Ako

Synchronizujte kalendáre medzi iOS, macOS a Windows

Ak máte doma viac zariadení Apple, ich synchronizácia je veľmi jednoduchá. To možno vykonať selektívne, napríklad iba kalendáre.

Napríklad ak máte doma iPad a iPhone, je veľká šanca, že agendu využijete. Aby ste ich mohli navzájom úplne automaticky synchronizovať, je dôležité povoliť príslušnú možnosť. Postup sa musí vykonať na oboch zariadeniach. Spustite aplikáciu Nastavenia a úplne klepnite na svoje používateľské meno. Potom klepnite na iCloud a tu prepnúť túto možnosť Kalendáre v. Ak ste túto akciu vykonali na oboch zariadeniach, naplánovaná schôdzka sa zobrazí napríklad na iPhone, okamžite (napríklad opäť) na iPade. Jedinou podmienkou je, že obe zariadenia používajú rovnaké Apple ID. A že obaja majú pripojenie na internet. Ak prídete na panel iCloud, môžete tu tiež zapnúť alebo vypnúť ďalšie možnosti synchronizácie. Ak je pre váš vkus príliš veľa zdieľania, príslušné prepínače je možné jednoducho vypnúť. Mimochodom, pri zapínaní zdieľania fotografií buďte opatrní, pretože to prirodzene zaberá úložný priestor iCloud. A pretože získate zadarmo iba 5 GB priestoru iCloud, zaplní sa veľmi rýchlo. To isté sa v skutočnosti týka aj pošty. Najpraktickejšie na aktiváciu sú Agenda a prípadne Kontakty (samozrejme citlivé na súkromie) a Pripomienky.

MacOS a Windows

Ak vlastníte napríklad napríklad aj MacBook alebo iMac, do procesu synchronizácie môže byť zahrnutá aj agenda. Ak si to chcete uvedomiť, kliknite na jablko na paneli s ponukami a potom na Predvoľby systému. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na ikonu iCloud a začiarknite možnosť aj tu Kalendáre je umožnené. Často to tak bude (mimochodom ako v iOS), ale tieto možnosti ste možno časom vypli. A potom je dobré presne vedieť, kde sa opäť nachádzajú. Mimochodom, v systéme macOS je domáci kalendár synchronizovaný, ale nie Microsoft Outlook. To je veľmi zvláštne, pretože synchronizácia Outlooku pod Windows s kalendárom iOS a macOS je možná. Okrem Outlooku si samozrejme musíte nainštalovať aj (bezplatný) nástroj od Apple. Logicky sa tomu hovorí iCloud pre Windows. Po inštalácii môžete potom synchronizovať kalendár, kontakty a poštu s programom Outlook. Prax ukazuje, že to nie je ideálne riešenie, Outlook má pri synchronizácii pomerne málo výstredností a skôr, ako sa nazdáte, budete uviaznutí v dvojitom alebo dokonca vo viacerých kalendároch. Aktualizácia synchronizačného nástroja iCloud tiež niekedy vedie k problémom. Ale nakoniec, samozrejme: lepšie niečo ako nič.