Ako

Skype alebo Microsoft Teams? To je rozdiel

Skype, nejde o aplikáciu, ktorú používame na videohovory s austrálskou rodinou? Pre mnohých ľudí je Skype. Ale v podnikaní sa z tohto dôvodu používal aj Skype. Po dlhú dobu to bola dokonca funkcia chatu v aplikácii Microsoft Outlook. Teraz je to iné, pretože je tu Microsoft Teams. Mali by ste používať Skype alebo Microsoft Teams?

Aj keď v rámci produktov balíka Microsoft Office môžete pohodlne spolupracovať, pred predstavením aplikácie Teams bolo všetko veľmi voľné. Samozrejme, že ste mohli spolupracovať v online dokumente Word, ale neexistoval žiadny nástroj na sledovanie projektov alebo jednoduchých úloh s niekoľkými ľuďmi, v ktorých sa spájali všetky aspekty pošty, kancelárskych programov a videohovorov. Výsledkom bolo, že mnoho ľudí išlo mimo spoločnosti Microsoft, aby zistili, čo môžu využiť. Tak bol predstavený Microsoft Teams.

Microsoft Teams ako platforma pre spoluprácu

Je to akýsi uzol, v ktorom môžete spolupracovať. Jeden, v ktorom vytvoríte skupinu a zdieľate v nej všetky dokumenty týkajúce sa danej témy. Nemýľte sa, pretože to prichádza s veľkou zmenou myslenia. Tímy sú okrem iného odpoveďou na problém, s ktorým sa dennodenne stretáva veľa ľudí: práca sa stala hlavne závodom proti prúdu nových e-mailov, takže sa ťažko dostanete k tomu, na čo ste boli prijatí.

Takže menej pošty, a preto má Teams funkciu chatu, aby si navzájom rýchlo niečo povedali. Súbory môžete zdieľať aj v tímoch, takže si nemusíte navzájom posielať e-mailové dokumenty ani odkazy na Sharepoint. Veľmi užitočné a hlavne v spoločnostiach, ktoré veľa pracujú na projektoch, veľmi užitočné doplnenie podnikového ekosystému spoločnosti Microsoft v rámci systému Windows. Šikovná, táto funkcia chatu, ktorá, dúfajme, uloží nejaký e-mail, ale je toho viac. V tímoch môžete tiež uskutočňovať videohovory. Napríklad môžete pohodlne vstúpiť do schôdzky prostredníctvom Outlooku a okamžite pridať odkaz na videokonferenciu tímov.

Ale čo Skype? Nie je to už od spoločnosti Microsoft? Určite áno, ale rozhodla sa nechať Skype existovať osobitne a zvoliť Teams for business. Teraz ešte existuje trochu vedľa seba, ale v roku 2021 to bude úplne za nami. Skype for Business uvedený na trh v roku 2015 sa bude predávať a Microsoft Teams potom bude nástrojom na vzájomné konzultácie kolegov. Skype for Business mal všetky funkcie aplikácií Lync a Skype. Slúžilo na meranie videa a chatovanie.

Skype verzus tímy

Teraz to budú tímy, v ktorých vašu chatovú správu nenájdete o deň neskôr v priečinku História konverzácie v rámci Outlooku, ale pohodlne v nej zostane. To je podstatne menej diskrétne ako ľahký spôsob uskutočňovania a odstraňovania hovorov cez Skype, pretože tímy sa zdajú byť trochu prísne, najmä pokiaľ ide o funkciu chatu. Je nevyhnutne potrebné, aby ste udržiavali otvorený komunikačný kanál s osobou alebo ľuďmi, s ktorými pracujete.

Tímy majú všetky online možnosti Skype for Business od roku 2018. Najmä mobilná aplikácia sa z hľadiska videohovorov javí ako podstatne lepšia ako Skype. Od októbra 2019 budú všetci noví zákazníci balíka Microsoft Office predvolene prechádzať do tímov. Po prechode zo Skype for Business na Tímy bude Skype for Business deaktivovaný. Stretnutia, ktoré už existujú, sa automaticky aktualizujú s odkazom na tímy.

Prepnúť na tímy

Na prepnutie je potrebné si trochu zvyknúť, pretože Teams je oveľa viac ako Skype. Môžete s tým urobiť viac a zatiaľ sa nezdá, že by existoval variant, takže by ste s ním mohli iba chatovať a videohovorovať. Je to skutočne platforma pre spoluprácu spoločnosti Microsoft a sú v nej zakomponované videohovory a chatovanie.

Ste trochu nútení zmeniť svoj spôsob práce, a to aj v oblasti iných programov balíka Office, ale to nie je nevyhnutne potrebné. Tímy môžete tiež použiť ako druh Skype, zatiaľ čo nevytvárate projekty a nepridávate všetky druhy dokumentov, na ktorých chcete spolupracovať. Stále ho môžete použiť ako nástroj na čet alebo videohovor.

Máte radi Skype for Business? Môžete ho použiť ďalší rok: 31. júla 2021 zástrčka skutočne zhasne. Aplikácia Skype for Business Online bude k dispozícii už 31. júla 2020. Samozrejme sa odporúča začať s používaním tímov v dostatočnom predstihu, aby ste získali informácie včas. v prípade potreby prevod. Odpoveďou na otázku, čo teraz použiť, je teda spoločnosť Microsoft Teams z celého srdca. Skype for Business už čoskoro nebude existovať a je lepšie sa na to pripraviť.