Ako

Svoje súbory môžete natrvalo odstrániť pomocou funkcie Hardwipe

Ak zlikvidujete súbor prostredníctvom koša systému Windows, vždy vám zostanú zvyšky. Odborníci môžu súbory získať späť pomocou jednoduchých nástrojov. Je to tak preto, lebo systém Windows označí priestor súborov ako dostupný, ale súbor v skutočnosti nevymaže. Toto funguje s programom Hardwipe.

Krok 1: Tvrdé utretie

Hardwipe je viacúčelový program na skutočné zničenie údajov. Súbory a priečinky môžete spúšťať prostredníctvom digitálneho skartovača, ale môžete tiež vyhľadať a zničiť zvyšky súborov, ktoré sa v ňom môžu stále nachádzať. Hardwipe tiež ponúka skartovač pre štandardný kôš na Windows. Môžete to použiť na bezpečné zničenie súborov, ktoré ste normálnym spôsobom vyhodili do koša. Prečítajte si tiež: V systéme Windows 10 nesmiem mazať súbory.

Používajte program Hardwipe s pozornosťou, ktorú si silný program zaslúži. Chyby môžu byť potrestané stratou dát. Ak si nájdete čas na správne použitie programu a vždy dvakrát skontrolujete svoje možnosti, Hardwipe sa dá bezpečne používať.

Krok 2: Vyprázdnite kôš

Ak chcete zničiť súbor alebo priečinok, Hardwipe funguje najlepšie pomocou pravého tlačidla myši. Pravým tlačidlom myši napríklad vyberte priečinok a vyberte Vymazať priečinok. Možnosť sa volá Vymazať súbor alebo Vymazať výber ak používate pravé tlačidlo myši na jednom alebo viacerých súboroch. Hardwipe sa stane aktívnym a svoju akciu musíte potvrdiť znova pomocou Štart. Ak chcete skutočne zničiť súbory v koši, spustite program Hardwipe z ponuky Štart. kliknite na Recyklátory prehľad vašich odpadkových košov. Môže to byť viac ako jedna, ak máte viac diskov alebo oddielov. Zaškrtnite políčko vedľa koša, ktorého obsah už nikdy nechcete vidieť. Aktivovať Režim administrátora a potvrďte pomocou OK / Štart.

Krok 3: Vyčistite voľné miesto

Zvyšné údaje so zvyškami, z ktorých možno obnoviť súbory, je možné zničiť Voľné miesto. Uveďte, ktoré písmeno jednotky chcete dezinfikovať a dať Hardwipe do práce. Poznámka: Táto akcia môže byť pre používateľov diskov SSD nevýhodná (alebo nemusí fungovať dobre), a preto sa neodporúča. Táto rada sa všeobecne týka SSD, ak chcete zničiť veľké množstvo dát. Väčšina výrobcov diskov SSD má svoj vlastný program skartovania údajov. Odporúča sa to vyhľadať a použiť. Nie všetky tieto programy, bohužiaľ, ponúkajú možnosť selektívneho zničenia údajov.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found