Preskúmanie

Bezdrôtové pripojenie Sennheiser Urbanite XL - vynikajúci pôžitok bez kábla

Z ulíc pomaly (ale určite) miznú káblové slúchadlá. Novým štandardom sú súpravy Bluetooth, ako napríklad tento Urbanite XL Wireless od spoločnosti Sennheiser. A to je dobrá vec. Šumenie s pokrčenými káblami je nepríjemné, tradičný konektor pre slúchadlá sa zo smartphonov vytráca (áno, vy iPhone!) A s bluetooth len ťažko kompromisujete v kvalite zvuku.

Bezdrôtové pripojenie Sennheiser Urbanite XL

Cena: 279 eur

Modelka: Cez ucho

Pripojenie: Bluetooth 4.0 alebo 3,5 mm jack

Rozsah frekvencie: 100 - 10 000 Hz

Frekvenčná odozva: 16 - 22 000 Hz

Impedancia: 18

Životnosť batérie: cca 25 hodín

Kodek: aptX, SBC

Info: Sennheiser.com 9 skóre 90

  • Pros
  • Zvuk
  • Pohodlie pri nosení
  • Životnosť batérie
  • Negatíva
  • cena
  • Iba v čiernej farbe

Ubanite XL Wireless je, ako by ste čakali, rovnakou náhlavnou súpravou ako Urbanite XL. Ale potom bezdrôtové. A hneď začnem. Pretože skutočnosť, že sú tieto slúchadlá bezdrôtové, sa dá považovať za veľké plus v porovnaní s káblovým bratom. Nakoniec, fičanie na kábloch sa stáva čoraz viac minulosťou a Sennheiser to vidí šťastne tiež.

To už neznamená skutočné obmedzenie kvality zvuku, pretože takmer každé moderné zariadenie podporuje bluetooth 4.0 s aptX (v poriadku, iPhone zatiaľ nie). Príjem zariadenia XL Wireless je navyše vynikajúci, takže pri počúvaní hudby, keď máte telefón vo vrecku alebo v batohu, nebudete počuť žiadne štikútanie. Batéria navyše vydrží zhruba 25 hodín, čo pre mňa znamená, že slúchadlá musím nabíjať iba raz za dva týždne. Pripojenie telefónu je tiež veľmi rýchle vďaka podpore NFC.

Klepnite a potiahnite prstom

XL Wireless má dotykový panel na náušníku, ktorý vám umožní ovládať hudbu bez vyberania telefónu. K dispozícii je tiež zabudovaný mikrofón, takže s ním môžete aj telefonovať. A kvalita týchto rozhovorov je vynikajúca. Za všetky tieto bezdrôtové zážitky evidentne zaplatíte o niečo viac ako XL bez bluetooth; 279 eur oproti 179 eurám. Rozdiel, ktorý je podľa mňa trochu podstatný.

Šmátranie po šnúrach sa stáva čoraz viac minulosťou.

Urbanit verzus Beats

So sériou Urbanite vstupuje Sennheiser na tvrdý trh „street style“, na ktorom samozrejme dominuje Beats. A keď idú obaja ruka v ruke z hľadiska ceny, kvality zostavenia a pohodlia pri nosení, kvalita zvuku zariadenia Urbanite XL Wireless je podstatne lepšia. Basy sú plné a teplé bez potlačenia zvyšku hudby. Zdá sa, že niečo, čo tepelná súprava Beats často robí. Náušníky XL navyše vylučujú okolitý hluk, takže budete počuť najmä stredné tóny. Krásne všestranné slúchadlá, vďaka ktorým vyniká hlavne hlas.

Tam, kde je bežný Ubanite XL k dispozícii v rôznych trendových farbách, je Wireless k dispozícii iba v čiernej farbe. Vyzerá elegantne a pekne ladí s látkovým povrchom čelenky. Je však škoda, že ako spotrebiteľ nedostávame o niečo väčší výber. Ďalšia konštrukcia, aj keď je vyrobená z hladkého plastu, je jemná a o látkových vankúšoch na uši (ktoré teda úplne zakrývajú uši) nemožno povedať nič. Pretože sa ušné šálky tak dobre zatvárajú, vaše uši sa zahrejú, ak budete dlhšie počúvať. To samozrejme nie je problém s nasledujúcou zimou, ale viem si predstaviť, že to bude v lete nepríjemné.

Pevný, ale bezpečný dizajn

Sennheiser zvyčajne poskytuje dobre vyzerajúce slúchadlá, a to sa v prípade modelu XL Wireless nelíši. Sú to veľké slúchadlá s pomerne širokou čelenkou, čo im dodáva solídnosť, ktorú tiež ponúka. Výrobca vzhľadom na vzhľad príliš neriskuje, čo dáva Urbanite XL Wireless čosi ako trinásť v tucte tváre. Šálky do uší sa dajú stále sklopiť dovnútra, vďaka čomu je vec o niečo kompaktnejšia a môžete si ju vziať so sebou. Výrobca tiež dodáva 3,5 mm kábel (s ovládacím panelom) na počúvanie hudby, keď je batéria prázdna, ochranný kryt pre slúchadlá a v balení je aj kábel micro USB na nabíjanie náhlavnej súpravy.

Záver

Pri cene 279 eur je cena trochu vyššia stránka; S bezdrôtovým telefónom Urbanite XL Wireless Sennheiser jednoducho dodáva vynikajúci pár slúchadiel, ktoré vám poskytnú roky potešenia z počúvania z hľadiska funkčnosti, konštrukcie a pohodlia. A ak viete, že počúvate veľa rocku, elektro, popu, jazzu alebo hip-hopu, môžete tieto slúchadlá považovať za vysoko odporúčané. V prípade klasickej hudby to bohužiaľ chýba do detailov vo vysokých tónoch, ale to je jediná ľahká kritika, ktorú je možné urobiť na zvuk. XL Wireless je jednoducho jedno z najlepších všestranných bezdrôtových slúchadiel v súčasnosti - a to nehovorím iba o tejto cenovej kategórii.