Ako

Takto zakážete reklamy v systéme Windows 10

Microsoft má nepríjemnú vlastnosť zobrazovať určité reklamy v samotnom systéme Windows 10. Nielen v ponuke Štart, ale aj v Prieskumníkovi. Nebojte sa, tieto funkcie môžete tiež vypnúť.

  • Takto budete mať svoje účty Windows 10 v bezpečí 18. decembra 2020 14:12
  • Používanie špeciálnych znakov v programe Word a Windows 10. decembra 18, 2020 12:12 h
  • Ako obnoviť heslo systému Windows 10 16. decembra 2020 12:12

Aj keď je Windows 10 v zásade dobrý operačný systém, je škoda, že Microsoft na viacerých miestach zabudoval funkcie, ktoré zabezpečujú, že sa reklamy zobrazujú práve tak. Môže sa to vyskytnúť na niekoľkých miestach, z ktorých je ponuka Štart jedným z najbežnejších miest, kde môžete vidieť reklamy. Prieskumník Windows má ale aj funkciu, kde sa napríklad pri prehľadávaní priečinkov pomocou Prieskumníka zobrazujú reklamy z OneDrive.

Zakážte reklamy v ponuke Štart

Je prinajmenšom pozoruhodné, že Microsoft skrýva možnosť zobrazovania reklám v Prieskumníkovi Windows na inom mieste ako všetky ostatné reklamné funkcie. Vo všeobecných nastaveniach môžete upraviť „bežné“ možnosti zobrazovania alebo nezobrazovania reklám alebo návrhov, ktoré ich spoločnosť Microsoft nazýva krásnymi. Za to choď na Nastavenia / Personalizácia / Štart. Návrhy aplikácií vypnete kliknutím na posúvač Príležitostne zobrazte návrhy v ponuke Štart von.

Vypnite reklamy OneDrive

Mnoho ľudí nevie o samotnom programe Windows Explorer, že existuje aj možnosť zobrazovať reklamy. Nie je to však tak, že iba ktorýkoľvek inzerent môže zobraziť reklamy vo vašom Prieskumníkovi, týka sa to iba správ od spoločnosti Microsoft.

Nie preto, že by to bolo o niečo horšie, pretože nič nie je nepríjemnejšie ako napríklad dostávanie upozornení na OneDrive, ak tento softvér vôbec nechcete používať. Niektorí používatelia, ktorí nepoužívajú OneDrive alebo odstránili OneDrive, sa z času na čas môžu zobraziť s reklamou na OneDrive. Nielen s odporúčaním na stiahnutie softvéru, ale aj rôznymi textami, ktoré sa vás snažia presvedčiť, aby ste si predplatili OneDrive.

Našťastie tomu môžete zabrániť aj vy. Otvor Prieskumník Windows, otvorte kartu Socha a kliknite na možnosti. Potom prejdite na kartu Displej. Posuňte sa nadol v zozname, kým nenájdete požadovanú možnosť Zobraziť oznámenia od poskytovateľa synchronizácie viď. Tam zrušíte začiarknutie. Teraz vás tam už netrápia reklamy.