Ako

Ako odosielate správy z Facebooku bez aplikácie?

Facebook má ruku v tom, že nás núti robiť určité veci. Spoločnosť sa napríklad pred časom rozhodla, že odosielanie správ prostredníctvom aplikácie Facebook už nie je možné, a že si na to musíte nainštalovať špeciálnu aplikáciu Messenger. Je to zrejmé, ale čo ak nechcete? Zbavia vás správy z Facebooku na vašom smartfóne? Našťastie nie!

Čítanie a odosielanie správ prostredníctvom aplikácie Facebook už skutočne nie je možné. Ak to urobíte prostredníctvom mobilného prehliadača, môžete to urobiť pomocou malého triku. Majte na pamäti, že týmto spôsobom nemáte prístup k rozsiahlym schopnostiam aplikácie Messenger, a preto Facebook chce, aby všetci používali rovnakú aplikáciu. Prečítajte si tiež: 6 tipov, ako využiť Facebook Messenger na maximum.

Posielajte správy bez aplikácie Messenger

Ak chcete odoslať správu na svoj smartphone bez aplikácie Facebook Messenger, nepoužívajte aplikáciu Facebook, ale prehliadač, napríklad Safari. Prejdite na stránku www.facebook.com a prihláste sa do svojho účtu. Stránka, ktorú vidíte, nie je úplne krásna, ale na odosielaní správ to samozrejme nezáleží.

Stlačením ikony bubliny v hornej časti otvoríte správy. Teraz dostanete upozornenie, že vás niekto pozval do aplikácie Messenger (inými slovami, že odteraz musíte Messenger začať používať).

Stlačte Zrušiť a dostanete sa iba na staré rozhranie správ. Teraz môžete bez problémov čítať správy a odpovedať na ne. A navyše dobrá správa, aj takto je možné pridať fotografiu.

Bohužiaľ, rozsiahlejšie funkcie, ako napríklad animované súbory GIF, nie sú, na to budete musieť skutočne použiť aplikáciu Messenger.

Android

Extra tip: Ak máte zariadenie s Androidom, môžete byť pri otváraní správ presmerovaní priamo do Obchodu Google Play. Ignorujte to a potom znova otvorte prehliadač a vo vyskakovacom okne stlačte krížik. K svojim správam potom budete mať znova prístup.