Preskúmanie

WhoCrashed 3.02

Ak sa musíte popasovať s havarujúcim počítačom, je to veľmi nepríjemné. Ešte nepríjemnejšie je, keď nejde o jednorazové riešenie, ale počítač neustále zlyháva a vy netušíte prečo. Presne z tohto dôvodu je možné vytvoriť program WhoCrashed.

WhoCrashed je v skutočnosti veľmi krátka verzia televízneho programu CSI. Niečo nie je v poriadku, vedie sa vyšetrovanie a nájde sa vinník. Avšak tam, kde CSI štandardne trvá 45 minút, WhoCrashed to urobí za pár sekúnd. Pri zlyhaní počítača sa do počítača zapíšu súbory s výpisom, ktoré obsahujú informácie o zlyhaní. WhoCrashed tieto súbory prehľadá a potom vyhľadá príčinu zlyhania.

Po kliknutí na položku Analyzovať sa prehľadá príčina nedávneho zlyhania.

WhoCrashed nenájde informácie, ktoré by ste už sami nevideli. Keď systém Windows spadne a zobrazí sa modrá obrazovka, často obsahuje všetky potrebné informácie. Problém však je, že je to často toľko a nejasné, že vám to nepomáha. WhoCrashed preto filtruje dostupné informácie a zobrazuje vám iba to, čo je pre vás skutočne užitočné. Informácie stále obsahujú nejasné kódy, teraz však obsahujú aj stručný popis toho, čo mohlo spôsobiť problém. Potom nasledujú niektoré dôležité informácie od samotného WhoCrashed, ktoré sú možno najcennejšie. Táto informácia naznačuje, či ide o hardvérový konflikt (vážny) alebo či zlyhanie spôsobilo program, a ak áno, ktorý z nich (menej závažný) môžete ho odinštalovať. Je mimoriadne výhodné, že program môžete použiť aj na skenovanie iných počítačov v sieti.

Program vám potom povie, aká je možná príčina.

Je pravda, že WhoCrashed je „one trick pony“: robí veľmi málo. Ale ak máte poruchu alebo počítač, ktorý sa stále reštartuje (program WhoCrashed môžete spustiť v bezpečnom režime), tento program má zlatú váhu. Spustite, spustite skenovanie a o niekoľko sekúnd neskôr budete vedieť, ktorú softvérovú alebo hardvérovú súčasť musíte použiť.

WhoCrashed 3.02

Freeware

Jazyk Holandsky

Stiahnuť ▼ 1,48 MB

OS Windows 2000 / XP / 2003 / Vista / 7

Požiadavky na systém 5,39 MB miesta na pevnom disku

Tvorca Softvérové ​​projekty Resplendence

Rozsudok 7/10

Pros

Rýchle skenovanie problému

Skenujte tiež po sieti

Príčina a možné riešenie sú uvedené

Negatíva

Odkaz na aktualizované ovládače by nebol na mieste

Malá funkčnosť

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found