Preskúmanie

Samsung UE65HU8500 - Zakrivený televízor so skvelým obrazom 4K

Samsung UE65HU8500 vyzerá super a kvalita obrazu je vynikajúca. Najmä natívny obsah 4K je s touto televíziou skutočným zážitkom. Tu je naša recenzia Samsung UE65HU8500.

Samsung UE65HU8500

Cena: € 4.999,-

Uhlopriečka obrazovky: 65 palcov

Rozhodnutie: 3 840 x 2 160

3D podpora: Áno

Reproduktory: 20 W.

Pripojenia: 4 x HDMI, CI slot, 1 x komponentný, 1 x kompozitný, ethernet, optický digitálny výstup, scart, 3 x usb

Rozmery: 145,07 x 84,82 x 11,5 cm

8 Skóre 80
  • Pros
  • dizajn
  • 4K je super
  • softvér
  • Negatíva
  • Nárazovo zakrivená obrazovka

Spoločnosť Samsung uvádza uvedenie svojej 65-palcovej zakrivenej vlajkovej lode s rozlíšením 4K na televíziu ako nič iné ako na úsvite novej éry televízorov. Samsung UE65HU8500 je určite pozoruhodný a to nielen svojim netradičným panelom v tvare Pringle. Sada má tiež integrovaný dekodér HEVC, čo z nej robí prvú 4K obrazovku, ktorá podporuje Netflix Ultra HD. Sme nesmierne nadšení.

Televízia Ultra HD

Pokiaľ vám táto konkrétna sada Ultra HD druhej generácie celkom nevyhovuje, je k dispozícii aj ako 55-palcový UE55HU8500 a 78-palcový UE78HU8500. Všetky tri sú nabité funkcionalitou vrátane najnovších iterácií technológie gest a reči značky.

Je zaujímavé, že HU8500 má modulárny dizajn. Keďže štandardy 4K ešte neboli stanovené, spoločnosť Samsung prepojila obrazovku s externým tunerom Smart Evolution One Connect. Tu sú pripojené všetky zdroje vrátane antény a duálneho satelitného napájania.

Možnosti vstupu zahŕňajú štyri porty HDMI (s podporou 2.0 pre vysokú rýchlosť snímania 4K a MHL 3.0 pre mobilné zariadenia), tri USB (jeden aktualizovaný ako USB 3.0), Ethernet, komponentné video cez adaptér, optický digitálny zvukový výstup a CI - slot.

Zariadenie tiež disponuje super-rýchlou 802.11ac Wi-Fi. Krabica Smart Evolution je pripojená k panelu pomocou jediného hrubého kábla. Nie je potrebné žiadne samostatné napájanie.

K štandardnému IR diaľkovému ovládaniu je súčasťou aj štrkovitý Bluetooth kurzorový diaľkový ovládač. Je to veľmi podobné ovládaču Magic Remote od spoločnosti LG a jeho cieľom je uľahčiť prehľadávanie, aj keď sa nemusíte starať o to, aby ste si na obrazovke mohli pozrieť všeobecnú ponuku, aby ste si na obrazovke vybrali virtuálnu klávesnicu. Jeho použitie nie je ľahké.

Samsung Smart TV

Spoločnosť Samsung urobila na svojom inteligentnom portáli pre rok 2014 niekoľko menších zmien. Bola pridaná funkcia herného panela a funkcia Multi-View na rozdelenej obrazovke. Tento rok tiež môžete urobiť s duálnymi tunermi viac, vrátane sledovania obsahu bez tunera (streamovanie médií, Blu-ray atď.) Počas nahrávania dvoch kanálov.

Pred svetovým pohárom značka tiež aktualizovala svoje predvoľby futbalu, ktoré teraz automaticky zaznamenávajú najdôležitejšie zápasy na externý USB HDD, vyvolaný jasotom davov.

Krásny displej

Kvalita obrazu s obsahom Full-HD aj 4K je nádherná. HU8500 ponúka dynamický, výrazný kontrast a živé farby. Upscaling je možno o niečo menej prepracovaný a presvedčivý ako na obrazovkách Sony 4K, ale všetok obsah 1080p jednoznačne ťaží z chýbajúcej viditeľnej pixelovej štruktúry na obrazovke. Obrázok je ostrý a fotografický.

Model HU8500 si skutočne prichádza na svoje so 4K obsahom. Netflix v súčasnosti streamuje sériu House Of Cards Season 2 v Ultra HD (mimochodom zatiaľ v Holandsku) spolu s výberom cestovných príbehov. Na ich zobrazenie však budete potrebovať rýchle širokopásmové pripojenie z optických vlákien, pretože majú priepustnosť 15,6 Mb / s.

Po tom, čo videl Kevin Spacey prechádzať sa po vrchu Capitol Hill v rozlíšení 2160p, vyzerá bežné vysoké rozlíšenie trochu rozmazane. Na obrazovke je možné prehrávať aj obsah YouTube v rozlíšení 4K. Tu sa však musíte popasovať s množstvom artefaktov kompresie, aj keď klipy s množstvom detailov môžu byť pôsobivé.

Zakrivený displej

Výhoda zakrivenej obrazovky je však diskutabilná. Spoločnosť Samsung trvá na tom, že zakrivenie umožňuje panoramatickejší filmový zážitok zo sledovania. Čo je pravda, ak ste blízko (menej ako 2 metre od obrazovky). Existuje však aj jasné optimálne miesto na prezeranie; ak sedíte trochu nabok, obrazovka sa akoby stiahla.

Okrem toho sa zdá, že každý televízny sprievodca na obrazovke je skreslený, či už je to inteligentný portál samotnej súpravy, alebo škatuľka Planner on a Sky. Zakrivenú obrazovku treba vnímať skôr ako dizajn a novinku, ako ako výkonovú výhodu.

Sada má podporu pre funkciu Active Shutter 3D a je dodávaná s dvoma okuliarmi. Existuje niekoľko duálnych zobrazení, ale trojrozmerné je jasné a ponorné.

Pohyby sú potenciálne vynikajúce, ak použijete správne nastavenie interpolácie. Uprednostňujeme kombináciu režimu Motion Plus Custom s redukciou rozmazania nastavenou na 8 až 10 a redukciou vibrácií nastavenou na nulu.

Zvukový prejav je dobrý, s plnou, príjemnou prítomnosťou stredného pásma, aj keď tu nie je dostatok hlasitosti.

Záver

Celkovo možno HU8500 považovať za skutočný pútač očí. Aj keď nie sme úplne presvedčení o pridanej hodnote zakrivenej obrazovky, musíme uznať, že vyzerá skutočne dobre. Kvalita obrazu je vynikajúca, najmä pri natívnom obsahu 4K streamovanom prostredníctvom služby Netflix. Keď ste si užili UHD, je ťažké sa vrátiť späť.