Ako

Takto nainštalujete bezplatné písma Google do systému Windows

Google má dobrú zbierku fontov, ktorú môžete používať zadarmo. Túto kolekciu najlepšie poznajú weboví vývojári tým, že sa pomerne ľahko používa online. V tomto článku si môžete prečítať, kde nájdete písma a ako ich nainštalovať do systému Windows.

Krok 1: Písma od spoločnosti Google

Kompletnú zbierku fontov od Google nájdete tu. K dispozícii je funkcia vyhľadávania, ale tiež môžete ľahko prechádzať cez písma. Na ľavej strane obrazovky je možné použiť filtre tak, aby sa napríklad zobrazovali iba ručne písané písma alebo písmená bez pätiek. Príklady sa predvolene zobrazujú s textom: „Nevrlí čarodejníci spôsobujú toxicitu (...)“. Môžete zadať vlastný text na adrese Zobraziť ukážku textu. Prečítajte si tiež: Nainštalujte si svoje obľúbené písma všade s prenosnými aplikáciami.

Písma Google sú v dlhom zozname. Kliknutím na položku „rodina písma“ môžete zobraziť všetky variácie a veľkosti. Našli ste niečo, čo sa vám páči? stlač tlačidlo Pridať do zbierky a hľadať ďalej. Opakujte to pre všetky písma, ktoré chcete použiť v systéme Windows. Názvy zvolených typov písma sa zobrazia v dolnej časti prehľadávača. V pravom hornom rohu obrazovky uvidíte tlačidlo so šípkou smerujúcou nadol. Kliknite na toto a vyberte si súbor .zip prevziať písma.

Krok 2: Inštalácia

Extrahujte stiahnutý súbor zip. Vo vnútri priečinka nájdete podpriečinky so súbormi fontov ttf. Dvojitým kliknutím otvorte súbor TTF. Systém Windows zobrazuje ukážku. stlač tlačidlo inštalovať sprístupniť písmo v systéme Windows. Môžete tiež nainštalovať všetky súbory ttf z „rodiny“ naraz. Ak to chcete urobiť, otvorte priečinok v programe Windows Prieskumník. Vyberte všetky súbory pomocou kombinácie klávesov Ctrl + A. Kliknite pravým tlačidlom myši na svoj výber a vyberte si inštalovať.

Krok 3: Ďalšie písma ...

Teraz, keď sú písma v systéme Windows, môžete ich použiť priamo v programe Word alebo inom programe. V tomto článku sa zmienime o zbierke fontov spoločnosti Google, pretože je veľmi populárna, ale zdrojov, z ktorých môžete písma získať, je viac. Ak ste na tom dobre, pozrite sa na stránky www.dafont.com, www.1001fonts.com a www.fontsquirrel.com. Sťahovanie sa tu mierne líši, ale inštalácia je rovnaká.