Ako

Takto skontrolujete batériu myši a klávesnice Mac

Hardvér Apple vyzerá vďaka minimalistickému a elegantnému dizajnu veľmi krásne. Zároveň však márne budete hľadať jednoduchý indikátor napríklad na bezdrôtovej myši alebo klávesnici vášho Macu ...

Bezdrôtová myš a klávesnica sú štandardne dodávané s počítačom iMac. Jeho vstavané batérie poskytujú pri úplnom nabití energiu niekoľko mesiacov. V zásade vás systém macOS upozorní, keď je čas nabiť jedno alebo obe zariadenia. Až potom vždy uvidíte, že sa to stane v čase, keď na to naozaj nemáte čas. Teraz to s klávesnicou nie je žiadny problém, môžete ju používať počas nabíjania. S Magic Mouse 2 sa to veľmi líši. Pripojenie Lightning - určené na nabíjanie myši - je na spodnej strane. Stručne povedané: ak chcete túto vec načítať, zariadenie je nepoužiteľné. Chcete sa vyhnúť (takmer) vybitej batérii myši. Len na myši nie je žiadna LED, ktorá - hoci len na krátko - indikuje stav nabitia. Zvyšné nabitie batérie je možné našťastie skontrolovať manuálne. V prípade myši to urobíte kliknutím na jablko v paneli s ponukami. Potom kliknite na Predvoľby systému a potom ďalej Myš. V okne, ktoré teraz stojí pred vami, sa vľavo dole zobrazí text Úroveň nabitia batérie a za ním percentuálny podiel. V našom príklade bola batéria práve nabitá, a preto môže trvať dosť dlho. je dôležité každú chvíľu skontrolovať batériu myši - aj keď iba raz za mesiac. Tým sa zabráni zastaveniu dôležitej prevádzkovej súčasti v kritickom okamihu.

Klávesnica

Zostávajúce nabitie batérie klávesnice môžete skontrolovať v časti Predvoľby systému Klávesnica kliknúť. Teraz môžete vidieť aj zostávajúcu kapacitu batérie v ľavej dolnej časti okna. Ako už bolo spomenuté, môžete počkať na systémovú správu o tom, že v prípade klávesnice je potrebné nabíjanie. Môžete to urobiť pomocou priloženého bleskového kábla a stále používať klávesnicu súčasne.

Ostatné myši

V nepravdepodobnom prípade, že narazíte na vybitú batériu v myši, je dobré vedieť, že drvivá väčšina štandardných myší USB pracuje s počítačmi Mac a macOS. Inštalácia ovládačov nie je zvyčajne nutná, pokiaľ nemáte myš so špeciálnymi doplnkami, pre ktorú je k dispozícii ovládač pre Mac. Ale aj potom budú základné funkcie fungovať dobre aj bez ovládačov. Sám o sebe preto nie je veľmi zlý nápad mať niekde v krabici od topánok po ruke káblovú štandardnú USB myš. To isté platí aj pre klávesnice. V prípade núdze bude fungovať aj štandardná klávesnica systému Windows. Musíte len prísť na to, ktoré tlačidlá fungujú ako Command, Option a Control. Je to pokus vyskúšať, zvyčajne sú za tieto úlohy zodpovední Ctrl, Windows a Alt. V žiadnom prípade to nie je ideálne, ale keď je potreba veľká, záchranná služba sa našťastie ukáže byť blízko. Tá stará šnúra sa niekedy ukáže, že nie je až taká zlá!