Preskúmanie

Adobe Photoshop Elements 9

Teraz bola vydaná verzia deväť aplikácie Adobe Photoshop Elements. V každom prípade sa odporúča pre tých, ktorí tento editor fotografií ešte doma nemajú. Okrem toho boli pridané veľmi užitočné a časovo nenáročné funkcie, vďaka ktorým stojí za zváženie upgrade, ak už používate staršiu verziu.

Vo verzii 9 Photoshop Elements bolo prijatých množstvo inteligentných funkcií od profesionálneho Photoshopu CS5. Teraz je napríklad možné použiť zdvih nástroja Rýchly retušovací štetec vykúzliť kompletné obrazové prvky a opraviť škody napríklad na naskenovaných fotografiách. Program to robí analýzou fotografie a automatickým plnením pozadia (toto sa nazýva Obsah vedomý). Odpadkové koše, okoloidúci, káble: v minulosti bolo treba veľa kliknutí s klonovou pečiatkou, aby ste ich neviditeľne odstránili. Funguje pozoruhodne dobre a môže vám ušetriť veľa času. Aj keď zložité situácie stále vyžadujú ďalšie opravy s inými nástrojmi.

Odstráňte obrazové prvky z fotografie niekoľkými ťahmi štetca.

Nové funkcie sa ľahko používajú

Na karte S návodom teraz môžete nechať objekt alebo osobu vyskočiť z fotografie. Tak sa to volá Efekt za hranicami. Štýl jednej fotografie (napríklad informácie o farbe a svetle) je teraz možné ľahko skopírovať na inú fotografiu. Ak chcete vytvárať panorámy, Elements pre vás vyplnia medzery, ktoré takmer vždy vzniknú tam, kde sú fotografie zvarené dohromady. Robí sa to tiež technikou Content Aware. Na našu veľkú úľavu boli do aplikácie Photoshop Elements konečne pridané masky vrstiev, vďaka čomu môžete vrstvy vytvárať čiastočne priehľadné. Inými slovami, vykonávanie miestnych zmien je teraz oveľa jednoduchšie.

Fotoknihy môžete ľahko vytvárať aj sami. Vyberiete si najkrajšie fotografie výletu alebo večierku, zvolíte rozloženie a môžete ihneď začať. Mimoriadne pekné je, že fotoknihu je možné vytlačiť na vlastnej tlačiarni a nie ste viazaní na tlačiarenské centrum. Veľmi užitočné hrať sa s niektorými možnosťami nezáväzne. V rozšírenom režime je možné fotografie, ktoré umiestnite do knihy, stále upravovať. V tejto verzii aplikácie Photoshop Elements a jej nástroji na správu (Organizer) bolo urobených ešte veľa ďalších inovácií a vylepšení.

Efekt Za hranicami oživuje vaše fotografie.

Záver

Veľká sila aplikácie Photoshop Elements spočíva hlavne v mnohých inteligentných funkciách, ktoré vám umožňujú vykonávať zložité úlohy pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Neexistujú žiadne ďalšie editory fotografií, ktoré by to dokázali robiť tak dobre a rýchlo, okrem samozrejme Photoshopu (CS5). Photoshop Elements 9 teraz obsahuje ešte viac užitočných funkcií a určite to nie sú zbytočné ozdoby. Samotné kúzelné opravy a vylepšenia zohľadnením obsahu fotografie vám ušetria veľa času a úsilia. Nová verzia je k dispozícii každý rok, čo sťažuje existujúcim používateľom hodnotenie, či sa upgrade, ktorý je pomerne drahý, oplatí. Okrem toho, že sa Photoshop Elements 9 predáva samostatne, je možné ho kúpiť aj ako balík doplnkov k aplikácii Adobe Premiere Elements 9, takže môžete upravovať aj filmy a filmy v rozlíšení HD (149 eur alebo 125 za upgrade). Photoshop Elements je k dispozícii nielen pre PC, ale aj pre Mac OS X.

Adobe Photoshop Elements 9

cena 99,00 €; Upgrade: € 82, -

Jazyk Holandsky

Stredná 1,75 GB na stiahnutie alebo 1 DVD

OS Windows XP (SP2 alebo SP3) / Vista / 7; Mac OS X od 10.5.8

Požiadavky na systém Procesor 1,6 GHz, pamäť 1 GB, priestor 3 GB na pevnom disku, 16-bitová grafická karta s rozlíšením od 1024 x 576, kompatibilná s Microsoft DirectX 9

Tvorca Adobe Systems Incorporated

Rozsudok 9/10

Pros

Inteligentné funkcie

Veľmi komplexný balík

Rýchlosť

Negatíva

Aktualizácia je pomerne drahá