Novinky

Čo je skener LiDAR v iPhone 12 Pro?

Spoločnosť Apple konečne minulý mesiac predstavila sériu iPhone 12 vrátane špecifikácií všetkých zariadení. Takzvaný skener LiDAR je umiestnený na zadnej strane všetkých nových telefónov Pro, v oblasti, kde nájdete aj objektívy a blesk fotoaparátu. Čo tento skener vlastne dokáže?

LiDAR znamená Light Detection and Ranging a nájdeme ho už na iPade Pro, ktorý vyšiel tento rok, ale prichádza aj na iPhone 12 Pro a Pro Max. Senzor používa na určenie vzdialenosti a hĺbky malé neviditeľné lasery. Najmä v autách s vlastným pohonom sa táto technológia v súčasnosti používa na rozpoznávanie chodcov alebo cyklistov a mnoho robotických vysávačov je vybavených aj technológiou LiDAR.

V posledných rokoch sa urobilo veľa práce na technológii, ktorá sa zmenšila, zlacnila a presnejšie, a čiastočne kvôli tomu sa objavila na niekoľkých telefónoch a tabletoch.

Najmä v prípade rozšírenej reality (AR) bude snímač hrať hlavnú úlohu a v menšej miere aj pri fotografovaní.

Rozšírená realita

Ostáva však zistiť, čo presne bude skener LiDAR znamenať pre iPhone 12 Pro, ale na základe možností tohto iPad iPad Pro vydaného v tomto roku máme niekoľko nápadov, ako nový smartphone bude využívať senzor LiDAR. .

Napríklad senzor sa pravdepodobne bude v prvom rade používať na hranie hier AR a nakupovanie v sieti AR. Apple už ukázal niekoľko konkrétnych aplikácií LiDAR, ktoré môžeme očakávať neskôr v tomto roku, vrátane hry Hot Lava. V tejto hre premeníte svoju vlastnú obývaciu izbu na hracie pole plné lávy. Je samozrejmé, že pre váš iPhone bude existovať oveľa viac hier, ktoré inteligentne využívajú senzor.

Senzor sa zdá byť užitočný aj pri generálnych opravách vášho interiéru. Napríklad v aplikácii IKEA môžete umiestniť rôzny digitálny nábytok do svojej obývacej izby, aby ste videli, ako presne tá nová pohovka nakoniec zapadne do miestnosti. S novým pokročilým režimom Studio môžete teraz zdobiť aj celý svoj dom.

Obmedzené možnosti

Okrem toho sú možnosti LiDAR pre spotrebiteľov stále obmedzené. Samozrejmosťou sú aplikácie od spoločnosti Apple, ako napríklad aplikácia Measure, ktorá používa senzor na ešte presnejšie meranie, ale teraz je na rade vývojárov, aby začali s novou technológiou.