Ako

Aktivujte nočný režim prehliadača Google Chrome v systéme Android

Google momentálne zavádza aktualizáciu prehliadača Google Chrome, ktorá pridáva experimentálnu funkciu: tmavý režim (tiež nazývaný nočný režim) môžete aktivovať manuálne. Vysvetľujeme, ako na to.

Teraz, keď sa na trhu objavuje čoraz viac smartfónov s OLED obrazovkou, je dôležitosť tmavého režimu čoraz dôležitejšia. Takýto režim môže zaistiť, že spotrebujete menej energie, pretože čierne pixely na OLED obrazovke nie sú aktivované, a preto nepoužívajú nijaké napájanie. Čoraz viac aplikácií má tmavý režim, napríklad Telegram, Mapy Google, Slack a teraz sa do tohto zoznamu môže pridať aj Google Chrome.

Poznámka: v súčasnosti ide o experimentálnu funkciu. Musíte teda vziať do úvahy, že aplikácia môže fungovať nesprávne. Môžu sa teda vyskytnúť problémy, s ktorými ste sa doteraz nestretli. V praxi to však bude lepšie, ako sa očakávalo. Ak ale narazíte na niečo, čo je nesprávne alebo už nefunguje správne, mali by ste experimentálnu funkciu vypnúť. Ak chcete prehliadač Chrome vyskúšať v tmavom režime, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie. Potrebujete na to minimálne verziu 74 aplikácie Chrome.

Takto aktivujete tmavý režim pre Chrome

Najskôr otvoríte aplikáciu Chrome. Do panela s adresou zadajte alebo skopírujte reťazec „chrome: // flags“ (bez úvodzoviek). Do vyhľadávacieho panela, ktorý je teraz na obrazovke, zadajte „dark“, potom sa na obrazovke zobrazí možnosť „Android Chrome UI dark mode“. Stlačte tlačidlo Predvolené a potom možnosť Povolené. Teraz budete musieť reštartovať aplikáciu Chrome. Keď to urobíte, choďte na Nastavenia (klepnutím na tri bodky vpravo hore) a klepnite na Tmavý režim. Na ďalšej obrazovke môžete prepnúť tlačidlo, po ktorom sa prehliadač Chrome prepne okamžite.

Tmavý režim však zatiaľ veľmi nefunguje. Môže sa napríklad stať, že niektoré texty už nebudú čitateľné (napríklad názvy webových stránok na kartách). Webové stránky so samostatnou farbou panela s adresou v Chrome môžu stále zobrazovať svoju vlastnú farbu. Ak chcete túto funkciu deaktivovať, môžete to urobiť v nastaveniach a prepnúť rovnaký posúvač. Alebo znova prejdete na experimentálne nastavenia prehľadávača, vyhľadajte príslušnú možnosť, stlačte tlačidlo Povolené a vyberte možnosť Predvolené. Aplikácia potom bude fungovať úplne normálne.