Ako

Zostavte si svoj vlastný hudobný server so svojím Raspberry Pi

Multimediálny audiosystém stojí veľa peňazí. Navyše môžete jednoducho použiť svoju existujúcu zvukovú súpravu na streamovanie hudby kdekoľvek v domácnosti. Za týmto účelom sme nastavili streamovací hudobný server s Raspberry Pi a softvérom Mopidy a Snapcast. Tento server pripojíte k svojmu zvukovému zariadeniu, aby ste mohli kdekoľvek v domácnosti jednoducho hrať Spotify, hudbu Google Play, SoundCloud alebo svoju vlastnú hudobnú knižnicu na svojom staromódnom vybavení.

1 Spotrebný materiál

Pre svoj vlastný multiroom audio systém potrebujete jedno Raspberry Pi (pozri tiež rámček „Ktorý Raspberry Pi?“) Na prehrávacie zariadenie. Jeden z Raspberry Pis prevádzkuje hudobný server Mopidy, ktorý načítava a prehráva hudbu z vášho miestneho úložiska, vášho NAS alebo online streamovacích služieb hudby, ako sú Spotify, Hudba Google Play alebo SoundCloud. Na tomto Raspberry Pi beží aj Snapserver, serverová súčasť multiroom softvéru Snapcast. Všetky Raspberry Pis používajú Snapclient, klientskú časť Snapcastu. Všetci klienti Snap synchronizujú svoj zvuk s procesorom Snapserver, takže rovnaký zvuk vychádza zo všetkých vašich prehrávacích zariadení. Rovnako ako systém Sonos, ale lacnejší!

Nainštalujte si Raspbian

Nainštalujte si ho na akýkoľvek Raspberry Pi Raspbian Stretch Lite. Stiahnite si zip súbor a pomocou Etcheru ho napíšte na micro SD kartu. Potom otvorte bootovací oddiel na karte micro-sd cez počítač a vložte do neho prázdny súbor s názvom ssh. Kartu micro-SD bezpečne odpojte, zapojte do svojho Pi, pripojte sieťový kábel, kábel reproduktora a nakoniec napájací kábel a počkajte, kým sa vaše Pi naštartuje. Prezrite si dhcp prenájmy vášho smerovača, ktorá IP adresa vášho Pi má, a prihláste sa cez program PuTTY s užívateľským menom pi a heslo malina.

Ktoré Raspberry Pi?

Raspberry Pi s Mopidy, Snapserver a Snapclient je najviac zaťažený. K tomu si teda vyberiete aspoň Raspberry Pi 2. Ostatné zariadenia Pis vo vašom multiroom audio systéme môžu byť menej výkonné modely, pretože na prenos zvuku do pripojených reproduktorov používajú iba program Snapclient. K tomu stačí aj Raspberry Pi Zero W. Mimochodom, štandardný zvukový výstup Raspberry Pi nie je z hľadiska kvality taký dobrý. Pre vysoko kvalitný zvuk je najlepšie zakúpiť si rozširujúcu dosku, napríklad HifiBerry, ktorá existuje v rôznych verziách. Raspberry Pi a príslušenstvo sú na predaj vo webových obchodoch, ako sú Kiwi Electronics a SOS Solutions.

Pripravte raspbian

Po prihlásení otvorte terminál a spustite príkazový program Raspbian's configuration sudo raspi-config. Zmeňte heslo používateľa pi a nastaviť Možnosti lokalizácie správne časové pásmo. nižšie Pokročilé nastavenia Ideš do Rozbaľte Systém súborov a vyberte si na Rozdelenie pamäte koľko megabajtov RAM dostane GPU. Pretože vaše Pi je iba pre zvuk a nepotrebuje displej, nastavte tu minimálnu hodnotu 16 v. V pokročilých nastaveniach môžete tiež vynútiť zvukový výstup cez HDMI alebo 3,5 mm konektor. Po všetkých zmenách choďte na Skončiť. V závislosti od vašich zmien bude vaše zariadenie Pi vyžadovať reštart. Potom vyberte Áno a potom sa znova prihlásiť.

4 Nainštalujte Mopidy

Teraz inštalujeme Mopidy na jedno Pi. Najskôr skontrolujte príkazom aplay /usr/share/sounds/alsa/Front_Center.wav Ak váš zvuk funguje: Ak je všetko v poriadku, budete počuť hlas hovorí „Front Center“. Ak to funguje, pridajte pomocou nich kľúč gpg vývojárov Mopidy wget -q -O - //apt.mopidy.com/mopidy.gpg | sudo apt-key pridať -. Potom pridajte úložisko Mopidy do svojich úložísk: sudo wget -q -O /etc/apt/sources.list.d/mopidy.list //apt.mopidy.com/stretch.list. Aktualizujte svoje úložiská pomocou sudo apt-get aktualizácia a nainštalujte Mopidy s sudo apt-get nainštalovať mopidy.

Zdieľajte hudbu z vášho NAS

Najprv poskytneme vášmu Pi prístup k hudbe, ktorú zdieľate vo svojej sieti Windows, napríklad vo vašom NAS. Nainštalujte potrebné balíčky pomocou sudo apt-get nainštalovať smbclient samba-common-bin. Otvorte konfiguračný súbor pripojenia pomocou sudo nano / etc / fstab a pridajte nasledujúci riadok:

// názov servera / názov zdieľania / var / lib / mopidy / media cifs používateľské meno = používateľské meno, heslo = heslo, iocharset = utf8 0 0

Zadajte správny názov servera, názov zdieľania, používateľské meno a heslo. Uložte súbor pomocou Ctrl + O a zatvorte nano pomocou Ctrl + X. Pripojte zdieľaný priečinok s sudo mount -a.

Pridajte hudbu z vášho NAS

Otvorte konfiguračný súbor Modipy pomocou sudo nano /etc/mopidy/mopidy.conf a skontrolujte pod nadpisom [miestne] adresár / var / lib / mopidy / médiá je nastavený ako adresár médií. V prípade potreby zmeňte adresár. Potom naskenujte hudbu vo vašom mediálnom adresári pomocou sudo mopidyctl lokálne skenovanie. Poznámka: Ak máte rozsiahlu hudobnú zbierku, môže to chvíľu trvať. Ak niekedy pridáte hudobné súbory do adresára médií, znova ich naskenujte a reštartujte program Mopidy pomocou sudo systemctl restart mopidy.

7 Nakonfigurujte server MPD

V konfiguračnom súbore musíte pridať ďalšie dva riadky, aby ste sa dostali k Mopidy po sieti. Otvorte súbor znova pomocou sudo nano /etc/mopidy/mopidy.conf a pridajte riadoks [mpd] a názov hostiteľa =:: prosím. Uložte zmeny pomocou Ctrl + O a zatvorte nano pomocou Ctrl + X. Potom zapnite Mopidy pomocou sudo systemctl povoliť mopidy a začnite s sudo systemctl spustí mopidy. Potom potrebujeme klienta MPD. Nainštalujte si napríklad aplikáciu pre Android M.A.L.P. Kliknite na znamienko plus v hornej časti, pomenujte profil, zadajte IP adresu vášho Pi a stlačte ikonu diskety vpravo hore, aby ste profil uložili.

8 Používanie klienta MPD

Potom môžete v telefóne s Androidom prehliadať hudbu z vášho nosa a prehrávať skladby na zariadení Pi. Ak to chcete urobiť, prejdite na v aplikácii Knižnica za všetku vašu hudbu a do Zoznamy skladieb pre vaše zoznamy skladieb. Môžete vyhľadávať podľa umelca, názvu a podobne. The M.A.L.P. má všetky základné funkcie, ktoré by ste od vzdialeného servera na streamovanie hudby očakávali, vrátane pridávania stôp do zoznamu skladieb, miešania zoznamov skladieb a ďalších. Mimochodom, Mopidy je kompatibilný so všetkými klientmi MPD, takže váš server na streamovanie hudby možno ovládať aj pomocou iných aplikácií alebo dokonca pomocou softvéru MPD v počítači.

9 Prepojte účet Spotify

Čo ak nechcete cez Mopidy hrať lokálnu hudbu, ale hudbu od Spotify? To je možné pomocou účtu Spotify Premium. Ak ste si vytvorili účet Spotify s účtom Facebook namiesto e-mailovej adresy, budete si musieť pre Mopidy vytvoriť heslo pre konkrétnu aplikáciu. Ak to chcete urobiť, choďte na Facebook v Nastavenia / Zabezpečenie a prihlásenie / Heslá aplikácií / Heslá aplikáciígenerovať. Teraz to platí ako vaše heslo používateľa Spotify v Mopidy. V každom prípade musíte tiež dať spoločnosti Mopidy povolenie na prístup k vášmu účtu Spotify. Ak to chcete urobiť, navštívte tento web a kliknite na ikonu Prihláste sa pomocou Spotify.