Preskúmanie

Sony HT-XF9000 - Budget Dolby Atmos

Spoločnosť Sony dokazuje, že zdvíhanie plechového zvuku televízora nemusí byť vôbec drahé. Napríklad japonská značka prepojila nový soundbar HT-XF9000 s cenovkou 500 eur. Za kópiu s podporou Dolby Atmos možno túto sumu označiť ako lacnú. Dostatočný dôvod na preskúmanie Sony HT-XF9000.

Sony HT-XF9000

cena

500 eur

Pripojenia

HDMI výstup, HDMI vstup, S / PDIF (optický), analógový (3,5 mm)

Bezdrôtový

Bluetooth 4.2

Výstupný výkon zosilňovača

300 wattov

Rozmery soundbaru

93 × 5,8 × 8,5 centimetra

Hmotnosť soundbaru

2,5 kila

Webová stránka

www.sony.com/sk 6 Skóre 60

  • Pros
  • Bezdrôtový subwoofer
  • Ľahko sa používa
  • Negatíva
  • Riešenie Dolby Atmos nie je úplne nové
  • Anglické menu
  • Žiadne možnosti vytvárania sietí
  • Iba jeden vstup HDMI

S úctyhodnou dĺžkou 93 centimetrov je HT-ZF9000 menším bratom predtým diskutovaného HT-ZF9. Logicky existujú potrebné vonkajšie podobnosti v dizajne, aj keď tu diskutovaný model je jednoduchší. Namiesto troch obsahuje HT-ZF9000 iba dva zvukové ovládače, ktoré sa zameriavajú na vysoký a stredný rozsah. Ďalej chýba displej. Za reprodukciu basov je zodpovedný bezdrôtový subwoofer.

Pripojenia

Ako sme už zvyknutí z niekoľkých soundbarov Sony, konektory sú umiestnené v uhlovom záreze na zadnej strane. Takto vám nebudú prekážať káble pri montáži na stenu. Zariadenie má vstup a výstup HDMI, takže môžete pripojiť prehrávač Blu-ray aj televízor (4K).

Za zmienku stojí, že výstup HDMI podporuje ARC (Audio Return Channel), takže môžete posielať zvuk zo smart TV späť do soundbaru. Ak chcete pripojiť viac zdrojov zvuku, môžete použiť optický port s / pdif a zvukový vstup 3,5 mm. Okrem toho je tu port USB na pripojenie externej jednotky alebo USB kľúča so zvukovými súbormi. Bohužiaľ neexistujú žiadne možnosti siete, aj keď je zabudovaný adaptér bluetooth. Týmto spôsobom môžete stále prehrávať hudbu z internetových služieb, ako sú Spotify a Tidal.

V praxi

Operácia hovorí za všetko. Pomocou dodávaného diaľkového ovládača môžete prepínať medzi TV, HDMI, Bluetooth, analógovými a USB zdrojmi. Nastavíte tiež hlasitosť (basov) a spustíte / pozastavíte hudbu zo služby Spotify. Televízne menu v anglickom jazyku ponúka stručné informácie a nastavenia. Aj keď tento soundbar podporuje moderné formáty priestorového zvuku dolby atmos a dts: x, v praxi to nemá zmysel. To si naozaj vyžaduje viac zvukových ovládačov alebo skôr viac reproduktorov. Nízke a vysoké výšky vychádzajú dobre, ale stredný pás je bohužiaľ nedostatočne zastúpený. Vďaka tomu sú filmy v určitých pasážach trochu nudné. Toto je úplne zreteľne počuť pri hudobných dielach, keď sa kritickému poslucháčovi zdá, akoby vo zvukovej lište zostali určité tóny. Pomocou vopred naprogramovaných nastavení ekvalizéra môžete upraviť niekoľko vecí, nikdy sa to však nestane optimálnym. To je zvyčajne prípad audiosystému v tejto cenovej hladine.

Záver

HT-ZF9000 je priemerný zvukový panel bez sieťových funkcií a spoločnosť Sony sa snaží prekonať trend dolby atmos. Bez úspechu, pretože takzvaný vertikálny priestorový zvuk tento zvukový kodek nespĺňa. Ak ste znalcom zvukového poľa, mohlo by byť lepšie pridať trochu viac peňazí za kombináciu viac hudobného soundbaru a subwoofera. Ak hľadáte cenovo dostupný zvukový panel, vďaka ktorému budú filmy a seriály zintenzívnené, môžete zvážiť model HT-ZF9000.