kliknite na službu, pre ktorú chcete požiadať o heslo. Ak je to potrebné, môžete odstrániť heslo.

Microsoft Edge

Microsoft zabudoval do Edgeu veľa rovnakých funkcií ako v Internet Exploreri a správa hesiel funguje takmer rovnako. Štruktúra menu je jediný rozdiel. V Edge kliknite na tri vodorovné bodky vpravo hore a stlačte nastavenie. Kliknite dole Ukázať pokročilé nastavenia a kliknite pod nadpisom Ochrana osobných údajov a služby Spravovať moje uložené heslá.

Edge nie je veľmi užitočné na skutočné zobrazovanie hesiel. Otvor to Ovládací panel a postupne stlačte Používateľské účty> Správa poverení. Kliknite na šípku vedľa jedného z používateľských mien a potom kliknite na ikonu vedľa poľa hesla vyhliadka. Zadajte heslo systému Windows a heslo sa zobrazí.