Preskúmanie

Samsung UE55NU7100W - základný model Ultra HD

Samsung UE55NU7100W sľubuje zážitok z kina vo vašej vlastnej obývacej izbe. Inteligentné televízory Samsung sú už známe svojou užívateľskou príjemnosťou, je však zvyšok tohto televízora Samsung rovnako dobrý? Môžete si ju prečítať v tejto recenzii Samsung UE55NU7100W.

Samsung UE55NU7100W

cena

649 eur

Typ obrazovky

LED LCD

Uhlopriečka obrazovky

55 palcov, 139 cm

Rozhodnutie

3 840 x 2 160 pixelov

HDR

Štandardy HDR10, HDR10 +, HLG

Frekvencia obrazu

100 Hz

Pripojiteľnosť

3 x HDMI, 2 x USB, optický výstup, digitálny optický výstup, kompozitný, stereofónny RCA, anténa, WiFi, Ethernet LAN, CI +, HDMI-ARC

Smart TV

Smart Hub

Webová stránka

www.samsung.com

Kúpiť

Kieskeurig.nl 8 Skóre 80

  • Pros
  • Smart HUB
  • Farebné podanie a kontrast
  • Kvalita obrazu
  • Negatíva
  • Nie je možné živé nahrávanie na USB
  • Mierny efekt HDR
  • Žiadny konektor pre slúchadlá

Séria Samsung U7100W má jednoduchý, ale úhľadne hotový dizajn. Okraj obrazovky je sotva 1 cm široký a zadná strana poskytuje tenký profil vďaka miernemu ohýbaniu. Dve samostatné nohy vľavo a vpravo zaisťujú stabilné nastavenie.

Pripojenia

Všetky prípojky sú umiestnené na bočnej strane. Nájdete tu tri pripojenia HDMI a dve pripojenia USB, okrem staršieho komponentného video vstupu. Nie je k dispozícii pripojenie k slúchadlám a Bluetooth.

Kvalita obrazu

Spracovanie obrazu na tomto televízore Samsung je vynikajúce; všetky vaše zdroje sú optimálne zobrazené. Okrem vypnutého a automatického režimu pre „Clean Digital View“ - redukciu šumu - je tu opäť nízky režim (inak to nebolo v prípade modelov z roku 2017). Toto nastavenie je ideálne, ak chcete eliminovať svetelný šum. Jeho slabou stránkou je ostrosť pohybu, rýchlo sa pohybujúce obrázky majú trochu rozmazaný alebo dokonca dvojitý okraj. Ak sa chcete vyhnúť svetelným šokom na snímkach, kde sa fotoaparát pohybuje rýchlo, môžete nastaviť „Auto Motion Plus“ na automatický režim alebo manuálne zvoliť režim 6 až 8.

Tento televízor LCD používa panel VA, ktorý poskytuje vynikajúci kontrast, ale má pomerne slabý pozorovací uhol. Len čo už nie ste priamo pred prístrojom, kontrast sa zriedi, ale vplyv na reprodukciu farieb je našťastie obmedzený. Kvôli nedostatočnému stmievaniu môžete niekedy vidieť čierne pásy nad a pod filmom, ale to platí len v prípade, že miestnosť úplne stmavnete. Kalibrácia v režime filmu je vynikajúca a môže ľahko konkurovať špičkovému modelu vďaka vynikajúcim detailom tieňov a veľmi dobrej reprodukcii farieb. Hráči si môžu aktivovať herný režim pre veľmi nízke oneskorenie vstupu.

HDR

Od základného modelu Ultra HD by ste nemali čakať honosný výkon HDR, skôr HDR kompatibilitu. Zariadenie podporuje štandardy HDR10, HDR10 + a HLG. Ale s maximálnym svetelným výkonom sotva 257 nitov a veľmi obmedzeným farebným rozsahom chýba obrazom HDR žiadny vplyv. Kalibrácia v režime HDR je slušná, obrázky sú však príliš tmavé.

Smart TV

Vlastný systém Smart TV spoločnosti Samsung, Smart Hub, je zďaleka jedným z našich obľúbených systémov Smart TV. Rozhranie je kompaktné, veľmi prehľadné, funguje hladko a rýchlo nájdete všetky funkcie, aplikácie, živé televízne vysielanie, externé zdroje a nastavenia televízora. Pomocou niekoľkých kliknutí tiež umiestnite svoje obľúbené veci do popredia zoznamu. Zariadenie nie je vybavené satelitným prijímačom, má však káblový a anténny prijímač. Na tomto modeli nemôžete nahrávať na externé USB alebo iný pevný disk. Ak teda chcete zbaviť set-top boxu pre digitálnu televíziu, radšej si vyberte iný model.

Diaľkové ovládanie

Tento model nie je vybavený inteligentným ovládačom, ale klasickým diaľkovým ovládaním. Gumené klávesy sú veľké a ľahko sa stláčajú. Rozloženie je v poriadku, iba klávesy na prehrávanie v spodnej časti diaľkového ovládača sú veľmi malé. Tento model nie je vybavený mikrofónom, takže nemôžete používať hlasové príkazy.

Kvalita zvuku

V tejto cenovej kategórii je kvalita zvuku všeobecne v poriadku pre dialóg, ale dosť zlá pre hudbu a film. Tento Samsung nie je výnimkou. Najmä basová reprodukcia je trochu slabá a ak požadujete príliš veľkú hlasitosť, kvalita sa trochu zhoršuje.

Záver

Tento televízor Ultra HD za nízku cenu ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a moderné jednoduché použitie. Spoločnosť Samsung by mala byť na vašom zozname, ak hľadáte solídny univerzálny fotoaparát s vynikajúcim kontrastom. Prináša dobré výsledky hráčom, divákom aj filmovým fanúšikom.

Samsung UE55NU7100W je základný model Ultra HD. Ako hlavnú nevýhodu upozorňujeme, že rýchlo sa pohybujúce obrázky majú často rozmazanú hranu. Zariadenie je kompatibilné s HDR, ale chýba mu jasnosť a farebná paleta, aby sa skutočne chválil HDR obrázkami. Okrem toho je obrazový výkon veľmi dobrý.