Ako

Konvertujte svoje staré pásky VHS na DVD

Stále môžete ležať hromadu starých videopások. Stále s tým niečo robíte? Nie? Hriech! VHS pásky nevydržia veky a kvalita obrazu sa zhoršuje. Je čas dať všetko na DVD, čo nie je vôbec také ťažké. Vďaka úplne novému softvérovému balíku MAGIX Save your videos 3.0 (60 eur) môžete svoje staré videozáznamy jednoducho načítať, upravovať a napaľovať. Súčasťou sú USB video prevodník a SCART adaptér. Softvér zvláda aj formáty ako S-VHS, Video 8, Hi8 a Betamax. MAGIX Save Your Videos 3.0 nie je na trhu jedinečný. Existuje viac programov, ktoré stoja približne rovnako a majú rovnaké funkcie na palube, ale tento balík vyniká svojou užívateľskou príjemnosťou. Krok za krokom vysvetlíme, ako pripojiť váš videorekordér, načítať obrázky, upraviť ich a nakoniec napáliť na DVD.

1. Nainštalujte softvér

Vložte inštalačný disk a kliknite Start.exe ak sa sprievodca inštaláciou nespustí automaticky. Vyberte možnosť Jednoduché video Zachráňte svoje videá, zatvorte ďalšie otvorené programy a kliknite na ikonu Ďalší. Prijmite licenčné podmienky a vyberte Štandardnéinštalácia. kliknite na Ďalší a inštalovať pristúpiť k. Po niekoľkých minútach kliknite Dokončené ukončiť inštalačný program. Automaticky sa zobrazí výzva na inštaláciu aj MAGIX USB Video Waller 2. kliknite na Ďalší a inštalovať. Vyberte si Dokončené po dokončení inštalácie.

2. Zaregistrujte sa

Normálne po inštalácii nájdete odkaz na pracovnej ploche. Ak nie, môžete softvér otvoriť aj pomocou Štart / Všetky programy / MAGIX / MAGIX Video easy Zachráňte svoje videá/ MAGIX Video easy Zachráňte svoje videá. Pri prvom spustení programu je potrebné balíček zaregistrovať. Zadajte svoje sériové číslo, kód nájdete na zadnej strane papierového obalu CD inštalačného disku. Zadajte tiež svoju e-mailovú adresu. Potom kliknite na Zaregistrujte sa priamo online a postupujte podľa pokynov sprievodcu alebo kliknite na ikonu Počnúc začať okamžite.

3. Vytvorte videoprojekt

Na uvítacej obrazovke Uložiť vaše videá sa zobrazí otázka, či chcete vytvoriť nový videoprojekt alebo načítať videoprojekt. Vyberte si Vytvorte nový videoprojekt a zadajte názov projektu. Meno potvrďte pomocou Ok- tlačidlo. Ak chcete importovať video z pásky VHS, vyberte Videá z analógových zdrojov (napr. VCR). Potom kliknite na Zavrieť. Program štandardne zaznamenáva vo formáte mpeg2. V dialógovom okne zvoľte Používanie formátu MXV Ak si budete priať.

4. Pripojte videorekordér

Rekordér VHS s výstupom SCART môžete pripojiť pomocou dodanej zástrčky SCART. Uistite sa, že je vypínač na zástrčke zapnutý VON je nastavený. Pripojte červenú, bielu a žltú RCA zástrčku do mini USB kábla a potom do USB video prevodníka. Pripojte prevodník k voľnému portu USB. Nemá váš videorekordér výstup SCART? Potom môžete použiť tri konektory RCA alebo pripojenie S-video. Vyberte na obrazovke Prevodník videa MAGIX USB 2 a označte, či používate Zložený (Zástrčky RCA) alebo S-Video. Potom kliknite na Ďalej.

5. Nastavte kvalitu záznamu

Zapnite rekordér VHS a úplne pretočte videokazetu. Stlačte na hraťna videorekordéri prehrajte video. Na obrazovke vášho počítača uvidíte vľavo dialógové okno s malým ukážkovým oknom a vpravo výberové políčka pre kvalitu záznamu. Vyberte Vysoko ak chcete digitálne archivovať dôležité video a zvoliť Vysoký ak pracujete na staršom počítači a chcete používať menej pamäte. Upozorňujeme, že kvôli tomuto nastaveniu sú možné poruchy obrazu spôsobené kompresiou. kliknite na Preneste video do počítača spustiť nahrávanie.

6. Nastav si kvalitu sám

Ak chcete iné ako predvolené nastavenia kvality Vysoko alebo Vysoký, môžete vykonať nastavenia sami. Kliknite na toto tlačidlo Rozsiahly displej a vyberte možnosť Definované užívateľom. Teraz môžete určiť svoje vlastné rozlíšenie, rýchlosť snímkovania, pomer strán, kvalitu videa a zvuku. kliknite na Ok na potvrdenie. Tiež Video štandard môžete zmeniť. Pre Holandsko a Belgicko je to štandard PAL B. Skrz Zdroj zvuku môžete tiež určiť, ako sa má zvuk nahrávať.