Ako

Lacné alebo bezplatné hovory cez SIP

Stále spolu telefonujeme. Jednou z metód je použitie poskytovateľa SIP. To často ušetrí pomerne veľa peňazí - určite v, do a zo zahraničia.

Ak zostanete v tomto prázdninovom období v rámci EÚ, môžete bez obáv volať a používať mobilný telefón s internetom. S roamingom nakoniec nie sú spojené žiadne ďalšie náklady, takže máte o zábavu postarané. Iné to bude, ak idete na dovolenku do krajiny mimo EÚ. To je tiež Turecko a samozrejme slnečné Mexicooohooooooo. Ak tam budete používať svoj smartphone na volanie a mobilný internet, pri troche smoly narazíte na účet, ktorý je vyšší ako všetky vaše náklady na dovolenku spolu. Aby ste tomu zabránili, je dôležité dodržiavať niekoľko príkazov. V každom prípade vypnite mobilnú dátovú prevádzku. V príručke alebo v súboroch pomocníka nájdete presné informácie o tom, ako to urobiť v prístroji. V prípade iOS spustite aplikáciu Nastavenia a klepnite na Mobilná sieť. Potom zapnite spínač za sebou Mobilné dáta od. Ak teraz chcete používať internet alebo aplikácie spojené s internetom (myslite na Whatsapp, Skype a ďalšie), nikdy to nemôžete urobiť náhodou cez mobilný internet. Ďalej jednoducho neprijímajte urgentné hovory. Pretože aj prijaté hovory mimo EÚ môžu byť dosť drahé! Ak stále chcete veľa telefonovať (napríklad preto, že si musíte vybaviť veci so spoločnosťou), je rozumné si predplatné objednať u poskytovateľa SIP. Ceny za to sú prekvapivo nízke. Známym poskytovateľom je napríklad VoipBuster. Za malú sumu sa dá dovolať na pol sveta po celé mesiace - skúsenosti ukazujú. V rámci zakúpeného kreditu je možné bezplatne zavolať do mnohých krajín, takže je skutočne potrebné vynaložiť úsilie na získanie kreditov. Po vytvorení a zaplatení účtu stále potrebujete vo svojom smartfóne aplikáciu SIP.

Aplikácia SIP

Aplikácia SIP je tiež známa ako „softphone“ alebo telefón so softvérom. Protokol SIP je v obchodnom svete takmer štandardný, veľa telefónov je tam jednoducho pripojených pomocou sieťového kábla. Môžete ho použiť aj doma - ak zostane nepovšimnuté - ak využívate predplatné typu všetko v jednom pre internet, televíziu a telefón. Aj keď svoj starý analógový telefón pripájate k smerovaču, prenos do az poskytovateľa je opäť prostredníctvom SIP. Ak chcete používať SIP na svojom smartfóne, môžete sa v systéme Android pokúsiť rozbehnúť veci pomocou zabudovaných možností SIP. Prax však ukazuje, že často ide o záležitosť typu „hit-and-miss“. Praktickejšie je jednoducho si nainštalovať aplikáciu SIP. Môžete napríklad použiť bezplatnú aplikáciu MobileVoip odporúčanú samotným VoipBusterom. Ak chcete trochu viac možností, potom je Acrobits Softphone vynikajúcou voľbou. Zaplatíte za to 7,99 €, ale ak veľa telefonujete, určite to stojí za zváženie. Povedali by sme však, že začneme s bezplatnou aplikáciou. Konfigurácia takejto aplikácie pre softphone sa líši podľa poskytovateľa. Na webe takéhoto poskytovateľa by ste mali nájsť rozsiahle konfiguračné nastavenia. Najdôležitejšie údaje, ktoré potrebujete, sú doména (server), používateľské meno a heslo. Často to funguje priamo s týmito štandardnými údajmi. V niektorých prípadoch je potrebné sa hlbšie venovať konfigurácii. Môžete tiež prijímať hovory s určitými predplatnými, potom dostanete pevné telefónne číslo. Z kontaktov SIP-na-SIP môžete volať aj tak úplne zadarmo. Pre mnohých domácich používateľov však existuje problém: prichádzajúci signál sa nedostáva cez váš smerovač. Rôzni poskytovatelia VOIP na to ponúkajú všetky druhy trikov, napríklad server STUN a ďalšie veci. Spravidla však nemusíte pre odchádzajúce hovory konfigurovať nič navyše. Ideálne na dovolenku. Pripojte sa k Wi-Fi sieti vášho hotela a spustite SIP! Praktický tip: Nechajte ľudí volať na vaše mobilné číslo, ale NEODPOVEDAJTE. Jednoducho zavolajte späť cez SIP. Majte na pamäti, že iba hovory na pevné linky sú väčšinou bezplatné, zatiaľ čo hovory na mobilné čísla často stoja peniaze. Ak vám však dôjde kredit na volanie pomocou protokolu SIP, môžete si ho samozrejme kedykoľvek doplniť.