Preskúmanie

Google Hangouts: Všetko, čo vám chýba v aplikácii Whatsapp a ďalšie

Nedávno sme tu diskutovali o impozantnom konkurentovi Whatsapp MessageMe. Zdá sa však, že táto aplikácia je iba špičkou ľadovca, pokiaľ ide o boj o trón chatovacích služieb. Vďaka službe Hangouts Google teraz tiež strieľa oheň na Whatsappe.

Google Hangouts je nová služba, ktorá kombinuje všetky četovacie služby spoločnosti Google. Služba je k dispozícii ako aplikácia pre Android a iOS a je možné ju použiť aj ako rozšírenie pre vlastný prehliadač Google, Chrome.

Po prihlásení pomocou účtu Google máte v aplikácii Hangouts priamy prístup ku všetkým kontaktom, ktoré bežne nájdete v službe Gmail alebo Google+. Z týchto kontaktov môžete vybrať jeden alebo viac kontaktov, s ktorými chcete začať hangout. Možno to bude znieť ako vytvorenie skutočného dátumu, ale hangout je názov Google pre okno rozhovoru.

Okamžite je viditeľné pri začatí hangoutu je to, že rozhranie Google Hangouts je oveľa užšie a jasnejšie ako napríklad Whatsapp alebo MessageMe. Toto elegantné rozhranie má však svoju cenu, pretože okrem odosielania obrázkov a textov služba Google Hangouts neponúka možnosť odosielania napríklad vašej polohy alebo výkresu, ktorý ste vytvorili.

Čo však táto aplikácia ponúka, je možnosť uskutočňovať medzi sebou (videohovory) a podporovať viac platforiem. Druhá možnosť znamená, že službu Google Hangouts môžete používať z rôznych zariadení. Môžete sa napríklad rozprávať s niekým z telefónu vo vlaku a keď prídete domov, môžete pokračovať v rozhovore z počítača pomocou rovnakého rozhovoru. Veríme, že je to jedna z najväčších výhod oproti existujúcim službám zasielania správ.

V skratke

Google Hangouts je aplikácia, ktorá kombinuje existujúce chatovacie služby spoločnosti Google a konkuruje tak Whatsappu. Aplikácia ponúka menej multimediálnych možností ako existujúce chatovacie služby, ale na oplátku prináša (video) volanie a podporu pre viac platforiem. Veľmi dobre funguje aj rozhranie. Sú dni Whatsappu zrátané?

Hodnotenie 9/10

Cena: Zadarmo

K dispozícii pre: iPhone, iPad, Android, Chrome

Testované na: iPhone, Android

Stiahnite si Google Hangouts z AppStore, Google Play alebo z Internetového obchodu Chrome