Preskúmanie

Fotoaparát Huawei P30 Pro - Zvonenie pre

Séria Huawei P30 sa skladá z dvoch smartfónov: Huawei P30 a tohto super luxusného P30 Pro. Hlava to už možno rozdáva, ale je to hlavne štvorkolka, ktorá zanecháva hlboký dojem. Ale stačí to na to, aby ste si zašli do obchodu kúpiť Huawei P30 Pro?

Huawei P30 Pro

cena od 999, - €

Farby Čierna, Šedozelená, Biela / Fialová, Červená

OS Android 9.0 (Emui 9)

Obrazovka 6,5 palcový OLED (2340 x 1080)

procesor 2,6 Ghz oktacore (Kirin 980)

RAM 8 GB

Skladovanie 128 alebo 256 GB

Batéria 4 200 mAh

fotoaparát 40, 20, 8 megapixelov (zadný), 32 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,8 x 7,3 x 0,8 cm

Váha 192 gramov

Iné snímač odtlačkov prstov za obrazovkou, náhlavná súprava usb-c, IP68

Webová stránka www.huawei.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Obrazovka
  • Dizajn a farby
  • technické údaje
  • fotoaparát
  • Negatíva
  • EMUI
  • Žiadny port pre slúchadlá
  • Pamäťová karta NM

Recept na špičkový smartfón Huawei je známy. Najkrajšie OLED panely, najvýkonnejšie špecifikácie a najuniverzálnejšie fotoaparáty na jednej strane. Ale premrštené ceny, softvér prelomil reklamné aplikácie a zbytočné podráždenie, ako sú pamäťové karty NM a odstránenie portu pre slúchadlá na strane druhej. Tento recept sa týka aj najnovšieho Huawei P30 Pro, ale táto recenzia určite nie je príbehom kopírovania a vkladania. Je to preto, že spoločnosť Huawei posúva fotografovanie smartfónov na novú úroveň s týmto P30 Pro.

Fotoaparát Leica v Huawei P30 Pro

Pred niekoľkými rokmi spoločnosť Huawei uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Leica, po ktorej spoločnosť urobila veľké pokroky v oblasti fotoaparátov pre smartphony. S minuloročným Huawei P20 Pro konečne došlo k prepojeniu s ďalšími výrobcami, Huawei P30 Pro necháva konkurenciu, čo sa týka fotografií a možností.

Po prvé, technické: na zadnej strane smartfónu sú štyri objektívy, z ktorých tri sú zakomponované do časti oválneho tvaru: hlavný snímač s rozlíšením 40 megapixelov, širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 20 megapixelov a v spodnej časti oválneho štrajkujúci teleobjektív, ktorý sedí hlboko v kryte, sa zdá byť spracovaný. Je to tak preto, lebo prístroj ohýba ako periskop, takže zväčšovanie je možné pomocou zabudovaných šošoviek. K dispozícii je snímač TOF (Time Of Flight) a laserové automatické zaostrovanie, aby bolo možné správne merať hĺbku a vzdialenosť. To je vítaný doplnok pre režim zväčšenia aj na výšku.

Je zarážajúce, že fotoaparát má extrémne vysokú citlivosť na svetlo (hodnota ISO) a hlavný objektív má nízku clonu. Teoreticky to znamená, že fotoaparát za slabého osvetlenia stále vidí veľa. Model P30 Pro je rovnako ako model P20 vybavený automatickým rozpoznávaním objektov a scén. To znamená, že fotoaparát je schopný správne použiť správne nastavenia a softvérové ​​operácie, pretože smartphone rozpozná, čo je na obrázku. Všetko v poriadku, ale ako si kamera vedie v praxi?

Fotografie sú úžasné, najmä keď fotografujete v noci alebo v tmavom prostredí

Fotografujte s Huawei P30 Pro

Fotoaparát smartfónu ma nikdy predtým nenadchol tak dobre ako fotoaparát Huawei P30 Pro. Je to najlepší a najuniverzálnejší fotoaparát pre smartphony, aký môžete práve teraz dostať. Najmä keď fotografujete v noci alebo v tmavom prostredí, fotografie sú úžasné: aj v automatickom režime (a nie v nočnom režime) fotoaparát vidí všetko do najmenších detailov, zatiaľ čo vaše vlastné oči iba podceňujú kontúry. Zachytené sú dokonca aj hviezdy na oblohe. To je bezprecedentné. Ak použijete nočný režim, budete mať o niečo viac podrobností. Pred spracovaním fotografie však musíte byť trpezliví. Vďaka stabilizácii obrazu sa vaša nočná fotografia nikdy nepohla.

Fotoaparát Huawei P30 Pro pri slabom osvetlení vidí viac, ako sa zdá, dokonca aj hviezdy zostávajú viditeľné.

Optické zväčšenie bolo ďalším dôvodom, prečo si Huawei P30 Pro kúpil kompaktný fotoaparát. Z dôvodu fyzických obmedzení smartfónu bolo vždy ťažké zabudovať. Výrobcovia ako LG, Apple a Samsung to dokázali čiastočne vyriešiť viacerými objektívmi fotoaparátu, napríklad širokouhlým objektívom a makroobjektívom. Prepínaním objektívov môžete zaostrovať bez straty kvality, ktorú ponúka digitálne zväčšenie. Model P30 Pro má širokouhlý objektív, bežný objektív a objektív so zoomom. Tento objektív so zoomom dokáže opticky priblížiť 5x a 10x, môžete ho priblížiť aj ďalej. Potom však musíte čeliť digitálnemu zväčšeniu, ktoré zväčšuje až 50-násobne (!). Samozrejme si všimnete dosť vysokej straty kvality, ale výsledky sú stále dosť pôsobivé. A tiež je úžasné, že spoločnosť Huawei to umožnila v tenkom smartfóne.

Aj v podmienkach s dostatkom svetla sníma P30 Pro veľmi dobré fotografie a nádherné portréty s efektom hĺbky ostrosti. Zarážajúci počet objektov a scén sa tiež presne rozpozná automaticky, spoločnosti Huawei sa to hovorí AI (umelá inteligencia). iba použité filtre sú niekedy trochu prehnané, takže farby vyzerajú príliš prehnane alebo krajiny z plastu. To však nevadí, malým klepnutím nasnímate fotografiu bez rozpoznania objektu a scény.

Päť rôznych úrovní priblíženia Huawei P30 Pro: Širokouhlý - 1x - 5x - 10x a 50x

Budujte kvalitu

Je to kamera a jej schopnosti, pri ktorých brada prekvapene dopadne na zem. To, ako si prístroj vedie ako smartfón, som očakával vopred. V prvom rade je to konštrukcia, ktorá je veľmi podobná P20 Pro z roku 2018 a je tiež vodotesná (IP-68). Rozdiel samozrejme vidno na fotoaparátoch na zadnej strane, ale výrez na obrazovke vpredu je tiež o niečo menší. Konštrukcia stále zostáva trochu generická, napriek tomu, že P30 Pro môžete dostať v krásnych farbách. Nenechajte sa tým príliš rozptyľovať, pretože prípad je skutočne nevyhnutný. Sklenený kryt je krehký a citlivý na mastné odtlačky prstov.

Obrazovka

Predná obrazovka je horná zárez (určená pre slovnú hračku). OLED panel má vysoké rozlíšenie Full HD a čistotu a dokáže nádherne zobrazovať farby. Skrátka vítaný doplnok k beštiálne dobrému fotoaparátu. Displej a spolu s ním aj zariadenie sú veľké: 6,4 palca. Spoločnosť Huawei používa na zabezpečenie odolnosti vreckového fotoaparátu P30 Pro pomer obrazovky 19,5 ku 9.

Hrany obrazovky po stranách sú mierne zakrivené, ako to robí Samsung u obrazoviek Edge smartfónov Galaxy S. Huawei to robí o niečo rafinovanejšie, takže som sa v praxi nikdy náhodne nedotkol bočnej obrazovky. Zárez obrazovky na vrchnej časti má tvar kvapky, a preto je o niečo menší. Pre oko výhoda pre tých, ktorí radi odomykajú smartfón pomocou rozpoznávania tváre, nevýhoda: v záreze je jeden fotoaparát. Žiadny snímač hĺbky ani druhá kamera, takže predná kamera nedokáže zmerať hĺbku, čo je veľmi bezpečné.

Našťastie existujú aj iné možnosti odomknutia. Tiež biometrické, napríklad snímač odtlačkov prstov. Spoločnosť Huawei to umiestnila na prednú stranu P30 Pro, za obrazovku. Moje skúsenosti s takýmto skenerom zatiaľ neboli príliš pozitívne: žiadny pokrok v porovnaní s tradičným skenerom odtlačkov prstov pod obrazovkou alebo na zadnej strane smartphonu. Stále je skener odtlačkov prstov za obrazovkou Huawei P30 najrýchlejší a najpresnejší, aký som doteraz testoval, a blíži sa k bežnému skeneru.

Procesor Kirin 980

S Huawei P30 Pro je všetko v poriadku aj vnútri. Huawei používa vlastné čipsety, v tomto prípade HiSilicon Kirin 980, ktoré z hľadiska výkonu nie sú nižšie ako najrýchlejšie procesory Snapdragon. Nájdete tiež 8GB RAM, minimálne 128GB úložisko (ktoré môžete rozšíriť špeciálnou pamäťovou kartou Huawei) a statnú 4 200 mAh batériu, ktorú veľmi rýchlo natankujete 40W rýchlou nabíjačkou. Huawei P30 Pro má tiež vynikajúcu výdrž batérie. Deň alebo dva je uskutočniteľný.

EMUI 9 s Androidom 9

Počas predstavenia Huawei P30 Pro v Paríži bol softvér označený ako jedna z funkcií. V skutočnosti. Podľa aplikácie PowerPoint smartphone pracuje na EMUI 9 s Androidom 9. To ukazuje, ako sa spoločnosť Huawei pozerá na svoju softvérovú verziu, zatiaľ čo základňa Android bez prídavkov spoločnosti Huawei je stále oveľa stabilnejšia, krajšia a jasnejšia. Možno je to kultúrna záležitosť, pretože Huawei nie je v žiadnom prípade jediným čínskym výrobcom, ktorý vyladil Android do najmenších detailov - a zvyčajne nie k lepšiemu. Našťastie je tu badať určité zlepšenie, veľa chýb, pravopisných chýb a pravidiel, ktoré sa nezhodujú, bolo opravených. Stále je potrebné poznamenať veľa o stabilite, zastaranom (chaotickom) vzhľade, nepotrebných aplikáciách, ktoré inštaluje Huawei, a skutočnosti, že aplikácie sú zatvorené na pozadí bez toho, aby ste to mohli spravovať (vrátane bezpečnostných aplikácií, ako sú VPN). ).

Samozrejme, že máte veľa neodstrániteľných aplikácií Huawei, tomu nemôžete uniknúť. Aplikácia Optimalizácia, ktorú možno neodstránite a ktorá prinesie zavádzajúcu antivírusovú a optimalizáciu pamäte ... To na smartphone s veľkosťou 1 000 eur nepatrí. Úplne zaviniteľný je priečinok „Najlepšie aplikácie“, v ktorom sa aplikácie odporúčajú. Inými slovami, skrytá reklama na strasti ako Booking.com a TripAdvisor. Na smartfóne, ktorý stojí rovnako ako iPhone. To by nemalo a spoločnosť Huawei môžete skutočne nabíjať.

Napriek tomu, že Huawei prichádza so zbytočnými varovaniami, môžete s Nova Launcher zariadenie podstatne vylepšiť. Ak by ste však chceli do zariadenia vložiť inú ROM, mali by ste zvoliť iný smartphone. Spoločnosť Huawei uzamkla svoje zariadenia. Ale povedzme si na rovinu, s ktoroukoľvek inou verziou systému Android prídete o pokročilé funkcie fotoaparátu, tak prečo by ste to chceli na tomto modeli P30 Pro?

Napriek tomu, že Huawei prichádza so zbytočnými varovaniami, pomocou Nova Launcher môžete zariadenie podstatne vylepšiť.

Je Huawei spoľahlivý?

Spoločnosť Huawei sa v poslednom čase v správach objavila veľa, a to kvôli strachu z odpočúvania a špionáže. To je niečo, s čím musíte vždy počítať pri smartfónoch, nielen pri Huawei. Nakoniec sú to zariadenia nabité osobnými údajmi, fotoaparátmi, GPS a mikrofónmi. Stále však neexistujú dôkazy o tom, že by čínska vláda zneužívala zariadenia prostredníctvom spoločnosti Huawei. USA (odkiaľ pochádza väčšina obvinení) boli v skutočnosti sami zasiahnutí rozsiahlou špionážou a krádežami dát prostredníctvom programu PRISM od NSA, ktorý sa dostal na svetlo sveta vďaka informátorovi Edwardovi Snowdenovi.

Alternatívy k Huawei P30 Pro

Vďaka systému Android One, portu pre slúchadlá a podpore štandardných pamäťových kariet microSD získal tento Huawei P30 Pro celých päť hviezdičiek ako konečný verdikt odo mňa. Človeku je dovolené snívať, že? Čo sa týka fotoaparátu, Huawei nastavuje latku veľmi vysoko, a pravdu povediac: pokiaľ ide o možnosti a fotografie, fotoaparáty od Samsungu a Apple by ešte nemali viazať šnúrky Huawei P30 Pro. Pokiaľ teda hľadáte najlepší smartphone s fotoaparátom, musíte sa uspokojiť s nevýhodami, ktoré som práve spomenul. Galaxy S10 Plus má teda menší fotoaparát, ale je inou (drahou) alternatívou, ktorá týmito nevýhodami netrpí. Apple iPhone Xs dosahuje lepšie výsledky z hľadiska výkonu a softvéru (podpory). Ale povedzme si pravdu. Ak hľadáte smartphone v tejto cenovej kategórii, potom je fotoaparát rozhodujúcou voľbou pre výber P30 Pro.

Záver: kúpiť Huawei P30 Pro?

S najlepším smartfónom Huawei viete, kde stojíte. Skvelý, ale drahý smartphone s výkonnými špecifikáciami a krásnou obrazovkou. Je to však práve fotoaparát, ktorý robí Huawei P30 Pro revolučným, najmä vďaka fotografovaniu v tme a optické zväčšenie robí z P30 Pro najlepší smartphone s fotoaparátom. Musíte sa však uspokojiť s tak zbytočnými nevýhodami: EMUI, nedostatok portu pre slúchadlá a pamäťové karty NM. A dobre, cena. Pretože prehltnutie chvíľu trvá.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found