Preskúmanie

Granite Portable - šifrujte svoje „prenosné“ údaje

Výhody USB kľúčov sú známe. Jedným z nich je kompaktnosť, to však znamená aj väčšie riziko straty alebo odcudzenia. Nie tak zlé pre vašu palicu, ale pre vaše dáta. S Granite Portable vytvoríte „virtuálny trezor“, prístupný iba tým, ktorí poznajú heslo.

Prenosný žulový 1.4.2.0

Jazyk:

Angličtina

OS:

Windows XP / Vista / 7/8 (s .NET Framework 3.5)

Webová stránka:

//graniteportable.com

6 Skóre 60
  • Pros
  • Jednoduché
  • Prenosný
  • Negatíva
  • Základné štartovacie menu
  • Žiadna spätná väzba

Zámerom je extrahovať stiahnutý archív zip do koreňového adresára vášho USB kľúča. Je dôležité, aby bol disk Stick naformátovaný pomocou systému súborov NTFS. Ak to tak nie je a stále to chcete urobiť bez straty údajov, môžete to urobiť z príkazového riadku pomocou príkazu previesť x: / FS: NTFS (kde x je písmeno jednotky na vašom USB kľúči).

Ak je softvér na kľúči, spustite programový súbor Granite Portable Launcher.exe v koreňovom priečinku. Prvýkrát musíte vytvoriť nový identifikátor (najlepšie so silným heslom). Hneď ako sa prihlásite, v pravom dolnom rohu obrazovky sa zobrazí veľká ikona. Ak kliknete na toto, zobrazí sa úvodná ponuka programu Granite Portable. Nájdete tu okrem iného aj tlačidlo vášho virtuálneho trezoru na kľúči (Trezor).

Štartovacia ponuka programu Granite Portable hneď po inštalácii.

Nie je to nič iné ako šifrovaný súbor, ktorý sa zobrazí ako bežný priečinok, iba ak ste správne prihlásení do programu Granite Portable. Samotní tvorcovia hovoria o „dvojvrstvovej bezpečnosti“, nič iné však neprezrádzajú. Tak či onak, všetky údaje, ktoré umiestnite do tohto priečinka, budú po odhlásení z programu Granite Portable automaticky neprístupné.

Ponuka Štart

Ak sa však pozriete do ponuky Štart, všimnete si, že Granite Portable je viac než len dátový trezor. Nástroj môžete tiež použiť ako ponuku Štart s odkazmi na všetky druhy prenosných aplikácií, ktoré môžete umiestniť na svoju palicu - stránky ako //portableapps.com majú k dispozícii desiatky aplikácií. Najmä všetky súbory exe alebo lnk, ktoré umiestnite do podpriečinka Programy, automaticky skončia skratkou v úvodnej ponuke Granite Portable.

Podklad: takzvaný trezor (trezor) sa stane priečinkom až po správnom prihlásení.

To platí aj pre adresy URL a priečinky, ktoré umiestnite do tohto podpriečinka. Pre tých, ktorí hľadajú hlavne ponuku mobilného štartu (a nepotrebujú hneď virtuálny trezor), však existujú lepšie alternatívy, ako napríklad SyMenu alebo platforma PortableApps.com.