Ako

Synology NAS ako server AirPrint

Na zdieľanie tlačiarní v sieti môžete použiť zariadenie Synology NAS. A tiež poskytnúť týmto tlačiarňam ďalšie funkcie, napríklad AirPrint.

Synology NAS majú oveľa viac možností ako „iba“ zdieľanie súborov. V skutočnosti sú to úplné počítače - servery, ak sa vám páči - ktoré (môžu) okrem zdieľania súborov ponúkať aj oveľa viac služieb. To môže zájsť veľmi ďaleko napríklad v podobe kompletného balíka Office, ktorý sa vo vašom prehliadači spustí a bude obsahovať viac technických záležitostí. Napríklad zdieľanie tlačiarní. Týmto spôsobom môžete (stále) pripojiť starú tlačiareň USB k vášmu NAS a zdieľať ju prostredníctvom siete. Mimochodom, ešte viac, pretože jemná tlač informácií o vydaní týkajúcich sa najnovšej verzie 6.2 systému DSM (operačný systém Synology) uvádza, že ide o poslednú verziu, pre ktorú sa ovládače USB stále uchovávajú. Škoda, ale na druhej strane čoraz viac tlačiarní má sieťové pripojenie z domu. A preto je podpora USB menej potrebná ako kedysi. Nemusíte sa však obávať, pretože sieťové tlačiarne a zariadenia typu všetko-v-jednom sa dajú tiež veľa vylepšiť. Nie všetky tieto zariadenia majú AirPrint. To znamená, že zo zariadenia so systémom iOS nemôžete tlačiť bez zložitých trikov. NAS ponúka riešenie!

Zapnite AirPrint

Ak chcete povoliť AirPrint, musíte k svojmu NAS najskôr pripojiť tlačiareň. Kliknite na tlačidlo Štart v ľavom hornom rohu obrazovky a potom na Ovládací panel. Ak ste to ešte neurobili, prepnite to do rozšíreného režimu (v ľavom hornom rohu okna). kliknite na Externé zariadenia. Kliknite na kartu Tlačiareň a potom ďalej Pridajte sieťovú tlačiareň. V otvorenom sprievodcovi zadajte IP adresu vašej tlačiarne a potom kliknite na Ďalší. Pomenujte tlačiareň a v zásade nechajte všetky ostatné nastavenia tak, ako sú. kliknite na Ďalší. V kroku, ktorý stojí teraz pred vami, prepnete túto možnosť Povoliť Apple Wireless Printing On. Potom vyberte svoju značku a typ tlačiarne. Aj keď Synologies podporujú veľké množstvo tlačiarní (vrátane starších USB) ihneď po vybalení, je pravdepodobné, že vaše konkrétne zariadenie nie je uvedené. Žiadny problém, pretože potom je čas skontrolovať technické parametre vašej tlačiarne. Takmer každá tlačiareň často emuluje jednu alebo viac ďalších tlačiarní. Potom vyberte značku (napríklad) Generické a vyberte jeden z ponúkaných protokolov Ovládač tlačiarne. Najprv si vyberte jeden z konkrétnych modelov tlačiarní uvedených v príručke. Ak nič nenájdete, vyskúšajte niektorú z generických tlačiarní.

Google Cloud Print

Možnosť si tu môžu zvoliť aj nadšenci Povoľte službu Google Cloud Print zapnúť. Ak to chcete urobiť, musíte sa najskôr zaregistrovať v tejto (bezplatnej) službe Google. V takom prípade spoločnosť Synology prepojí vašu tlačiareň so službou a odteraz budete môcť dokumenty odosielať e-mailom do ľubovoľného miesta na svete a potom sa automaticky vytlačia. Ale tento príklad sa týka hlavne AirPrint. Tiež povoľte túto možnosť Prisposobit na stranu aby sa zabránilo orezaniu obsahu stránky pri tlači. kliknite na Uplatňovať keď máte začiarknuté všetky možnosti, ktoré chcete. kliknite na Ok keď sa zobrazí výzva na pridanie portu spojeného s Bonjour do brány firewall. Ak chcete skontrolovať, či to funguje, spustite napríklad Safari na svojom iPade alebo iPhone; potom kliknite na tlačidlo zdieľania v hornej časti tohto prehľadávača a vyberte Tlač. Mali by ste vidieť novo pridanú tlačiareň so zvoleným menom Tlačiareň stáť. Alebo klepnite na text za tlačiarňou a vyberte svoju tlačiareň. Ak tlačiareň netlačí, možno budete musieť vyskúšať iný protokol. Vyberte novo pridanú tlačiareň zo zoznamu a kliknite na Správa tlačiarní a potom ďalej Nastavte tlačiareň. Napríklad v prípade Brother HL7120W sme boli úspešní s protokolom LPR a ako názov frontu BINARY_P1. A pre puristov: ako značka tlačiarní Brat vybrať; ako ovládač tlačiarne Brother DCP-1200.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found