Ako

15 bezplatných programov pre optimálnu správu súborov a diskov

Systém Windows má svoje vlastné nástroje na správu disku a súborov: prieskumník, vyhľadávaciu funkciu, čistenie disku a ďalšie. Pätnásť (bezplatných) programov v tomto článku dokazuje, že všetko je možné vykonať dôkladnejšie, rýchlejšie alebo lepšie. Všetky nástroje fungujú v systéme Windows Vista, 7 a 8 (.1).

01 Miesto na disku na obrazovke

Bez ohľadu na to, aký veľký je váš disk, časom sa každý disk upchá. Potom je potrebné hľadať tých najväčších spotrebiteľov priestoru. SpaceSniffer vám s tým môže pomôcť. Tento nástroj vykreslí využitie disku za vás: čím väčšie sú súbory a priečinky, tým väčšie je pole, s ktorým sa zobrazujú.

Približovať a odďaľovať môžete pomocou Ctrl ++ a Ctrl + -. Vďaka tomu je ľahké rýchlo nájsť tých najväčších spotrebiteľov, najmä ak používate funkciu filtra. Napríklad s pravidlom filtra> 800 MB;> 1 rok môžete prehĺbiť iba súbory väčšie ako 800 MB a staršie ako 1 rok.

Vizuálne informácie o veľkosti vašich súborov.

02 Prieskumník s kartami

Takmer všetky prehľadávače sú vybavené kartami a priznajte: bez nich sa už nezaobídete. Je preto čudné, že „prehliadač súborov“, ako je napríklad Windows Explorer, sa bez neho musí zaobísť. Pokiaľ si nenainštalujete Clover, ktorý pridáva túto funkciu do Prieskumníka Windows.

Ak chcete otvoriť novú kartu, stačí kliknúť na mini kartu alebo stlačiť klávesy Ctrl + T. Kartu môžete jednoducho pretiahnuť na iné miesto pomocou myši. Cez kontextové menu si môžete takúto záložku okamžite označiť záložkou, ktorá potom zostane prístupná z lišty jedným kliknutím myši. Ďalšie informácie o ďateline nájdete v tomto článku ešte raz.

Prehliadač (súborov) s kartami: v skutočnosti samotná logika.

03 Alternatívny prieskumník

Clover je niečo viac ako (pravda, veľmi užitočný) doplnok programu Windows Explorer, ale môžete si samozrejme nainštalovať aj alternatívny prehliadač súborov. Jedným z najpopulárnejších je FreeCommander XE, ktorý je k dispozícii aj ako prenosná aplikácia.

Jedným z najpozoruhodnejších vylepšení je, že FreeCommander XE sa štandardne dodáva s dvoma panelmi, v ktorých môžete navigovať, čo zjednodušuje operácie presunu a kopírovania. Užitočné sú aj vstavané filtre displeja vrátane podpory regulárnych výrazov, ktoré umožňujú rýchle zväčšenie údajov napríklad konkrétnej veľkosti, typu alebo veku. A pre tých, ktorí pravidelne konzultujú svoj webový priestor: to si vďaka zabudovanému ftp klientovi vyžaduje len málo úsilia.

Rušné rozhranie si zvykne, ale možnosti sú oveľa väčšie!

04 Spánok a správa

Dostať súbory do požadovaného cieľového priečinka vždy vyžaduje veľa úsilia. Vďaka DropIt je to pohodlnejšie. Tento nástroj (dostupný aj ako prenosná aplikácia) umiestňuje na plochu pohyblivú ikonu a presunutím priečinkov alebo súborov do tejto „zóny presunu“ ich získate v príslušných priečinkoch. Toto sa deje na základe základných pravidiel, ktoré si môžete sami definovať.

Napríklad je možné nastaviť program tak, aby súbory docx končili v jednom priečinku a súbory .xlsx v inom priečinku. Môžete tiež použiť DropIt z Prieskumníka Windows. Je tiež možné nechať dáta komprimovať automaticky, prípadne chránené heslom.

Poskytnúť súborom miesto? Nechajte „premýšľanie“ na množine pravidiel DropIt.

05 Kalendár súborov

V štruktúre kalendára očakávate vykonanie schôdzky a úloh. Dokumenty Nemo však do nich vložia názvy súborov. Predvolene ide o údaje z priečinkov Desktop a Documents, ale je možné ich upraviť. Do prehľadu kalendára môžete tiež zahrnúť súbory z Kalendára Google a Disku Google (prečítajte si, ako to funguje).

Zobrazí sa ukážka niektorých typov súborov. Je užitočné, keď sa súbory klasifikujú do sekcií, ako sú Dokumenty, Obrázky a Zvuk, založené na prípone, ale môžete tiež prepojiť prípony k svojim vlastným sekciám. Ak hrozí neprehľadnosť, pripevnite k dokumentom štítky. Vďaka vstavanej funkcii vyhľadávania môžete vyhľadávať názvy súborov aj štítky.

Súbory kalendára: trochu zvláštne, ale celkom šikovné!

06 Vyhľadávanie bez indexu

Zabudovaná funkcia vyhľadávania v systéme Windows musí zostať aktívna nepretržite, ak chcete mať indexovaný obsah súboru, a tým využívať výkonnejšie možnosti vyhľadávania. Agent Ransack funguje inak. Nie sú tu žiadne operácie indexovania ani procesy na pozadí, ale napriek tomu veľmi prijateľné rýchlosti vyhľadávania.

Je možné použiť kritériá vyhľadávania, ako je veľkosť súboru a čas, ale môžete tiež použiť regulárne výrazy. Výsledky vyhľadávania sú prezentované zreteľne: vľavo názvy súborov, v ktorých sa hľadaný výraz nachádza, vpravo fragment z vybratého dokumentu. Počet typov súborov, ktoré Agent Ransack dokáže prehľadať aj v obsahu, je obmedzený, je to možné iba v prípade textových súborov, súborov PDF a dokumentov balíka Office.

Agent Ransack vyniká predovšetkým pri prehľadávaní neindexovaných súborov.

07 Dávkové premenovanie

Súbory je samozrejme možné premenovať z programu Windows Explorer, ale ak to chcete urobiť so skupinou súborov, vaše možnosti sú obmedzené. Na pomoc prichádza ReNamer. Najskôr definujete pravidlá, na základe ktorých program premenuje vybrané súbory.

Tieto pravidlá môžu byť dosť zložité. Napríklad je možné (v jednom behu) odstrániť prvé dva znaky a nahradiť ich vzostupným číslom, vložiť príponu veľkými písmenami a tesne pred metaznačky prípony ako dátum z exif info (EXIF_Date) v pridať. Môže to byť ešte výkonnejšie, pretože služba ReName dokáže pracovať s regulárnymi výrazmi a skriptom podobným formátu Pascal / Delphi.

Program ReNamer vyžaduje určitú empatiu, ale je to veľmi všestranný nástroj.

08 Farebné priečinky

V predvolenom nastavení sú ikony priečinkov v Prieskumníkovi Windows zafarbené žltou farbou. To vyzerá nudne a nemá výrazný efekt. Folder Colorizer dáva viac rozmanitosti. Po inštalácii (zvoľte vlastnú inštaláciu, aby ste sa vyhli panelom s nástrojmi!), Sa v kontextovej ponuke Prieskumníka zobrazí ďalšia možnosť: Colorize!

Predvolene si môžete vybrať z 8 farieb priečinka, ale cez Farby bude k dispozícii takmer neobmedzená paleta farieb. Ihneď po výbere sa ikona priečinka zmení na požadovanú farbu. Užitočné, pretože napríklad môžete vyfarbiť priečinky na fotografie zelenou farbou, priečinky na dokumenty červenou farbou a podobne. Mimochodom, môžete prejsť Obnovte pôvodnú farbu kedykoľvek späť na pôvodnú farbu.

Farebné priečinky sú okamžite ľahko rozpoznateľné.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found