Preskúmanie

Toto je najlepšie vybavenie pre vašu hudbu

Prehrávate digitálnu hudbu rôznymi spôsobmi. Napríklad streamujete zoznam skladieb Spotify priamo do sieťového prijímača, zatiaľ čo šikovný Bluetooth reproduktor ovládate pomocou smartfónu. Okrem toho existujú všetky druhy inteligentných zvukových streamerov, reproduktorov pre PC a audiosystémov pre viac miestností, ktoré bezchybne prehrávajú vaše obľúbené melódie. Prehľad!

Tuner JBL

Cena:€ 99,99

www.jbl.nl

Tuner JBL je zaujímavý pre rádiových nadšencov, ktorí nechcú minúť príliš veľa peňazí za prenosnú kópiu. Navrhovaná maloobchodná cena môže mať hodnotu sto eur, ale veľa (webových) obchodov predáva tento produkt za zhruba osemdesiat eur. Kompaktný kryt má šírku iba 16,5 centimetra a okrem tradičnej FM antény má aj prijímač Dab +. Takto môžete prijímať digitálne rozhlasové vysielanie. Ak chcete streamovať hudbu zo smartfónu, môžete sa spoľahnúť na bluetooth. Spoločnosť JBL sľubuje s vstavanou batériou hraciu dobu asi osem hodín.

Marshall Tufton

cena: € 399,–

www.marshallheadphones.com

S odporúčanou maloobchodnou cenou okolo štyristo eur je Marshall Tufton dosť drahý. Ide teda o objemný model s rozmermi 22,9 × 35 × 16,3 centimetra a hmotnosťou takmer päť kíl. Aby bolo zariadenie ešte prenosnejšie, vrchná časť obsahuje štýlovú rukoväť. Podľa britskej značky ponúka batéria hraciu dobu dvadsať hodín. Okrem adaptéra bluetooth5.0 obsahuje puzdro analógový 3,5 mm audio vstup. Ako sme už u Marshalla zvyknutí, reproduktor má čiernu rebrovanú povrchovú úpravu. Kryt je vďaka vodeodolnému prevedeniu vhodný na vonkajšie použitie.

Sony SRS-XB12

cena: € 60,–

www.sony.nl

Ak hľadáte bluetooth reproduktor odolný voči poveternostným vplyvom, ktorý je tiež cenovo dostupný, potom je nový SRS-XB12 zaujímavou voľbou. Spoločnosť Sony vyrába tento produkt v nie menej ako šiestich farebných prevedeniach, takže nepochybne existuje dizajn, ktorý sa vám páči. Na rozdiel od väčšiny reproduktorov Bluetooth je zvukový ovládač umiestnený na vrchnej strane. Hudbu môžete regulovať pomocou ovládacích tlačidiel na zadnej strane, aj keď k tomu samozrejme môžete použiť aj prepojený smartphone. Podľa Sony batéria ponúka dobu prehrávania až šestnásť hodín. Valcovité puzdro má priemer 7,4 centimetra a je vysoké 9,2 centimetra.

Walkman Sony WS620

cena: Od 150, - €

www.sony.nl

Na trhu nie sú takmer žiadne nové prehrávače MP3, pretože väčšina ľudí na to používa svoj smartphone. Radšej by ste pri cvičení nemali na sebe smartfón? Potom Sony ponúka praktickú alternatívu k sérii WS620. Toto je MP3 prehrávač a slúchadlá v jednom. Vodotesné puzdro váži iba 32 gramov a batéria podľa japonského výrobcu vydrží zhruba dvanásť hodín. Spoločnosť Sony dodáva skromné ​​diaľkové ovládanie. Záujemcovia si môžu vybrať medzi modelom s 4 GB (NW-WS623) a 16 GB (NW-WS625) úložiskom. Navrhované maloobchodné ceny sú 150, respektíve 200 eur.

Teufel Rock Star Cross

Cena:€ 299,99

www.teufelaudio.nl

Vďaka Rockster Cross pridal Teufel na jeseň minulého roku nového člena do svojej už aj tak pôsobivej rady prenosných audio produktov. Kryt je pomerne veľký a má šírku 38 centimetrov. Aby bola zaistená určitá mobilita, zariadenie obsahuje popruh na prenášanie. Po zhruba 3,5 hodinách nabíjania je batéria úplne plná a Rockster Cross vydrží zhruba šestnásť hodín. Zosilňovací modul rozdeľuje svoju pozornosť na tri kanály, a to dva výškové reproduktory a basový reproduktor. Okrem adaptéra bluetooth5.0 s podporou aptx obsahuje puzdro odolné voči striekajúcej vode 3,5 mm audio vstup a USB port na nabíjanie mobilných zariadení.

Bose S1 Pro

cena: € 649,–

www.bose.nl

Nastaviť primeraný zvukový systém na mieste je zvyčajne dosť náročná výzva. Kompaktný Bose S1 Pro vám pomôže. Tento takzvaný mobilný systém pa obsahuje batériu s hracou dobou až asi jedenásť hodín. Kryt obsahuje porty na pripojenie prístroja a / alebo mikrofónu. Vďaka mixéru s tromi kanálmi môžete optimalizovať zvuk. Okrem toho je tiež integrovaný modul bluetooth, takže môžete ľahko streamovať hudbu iných ľudí. Kryt má rozmery 33 x 24,13 x 28,45 centimetra a hmotnosť viac ako sedem kíl.

Editátor S3000PRO

cena: € 699,95

www.edifier.com

Aj keď hromadne počúvame online hudobné služby cez počítač, mnohí na to používajú špinavý lacný reproduktor. To by mohlo byť lepšie, pretože značka ako Edifier vyvíja vynikajúce reproduktory pre PC v rôznych cenových reláciách. Nedávno uvedený špičkový model S3000PRO svojim vzhľadom dreva pripomína tradičný reproduktor. Používatelia si môžu vybrať z rôznych možností analógového a digitálneho pripojenia, pričom model S3000PRO dokáže spracovávať zvukové súbory s vysokým rozlíšením. K dispozícii je tiež adaptér bluetooth5.0 s podporou aptx a Edifier dodáva aj skromné ​​diaľkové ovládanie.

Razer Nommo

cena: € 109,99

www.razer.com

Razer sa svojimi produktmi zameriava hlavne na hráčov a to je zreteľne viditeľné na hravom vzhľade hry Nommo. Vďaka valcovitému dizajnu vyzerajú reproduktory skôr ako dve sledovacie kamery. V strede je za reprodukciu zvuku zodpovedný vodič v celom rozsahu, zatiaľ čo zadná časť obsahuje pasívny basový radiátor. Na pravej nohe je tiež viditeľné ovládanie basov a hlasitosti. Pod názvom produktu Nommo Chrome je sada reproduktorov k dispozícii za príplatok aj s RGB osvetlením.

Logitech G432

cena: € 79,99

www.logitechg.com

Aj keď sa Logitech pri nedávno vydanom G432 zameriava hlavne na hráčov, dizajn neobsahuje všetky druhy zbytočných ozdôb. Je to náhlavná súprava so „staromódnym“ zvukovým káblom. Vďaka podpore DTS Headphone: X 2.0 si hráči môžu vychutnať virtuálny priestorový zvuk. Spoločnosť Logitech používa zvukové ovládače s priemerom najmenej päť centimetrov. Ľavé slúchadlo obsahuje ovládanie hlasitosti. G432 už pohodlne nezaznamenáva váš (hlas) zvuk, keď odtlačíte rameno mikrofónu.

AudioQuest DragonFly Red

cena: € 199,–

www.audioquest.com

DragonFly Red je k dispozícii už nejaký čas, ale stále je to vynikajúci spôsob, ako získať vysokokvalitný zvuk z notebooku, počítača, smartphonu alebo tabletu. Tento externý digitálny / analógový prevodník pripojíte k systému pomocou USB, zatiaľ čo slúchadlá pripojíte k 3,5 mm zvukovému portu. DragonFly Red má dobrú povesť, pokiaľ ide o prevod digitálneho na analógový zvukový signál. Vďaka tomu znie hudba často živšie, ako keď používate integrovaný digitálny / analógový prevodník počítača.

Sonos AMP

cena: € 699,–

www.sonos.com

Okrem populárnych bezdrôtových reproduktorov vyvíja Sonos aj „tradičné“ hi-fi zariadenie. Najnovším príkladom je úplne nový Sonos AMP. Ako sme zvyknutí od americkej značky, tento kompaktný zosilňovač má úhľadný vzhľad. Dva výstupy pre reproduktory napájajú dvojicu pasívnych reproduktorov so špecifikovaným výkonom 125 W na kanál. Na rozdiel od predchádzajúcich produktov Sonos je teraz konečne k dispozícii oblúkový port HDMI, aby bolo možné ľahko prehrávať aj zvuk z televízie. Audiosystém ďalej obsahuje dvojitý ethernetový port a výstup pre subwoofer. Sonos má integrovanú podporu pre Apple AirPlay 2.

NAD M10

cena: € 2.999,–

www.nadelectronics.com

S cenovkou zhruba tri tisíc eur je nedávno uvedená M10 drahý chlapec. NAD preto zaručuje kvalitu a tento malý sieťový prijímač je tiež veľmi univerzálny. Veľký dotykový displej zobrazuje informácie o prehrávaní, umelecké diela a úroveň hlasitosti. Vďaka podpore BluOS môžete tento zosilňovač kombinovať s audiosystémami Bluesound multiroom. M10 ďalej podporuje rôzne vysokokvalitné zvukové protokoly, ako napríklad bluetooth aptx, kodek mqa a Apple AirPlay 2. Pod vedením vysoko kvalitného digitálno-analógového prevodníka môžu audiofili ľahko hrať zvukové súbory s vysokým rozlíšením . Všetky bežné pripojovacie porty sú k dispozícii vzadu, vrátane dvoch reproduktorových terminálov s výkonom 100 W na kanál.

Denon DHT-S316

cena: € 249,–

www.denon-hifi.nl

Soundbar je v podstate predĺžený zosilňovač so zabudovanými zvukovými ovládačmi. Cenovo priaznivý model DHT-S316 obsahuje aj bezdrôtový subwoofer. Zariadenie môžete ľahko pripojiť k televízii pomocou oblúka HDMI. Milovníci hudby navyše jednoducho pripojia svoje ďalšie prehrávacie zariadenia cez optický vstup a 3,5 mm port. Vďaka podpore Bluetooth môžete bez námahy prehrávať hudbu zo smartfónu, napríklad zo zoznamov skladieb Spotify alebo lokálne uložených MP3. DHT-S316 je zaujímavá voľba pre tých, ktorí nepotrebujú priamu sieťovú funkciu.

Bluesound Node 2i

cena: € 549,–

www.bluesound.com

Bluesound je už dlho známy svojimi vysokokvalitnými multiroom zvukovými produktmi. V tejto súvislosti kanadská značka vyvíja tiež užívateľsky prívetivé zvukové streamery, aby ste napríklad mohli hrať digitálnu hudbu na tradičnom hudobnom systéme. Node 2i ponúka okrem iného podporu bluetooth aptx a Apple AirPlay 2. Okrem toho dokáže zariadenie cez sieť spracovávať aj lokálne uložené zvukové súbory v maximálnej kvalite 192kHz / 24bit. Operácia sa vykonáva pomocou vynikajúcej aplikácie BluOS Controller.

Logitech Bluetooth Audio

Cena:€ 39,99

www.logitech.com

Ak stále používate tradičný zvukový systém, môžete ľahko pridať funkciu Bluetooth pomocou cenovo prijateľného adaptéra od spoločnosti Logitech. Toto skromné ​​zariadenie môžete ľahko pripojiť k analógovému vstupu zosilňovača cez RCA výstupy alebo 3,5 mm audio port. Dosah bezdrôtovej siete je podľa spoločnosti Logitech asi pätnásť metrov. Pomocou tlačidla v hornej časti nadviazate spojenie, pomocou ktorého je možné pripojiť dve zariadenia Bluetooth súčasne.

Denon DNP-800NE

Cena:€ 399,–

www.denon-hifi.nl

Hľadáte zvukový parník, ktorý by hladko zapadol do vašich ďalších zvukových komponentov? Denon DNP-800NE má štandardnú šírku 43 centimetrov, takže môžete skladať hi-fi zariadenie. Pri používaní WiFi nezabudnite na dve antény vzadu. Tento sieťový prehrávač akceptuje takmer všetky bežné zvukové formáty s vysokým rozlíšením vrátane vysoko kvalitných súborov dsd. Okrem toho DNP-800NE zvládne Apple AirPlay 2, Spotify Connect a bluetooth. Pri použití aplikácie HEOS môžete toto všestranné zariadenie integrovať do zvukovej siete pre viac miestností.

Bezdrôtové pripojenie Bose SoundTouch

Cena:€ 169,95

www.bose.nl

S týmto hudobným adaptérom od spoločnosti Bose môžete k Bluetooth a / alebo WiFi pripojiť prakticky akýkoľvek zvukový systém. V druhom prípade použijete aplikáciu SoundTouch na uvoľnenie zvukových streamov na tomto zariadení, prípadne budete môcť využívať známe hudobné služby online, ako sú Deezer a Spotify. Spojenie so zosilňovačom sa vykonáva analógovo alebo digitálne prostredníctvom optického výstupu. Dosah adaptéra Bluetooth je podľa Boseho približne deväť metrov.

Formačný klin Bowers & Wilkins

cena: € 999,–

www.bowerswilkins.com

Britská značka kvality Bowers & Wilkins nedávno predstavila sériu Formation, v ktorej milovníci hudby nechali päť produktov spolupracovať v multiroom miestnosti. The Wedge je bezdrôtový reproduktor s trochu futuristickým dizajnom. Vstavaný zosilňovač s celkovým výstupným výkonom 240 wattov poháňa dva výškové reproduktory, dva reproduktory stredného rozsahu a interný subwoofer. Audio systém obsahuje okrem (bezdrôtového) sieťového pripojenia aj modul bluetooth4.1 s podporou aptx. Wedge použijete napríklad na streamovanie hudby cez Spotify Connect alebo Apple AirPlay 2. Digitálny / analógový prevodník spracováva hudobné súbory v kvalite až 96 kHz / 24 bitov. Spoločnosť Bowers & Wilkins vyrába reproduktor v čiernej a striebornej farbe.

Yamaha MusicCast Vinyl 500

cena: € 649,–

www.yamaha.com

Staromódny gramofón v zariadení plnom digitálneho zvukového zariadenia? Áno, čítate dobre! Yamaha MusicCast Vinyl 500 dokáže oveľa viac, než len hranie LP platní. Kryt obsahuje ethernetový port, adaptér WiFi a anténu Bluetooth, takže gramofón môžete využiť aj na streamovanie digitálnej hudby. Spoločnosť Yamaha tiež pridala podporu pre svoj vlastný multiroom audio protokol MusicCast, takže si svoju zbierku nahrávok môžete vychutnať aj na iných zvukových zariadeniach Yamaha. Zvážte napríklad vhodné zvukové lišty, AV prijímače a bezdrôtové reproduktory. Používatelia sa môžu sami rozhodnúť, či chcú používať zabudovaný phono predzosilňovač. Tento gramofón poháňaný strunami je dostupný v čiernom alebo bielom klavírnom laku.

Citácia Harman Kardon 500

Cena:€ 649,–

www.harmankardon.nl

Harman Kardon má teraz v sortimente značné množstvo multiroom audio reproduktorov rôznych veľkostí. Citation 500 je pomerne veľký pre bezdrôtový reproduktor, a preto je vhodný na vyplnenie priestrannej miestnosti hudobnými melódiami. Modul zosilňovača s výkonom 200 W poháňa dva výškové reproduktory a toľko basových reproduktorov. Pripojenie k sieti je čisto cez WiFi adaptér, pretože tu nie je žiadny ethernetový port. Pre priame spojenie so smartfónom alebo tabletom obsahuje Citation 500 anténu bluetooth4.2. Vďaka integrácii Google Assistant môžu milovníci hudby ovládať tento reproduktor svojim hlasom.