Ako

Takto môžete odstrániť svoje heslo pre Windows 10

Ak žijete sami alebo ste jediný, kto má prístup k vášmu počítaču, nemusí byť pre vás potrebné prihlásiť sa do systému Windows 10 pomocou hesla. Našťastie môžete odstrániť heslo systému Windows 10 a prihlásiť sa automaticky.

Z bezpečnostných dôvodov je takmer vždy najlepšie chrániť počítač heslom. Ak ale žijete sami alebo ak skutočne nemá nikto iný, kto má prístup k vášmu počítaču, nemusí byť vždy potrebné sa prihlásiť pomocou hesla. Chce to čas a môže to byť nepríjemné. Vo Windows 10 je možné sa prihlásiť automaticky, bez hesla. Stratené heslo môžete tiež získať zo systému Windows 10.

Dávaj pozor: Je zrejmé, že to nie je nič, čo by sme odporúčali pre všadeprítomný prenosný počítač alebo počítač, ku ktorému má prístup niekoľko ľudí. Ak je prihlasovacie heslo deaktivované, zaistite, aby k vášmu počítaču nemali prístup žiadne cudzie alebo škodlivé osoby.

Zakážte heslo úplne

Možnosť odstránenia prihlasovacieho hesla z bezpečnostných dôvodov nenájdete medzi bežnými nastaveniami systému Windows 10. Za týmto účelom musíte zadať text do vyhľadávacieho panela vedľa tlačidla štart netplwiz zadajte a stlačte Zadajte stlačiť. Potom sa vám zobrazí nové okno s menom Používateľské účty.

Na karte Používatelia je možnosť Používatelia musia na používanie tohto počítača uviesť používateľské meno a heslo. Ak zrušíte začiarknutie tejto možnosti a potom kliknete na Uplatňovať žiadny používateľ nemusí na načítanie svojho používateľského účtu systému Windows 10 zadať ďalšie heslo. Toto nastavenie sa použije až po reštartovaní počítača.

Ak chcete, aby si Windows 10 vyžiadal heslo neskôr, vráťte sa do tohto okna a znova skontrolujte túto možnosť Používatelia musia na používanie tohto počítača uviesť používateľské meno a heslo.

Výnimka

Zdá sa, že nie všetci výrobcovia počítačov toto nastavenie povoľujú. Existuje teda šanca, že na niektorých systémoch nie je možné zrušiť začiarknutie tejto možnosti.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found