Ako

7 spôsobov, ako posielať veľké súbory zadarmo

Posielanie súborov je možné vykonať nespočetnými rôznymi spôsobmi. Jedným z najjednoduchších je samozrejme iba vloženie prílohy do e-mailu. Problém je v tom, že často existuje maximálna hranica 100 MB. Našťastie existuje veľa pohodlných spôsobov odosielania väčších súborov.

Nie je to tak dávno, čo tieto limity v prílohách e-mailov neboli až také veľké. Súbory boli sotva väčšie ako pár MB a filmy a seriály boli jednoducho na DVD, namiesto na vašom pevnom disku. Odosielanie filmu vo formáte HD z počítača do iného počítača však nebude fungovať so štandardným e-mailovým účtom. Tu vám ukážeme, ako na to. Prečítajte si tiež: 11 tipov na správu centrálneho cloudu.

Prenesieme

Nie náhodou začíname s WeTransferom. Táto webová stránka existuje už dlho a sotva v priebehu času potrebovala akékoľvek aktualizácie. Funguje rýchlo, ľahko a tiež úplne zadarmo. Na použitie WeTransfer nepotrebujete ani účet, stačí iba funkčná e-mailová adresa.

Prejdite na wetransfer.com a najskôr prijmite zmluvné podmienky a pravidlá používania súborov cookie (samozrejme po ich prečítaní). kliknite na Pridať súbory a nájdite vo svojom počítači súbor, ktorý sa má odoslať (maximálne 2 GB). Podľa Ovládaniekľúč (alebo Velenie na počítačoch Mac) pri výbere môžete nahrať viac súborov naraz. Zadajte e-mailovú adresu príjemcu, zadajte svoju vlastnú e-mailovú adresu, aby ste dostali potvrdenie a prípadne napísali príjemcovi text. Potom stlačte Prenos a súbor sa odošle. Príjemca dostane do svojej poštovej schránky odkaz, ktorý vedie k súboru, aby si ho mohol vybrať zo serverov spoločnosti WeTransfer. Súbory zvyčajne zostávajú na serveri jeden týždeň.

Prenesieme

Max. pošlite bezplatnú verziu: 2 GB

Max. poslať platenú verziu: 10 GB

Cena platená verzia: 10 € mesačne

Funkcie platená verzia: Ochrana heslom, 50 GB dlhodobé úložisko, vlastná adresa URL * .wetransfer.com.

Webová stránka: WeTransfer.com

Ge.tt

Ge.tt funguje rovnako ako WeTransfer, len existujú určité nuansové rozdiely. Napríklad s Ge.tt potrebujete účet na odosielanie súborov (našťastie nie na príjem). Nahrávanie a odosielanie súborov je preto trochu časovo náročnejšie, ale určite vám to nebude trvať dlho.

kliknite na Vytvoriť účet na webe Ge.tt a vyplňte svoje údaje, alebo sa rýchlo prihláste cez Facebook alebo Twitter. Po prihlásení môžete začať nahrávať súbory kliknutím na ľavú stranu Pridať súbory kliknúť. Potom môžete do stredu obrazovky zadať e-mailovú adresu príjemcu a priložiť textovú správu. Príjemca dostane do svojej poštovej schránky odkaz, pomocou ktorého si môže súbor pozrieť. Súbor si môžete stiahnuť pomocou tlačidla Stiahnuť doľava. Šikovné je, že ako odosielateľ dostávate upozornenia podobné Facebooku, keď si príjemca stiahne súbor.

Ge.tt

Max. pošlite bezplatnú verziu: 2 GB

Max. poslať platenú verziu: Bez obmedzenia

Cena platená verzia: Maximálne 9,99 dolárov mesačne

Funkcie platená verzia: 1 000 GB úložného priestoru, bez obmedzenia šírky pásma, rýchle prispôsobenie obrazu

Webová stránka: Ge.tt

Dropbox

Dropbox nie je len platforma na odosielanie súborov, ale často sa zabúda na to, že je to jedna z možností. Základná verzia Dropboxu vám poskytne 2 GB úložného priestoru. Je to praktický web, ktorý obsahuje aplikácie pre Windows, Android, iOS a OS X, takže k svojim súborom máte kedykoľvek prístup na akejkoľvek platforme.

Vytvorte si bezplatný účet na dropbox.com kliknutím Registrovať kliknete a vyplníte svoje údaje. Potom si môžete zvoliť stiahnutie Dropboxu ako programu, ale môžete naďalej používať aj webovú verziu. Nahrajte súbor kliknutím na ikonu a list papiera so znamienkom plus kliknutím do nej. Po nahraní súboru sa zobrazí v príslušnom priečinku. Presunutím myši nad súbor a kliknutie na pravú stranu zdieľam môžete súbor zdieľať. Môžete si zvoliť zadanie e-mailovej adresy príjemcu cez Dropbox, alebo manuálne skopírovať odkaz a odoslať ho napríklad cez Facebook. Príjemca musí iba kliknúť na odkaz a zobraziť alebo stiahnuť súbor.

Mnoho cloudových služieb, napríklad iCloud, OneDrive, Google Drive a Box, ponúka podobné služby, ktoré fungujú takmer rovnako. Ak už niektorú z týchto služieb používate, sú skvelou náhradou za Dropbox.

Dropbox

Max. pošlite bezplatnú verziu: 2 GB

Max. poslať platenú verziu: 1 000 GB

Cena platená verzia: 9,99 € mesačne

Funkcie platená verzia: 1 000 GB úložisko, ochrana heslom, nastavenie dátumu vypršania platnosti, správa povolení zdieľaných priečinkov

Webová stránka: Dropbox.com

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found