Ako

Obnovte svoje odstránené fotografie pomocou Recuvy

Je to nočná mora takmer pre každého. Snažíte sa získať fotografie z pamäťovej karty, ale obrázky zmizli. Z dôvodu ľudskej chyby môžete tiež rýchlo stratiť veľa súborov. Čo teraz? Čas pre Recuvu! Pomocou tohto nástroja budete môcť obnoviť svoje odstránené fotografie.

  • Takto automaticky odstránite duplicitné fotografie 16. novembra 2020 12:11
  • Týmto spôsobom môžete na svojom iPhone anti-odrážať svoje selfie 23. júla 2020 16:07
  • Všetko o Fotkách Google: Ukladajte neobmedzené množstvo fotografií 19. októbra 2019 15:10

Krok 1: Recuva

Ak ste stratili fotografie, je dôležité zachovať si chladnú hlavu. Je pravdepodobné, že obrázky získate pomocou Recuvy. Existuje tu jedno dôležité pravidlo hry: nepoužívajte pamäťovú kartu, kým nebudete mať späť to, čo ste stratili. Stiahnite a nainštalujte si bezplatnú verziu Recuvy. Platená verzia Pro má viac možností, ale bezplatná verzia zvyčajne ponúka dostatok nástrojov na získanie súborov späť. Recuva zvládne všetky typy médií: pamäťovú kartu, pevný disk a USB kľúče.

Krok 2: Čo hľadáte?

Hneď ako spustíte program Recuva, program zobrazí sprievodcu. Ak sprievodca nie je v angličtine, kliknite na ikonu Zrušiť. Zmeňte jazyk pomocou Možnosti / Všeobecné / Jazyk / Holandsko (holandčina). Zatvorte program Recuva a reštartujte program.

Prejdite si sprievodcu odpovedaním na jednoduché otázky. Vyberte napríklad typ strateného súboru Obrázky. Uveďte, kde sa majú obrázky nachádzať. V zozname nájdete známe miesta, ako napr Na mojej mediálnej karte, V mojich dokumentoch alebo V koši. S možnosťou Konkrétne miesto môžete určiť, kde má Recuva hľadať, napríklad na vašom D-disku.

Krok 3: Podrobné skenovanie

Dostanete tiež možnosť Povoliť podrobné skenovanie. Túto možnosť nechajte chvíľu vypnutú. Najskôr sa pokúste získať súbory späť pomocou rýchlej kontroly. Nenašli ste nakoniec to, čo ste hľadali? Reštartujte Recuvu a spustite možnosť komplexného skenovania. Nájdené súbory môžete vybrať a uložiť. Je dôležité, aby ste si vybrali iné médium. Hľadáte pamäťovú kartu? Obnovené súbory nikdy neukladajte na samotnú pamäťovú kartu, ale napríklad na jednotku C. Stratili ste súbory v počítači? Obnovené súbory potom uložte na USB kľúč alebo externý disk.

Pokročilí používatelia môžu sprievodcu tlačidlom preskočiť Zrušiť alebo Zrušiť. Na základnej obrazovke Recuvy vidíte naľavo od tlačidla Skenovať rozbaľovaciu ponuku. Kliknite na toto a vyberte médium, na ktorom chcete hľadať chýbajúce súbory.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found