Ako

Obnovte súbory z poškodeného externého pevného disku

Externý pevný disk je pohodlný spôsob zálohovania súborov. Čo by ste však mali robiť, ak máte poškodený pevný disk?

Zálohovanie je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte urobiť, ak nechcete prísť o svoje súbory. Odporúča sa vytvoriť viac záloh na rôzne médiá, ako sú externé pevné disky, a ak chcete, aj v cloude. Ak ste to však neurobili a váš externý pevný disk obsahuje iba kópie dôležitých súborov, pri jeho rozbití budete mať problém. Ako potom môžete súbory obnoviť? Prečítajte si tiež: Ako klonovať pevný disk.

Ak máte prístup k svojim súborom, je dobré ich zálohovať hneď teraz.

Čudný zvuk

Ak disk vydáva čudný zvuk, je lepšie ho nechať úplne osamotený, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu. V takom prípade budete musieť v takom prípade prenechať obnovenie súboru profesionálnej spoločnosti.

Ak disk nevydáva zvláštny zvuk, môžete niekedy urobiť niečo sami, aby ste svoje súbory získali späť. Externý pevný disk je v skutočnosti iba interný pevný disk v kryte. Je možné, že so samotnou jednotkou nie je nič zlé, ale došlo k problému s pripojením.

Bývanie

Disk môžete opatrne vybrať z krytu pomocou skrutkovača. Keď uvidíte, že sa kábel uvoľnil z konektora, môžete ho zapojiť späť do pevného disku. Potom skontrolujte, či externý pevný disk opäť funguje.

Ak kábel nie je uvoľnený, môže sa vyskytnúť problém s konektormi na kryte. Vyberte jednotku z krytu a zapojte ju priamo do USB portu počítača pomocou adaptéra SATA USB.

Zálohovanie

Ak máte prístup k svojim súborom, je dobré ich zálohovať hneď teraz. Pretože sa so samotnou jednotkou nič nestalo, môžete ju podľa želania vložiť späť do iného krytu.

Ak nevidíte žiadne súbory, vyskytol sa problém s jednotkou. Môžete skúsiť softvér na obnovenie súborov získať späť. Ak to nefunguje, je čas zavolať profesionálnu spoločnosť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found