Ako

Stiahnite si prostredníctvom siete Usenet na svojom zariadení Synology NAS

Súbory na stiahnutie zo siete Usenet môžete nechať automaticky doraziť na svoje zariadenie Synology NAS pomocou Centra balíkov. Vysvetlíme, ako to funguje.

Ak máte zariadenie Synology NAS, môžete si doň nainštalovať program Download Station cez Package Center - obchod s aplikáciami spoločnosti Synology s prevažne bezplatným softvérom. Vďaka tomu môžete sťahovať torrenty, ale aj sťahovať súbory z Usenetu. Usenet je časovo uznávaná diskusná platforma, ktorá existuje už mnoho rokov. Aj keď to nikdy nie je špeciálne určené na prenos súborov, môže. V diskusných skupinách s výrazom Binaries nájdete všetky druhy súborov. Veľa nelegálnych harabúrd, samozrejme, ale aj materiál s otvoreným zdrojom. Ide o to, že manuálne sťahovanie je ťažko uskutočniteľné. Najskôr je potrebné do počítača nainštalovať čítačku diskusných skupín. A potom zlúčiť mnoho rozdelených súborov do jedného celku. Softvér, ktorý tento trik robí za vás, je užitočnejší. A ešte pohodlnejšia je spomínaná stanica Download Station, ktorá robí túto prácu za vás. Po inštalácii je však potrebné predplatné u poskytovateľa Usenet. Váš vlastný poskytovateľ vám môže tiež poskytnúť prístup k diskusným skupinám, často však nie k binárnym skupinám. Napríklad známy poskytovateľ siete Usenet je XLNed. Tam si môžete vybrať z rôznych predplatných, kde rozhodujúce sú rýchlosť a dĺžka predplatného. Poznačte si všetky informácie spojené s vašim predplatným a prihláste sa do svojho Synology. Spustite službu Download Station. Zadajte zdieľaný priečinok, do ktorého chcete umiestniť svoje stiahnuté súbory, alebo vyberte existujúci priečinok Poloha v ponuke vľavo. Potom kliknite - opäť vľavo - na NZB a vyplňte všetky požadované informácie. Prinajmenšom to sú Spravodajský server, Port spravodajského servera, Meno používateľa, heslo a Potvrďte heslo. Za Počet pripojení na úlohu NZB zadajte číslo, ktoré patrí k vami vybranému predplatnému. Nezabudnite uviesť aj túto možnosť Povoliť iba pripojenie SSL / TLS nikto nemôže vidieť, čo sťahuješ! Nakoniec môžete obmedziť maximálnu rýchlosť sťahovania, aby ste zabránili uzavretiu celého internetového pripojenia počas akcie sťahovania. Môžete to však zariadiť napríklad aj prostredníctvom nastavení QoS smerovača. V prípade potreby kliknite na ľavú stranu Automatické vybalenie a nastav si tam veci ako chceš. Po povolení budete mať po dokončení sťahovania okamžite pripravené správne súbory bez ďalších krokov! kliknite na Ok vykonajte nastavenia.

Hľadajú sa súbory

Súbory usenet sa poskytujú prostredníctvom súboru NZB. Takýto súbor NZB obsahuje popis, kde možno nájsť všetky voľné kúsky. Ak chcete vyhľadávať a vyhľadávať súbory na serveri Usenet, musíte použiť vyhľadávací nástroj NZB. K dispozícii sú bezplatné a platené kópie, druhá kategória má niekedy o niečo viac. Bezplatnou kópiou je napríklad http://www.nzbindex.nl/. Vyhľadajte výraz, napríklad Ubuntu. Vyberte súbor alebo súbory, ktoré chcete stiahnuť, a potom kliknite na tlačidlo Stiahnutie je vybraté. Výsledný súbor .nzb (napríklad) na chvíľu uložte na plochu. Potom odtiaľ potiahnite tento súbor do otvoreného okna Download Station vo vašom prehliadači. Otvorí sa nové dialógové okno, kliknite naň Ok a začne sa sťahovanie. Pre majiteľov zariadení s Androidom to môže byť oveľa jednoduchšie. Stiahnite si aplikáciu DS Get zo spoločnosti Synology. Ak na svojom zariadení s Androidom kliknete na tlačidlo na stiahnutie súboru nzbindex.nl, môžete ho otvoriť v príslušnej aplikácii, potom sa automaticky pridá do poradia sťahovania. Ešte pred viac ako rokom to bolo možné aj na zariadeniach so systémom iOS, ale to už Apple nepovoľuje, a preto aplikáciu v obchode App Store už nenájdete. Ak ste si ho však už niekedy v minulosti stiahli, program DS Get sa bude stále nachádzať vo vašom nákupnom zozname a bude odtiaľ nainštalovaný.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found