Ako

Vytvorte si vlastný GIF s Giphy

GIF: pohyblivé obrázky bez zvuku sa čoraz viac vyskytujú na sociálnych sieťach. Nie nadarmo sú súbory GIF mimoriadne populárne a najväčšia platforma GIF na svete, Giphy, je integrovaná napríklad do služieb Twitter a WhatsApp. Gif si však môžete ľahko vyrobiť aj sami.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete zostaviť súbor GIF. Je vaším zdrojovým materiálom video alebo niekoľko fotografií? Alebo je to jedna fotografia, na ktorú chcete napísať niečo bláznivé, čo vždy bliká? Závisí teda od vášho zdrojového materiálu, ktorú metódu si vyberiete. Napríklad môžete vytvoriť GIF z niekoľkých statických obrázkov vo PhotoShope, ale dá sa to oveľa jednoduchšie online na bezplatnej webovej stránke.

Vtipkovať

GIF súbor (Graphics Interchange Format), čo je vlastne obrázok s koncovkou .gif. To znamená, že existuje niekoľko vrstiev, ktoré postupne prechádzajú, kým nedosiahne koniec a nezačne sa znova od prvého obrázka. Teda ak sa rozhodnete „zacykliť“ jed, pretože ho možno budete chcieť po jednom prehraní tiež zastaviť. Máte tiež na výber, ako dlho by mal váš gif trvať a dokonca aj to, ako dlho by mala byť každá socha vystavená. Zvážte napríklad žartovný jed, pri ktorom vaša obeť očakáva, že sa pozrie na statický obrázok mačiatok, kým zrazu nezačne blikať obrázok Zaklínača.

Na vytvorenie GIF nemusíte sťahovať samostatný softvérový program, pretože v Giphy si môžete dokonca vytvoriť svoj vlastný GIF. Predpokladajme, že nemáte video, ale niekoľko samostatných obrázkov, ktoré chcete prehrať jeden po druhom. Takto postupujete, aby sa z neho stal GIF:

  • Prejdite na stránku www.giphy.com
  • Kliknite na Vytvoriť v pravom hornom rohu
  • Vyberte možnosť Vybrať fotografiu alebo GIF
  • Z počítača vyberte súbory, ktoré chcete použiť
  • Po ich nahraní uvidíte, že Giphy už z toho urobil prezentáciu.
  • Potom môžete zvoliť, ako dlho má váš gif trvať.
  • Prejdite na „Pokračovať v zdobení“ a pridajte zábavné písmená.
  • Preklikajte a uvidíte svoj GIF pred nahraním a sprístupnením cez Giphy. Môžete doň pridať štítky, ale pozor, ostatní ho budú hľadať ľahšie.
  • Po zverejnení kliknite pravým tlačidlom myši a uložte ho. Uvidíte, že má príponu .gif.
  • Hotovo, vytvorili ste svoj GIF.

Samozrejme, možno budete chcieť mať trochu väčšiu kontrolu nad tým, ako vyzerá váš gif, a možno ho už nebudete chcieť dať online do tejto svetoznámej databázy. Potom sa môžete rozhodnúť použiť iný web. Web, ktorý ponúka veľa možností, je Ezgif, kde môžete napríklad dať svojmu GIF rôzne rozmery alebo po niekoľkokrát zastaviť slučku.

Kvalitu GIF môžete tiež zoskrutkovať pomocou nástroja Ezgif, čím sa formát súboru trochu zmenší. Odporúčame vám neustále sledovať, či je váš gif príliš veľký. Obzvlášť trvanie gifu mimoriadne ovplyvňuje veľkosť súboru, svoju rolu v tom však zohráva aj formát. Najlepšie je koniec koncov, keď sa rýchlo načíta GIF, aby vtip dorazil presne v pravý čas.