Preskúmanie

Reproduktory Ikea Eneby nezasiahnu správnu notu

Ikea poznáme pre cenovo dostupný nábytok a bytové doplnky, ale švédsky maloobchodný reťazec tiež vydáva čoraz viac elektronických výrobkov. V tejto recenzii sa pozrieme na dva bluetooth reproduktory zo série Ikea Eneby.

Ika Eneby

cena 49,95 € a 89,95 €

Farby Biela a antracitová

Pripojiteľnosť Bluetooth, 3,5 mm jack

Formát 20 x 20 x 9 cm a 30 x 30 x 11 cm

Váha 1,5 a 3,7 kg

BatériaVoliteľné s malým reproduktorom (20 eur)

Webová stránka www.ikea.nl 6 Skóre 60

  • Pros
  • Elegantný dizajn
  • Ľahko sa používa
  • Cenovo dostupné
  • Negatíva
  • Ťažký
  • Veľký reproduktor tiež nie je pôsobivý
  • Malý reproduktor znie zle
  • Batéria je voliteľná alebo nie je možná

Výrobky spoločnosti Ikea sú známe svojim minimalistickým dizajnom a relatívne nízkymi cenami. Tieto vlastnosti platia aj pre Eneby, reproduktor z rovnomennej série, ktorý je k dispozícii v dvoch veľkostiach. Malý a väčší model je k dispozícii v bielej a antracitovej farbe a má štvorcový plastový kryt. Predná strana, za ktorou sú reproduktory, je vyrobená z polyesteru. Na zadnej strane je otvor pre basy, výstupný výkon a 3,5 mm zvukový port. Pomocou samostatne dodávaného príslušenstva môžete reproduktory umiestniť na stojan alebo zavesiť na stenu.

Ťažký

Oba reproduktory fungujú iba so zásuvkou, aj keď pre menší model si môžete kúpiť batériu (20 eur), aby ste ich mohli bezdrôtovo používať niekoľko hodín. Pri hmotnosti 1,5 kg je to podľa nás príliš ťažké vziať na pláž alebo do parku. Väčšia verzia s 3,6 kg je určená na umiestnenie niekde v dome (nie v kúpeľni). Pohodlne majú oba reproduktory rukoväť na zadnej strane, aby ste ich mohli ľahko premiestniť.

Otočný gombík

Na prednej strane reproduktorov Eneby sa nachádza otočný gombík. Ak ho krátko stlačíte, prejde do režimu párovania a môžete ho pomocou Bluetooth spojiť s prístrojom. Ovládačom tiež nastavujete hlasitosť a podľa potreby upravujete vysoké tóny (výšky) a basy. Toto funguje správne.

Sklamaná kvalita zvuku

Najdôležitejšou súčasťou reproduktora je samozrejme jeho kvalita zvuku, ale modely Eneby s tým nie sú schopné presvedčiť. Menšia verzia môže byť dosť hlasná, ale zvuk má málo detailov a znie rovnako. Basy sú štandardne prítomné, preto je vhodné ich znížiť pomocou otočného gombíka. Pretože všetok zvuk vychádza z prednej strany, je najlepšie počúvať priamo pred reproduktorom. Ak je naklonený, vaša hudba bude znieť menej krásne.

Trpí tým aj väčší reproduktor, aj keď kvalita zvuku je lepšia. Napríklad basy sú nastavené prirodzenejšie a tóny znejú živšie. To neznamená, že veľký Eneby produkuje najlepší zvuk: myslíme si, že konkurenčné reproduktory od JBL a UE znejú lepšie.

Záver

Dva reproduktory Eneby nie sú úplne presvedčivé. Dizajn je pekný, ale modely sú na ťažkej strane. Škoda tiež, že reproduktory nemajú (zabudovanú) batériu. Malá verzia tiež znie priemerne a kvalita zvuku veľkého modelu tiež nie je pôsobivá. Za tieto ceny sú na predaj lepšie reproduktory.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found