Ako

Dodajte klasickému vzhľadu ponuky Štart systému Windows 10 klasický vzhľad

Nie všetci sú spokojní s ponukou Štart vo Windows 10. Našťastie vám nástroj Classic Shell umožňuje prispôsobiť ponuku Štart. V tomto článku vám vysvetlíme, ako to robíte.

Nie všetci sú spokojní so stále sa meniacim vzhľadom a usporiadaním ponuky Štart systému Windows 10. V systéme Windows 8 dokonca zmizla ponuka Štart, čo mnohých znepokojilo. A vo Windows 10 urobil Microsoft niekoľko veľmi drastických zmien, ktoré nie sú všetci oceňované. V systéme Windows 10 existujú iba obmedzené možnosti prispôsobenia ponuky Štart. Môžete napríklad upraviť alebo zoskupiť dlaždice, pričom môžete upraviť aj zobrazenie „Všetky aplikácie“. V tomto článku sa dočítate ako. Mimochodom, Microsoft pracuje na novej ponuke Štart, ktorú môžeme očakávať pri ďalšej aktualizácii Windows 10.

Ak sa vám na to nechce čakať, našťastie existuje bezplatný program Classic Shell, pomocou ktorého si môžete upraviť vzhľad a rozloženie ponuky Štart. Prečítajte si tiež: Toto by ste mali urobiť, ak už nefunguje úvodná ponuka systému Windows 10.

Čo je to Classic Shell?

Classic Shell je aplikácia, ktorá umožňuje prispôsobiť si úvodnú ponuku Windows 10 podľa vášho vkusu. Program nenahrádza pôvodnú ponuku Štart systému Windows 10: stále k nemu môže získať prístup Posunkliknutím na ponuku Štart.

Classic Shell podporuje 40 rôznych jazykov, takže ak používate Windows 10 v holandčine, zrazu neskončíte s úvodnou ponukou v anglickom jazyku, ak nechcete.

Ak ste si stiahli a nainštalovali program Classic Shell, po prvom kliknutí na ponuku Štart sa namiesto ponuky Štart zobrazí nastavenia programu. Ak opustíte ponuku nastavení bez toho, aby ste niečo zmenili, bude mať ponuka Štart vzhľad systému Windows 7.

Kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku Štart a vyberte možnosť nastavenie sa vrátite do ponuky nastavení. Tu si môžete vybrať z troch rôznych štýlov. The Klasické štýl je podobný štýlu Windows 95 a 98. Klasické s dvoma stĺpmi pripomína ponuku Štart systému Vista. A Windows 7 je veľmi podobný štýlu ponuky Štart v systéme Windows 7.

Môžete si tiež vybrať z dvoch rôznych štartovacích tlačidiel alebo môžete vytvoriť a pridať vlastné štartovacie tlačidlo. Existuje viac ako 100 nastavení, ktoré môžete zmeniť. Napríklad program ponúka možnosť zobraziť vaše obľúbené položky a usporiadať položky v ponuke Štart. Môžete si tiež stiahnuť vzhľady alebo si vytvoriť svoj vlastný a prispôsobiť si ponuku štart ešte viac svojmu vkusu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found