Ako

Takto používate Windows 10 bez účtu Microsoft

Spoločnosť Microsoft by chcela, aby ste sa prihlasovali pomocou svojho účtu Microsoft, a nie „offline“ účtu, pretože prepojenie je jednoduchšie (myslite na OneDrive, Office 365 atď.). Nie každému sa to však páči a našťastie sa s tým dá niečo urobiť.

Krok 1: Zmeňte heslo spoločnosti Microsoft

Pri inovácii na Windows 10 sa môžete prihlásiť pomocou svojho účtu Microsoft (napríklad starého účtu Hotmail). Nie každý si vždy uvedomuje, že to znamená, že odteraz sa musíte vždy prihlásiť pomocou tohto hesla. Prihlásiť sa raz do účtu Outlook.com pomocou zložitého hesla je síce také dlhé, ale na počítači každý deň? Nemusí to byť výhodné. Prečítajte si tiež: Prihláste sa do systému Windows 10 bez hesla.

Ak chcete zmeniť svoje heslo pre Microsoft, choďte na www.microsoft.com a kliknite v pravom hornom rohu Prihlásiť Se. Potom kliknite na svoj profilový obrázok a ďalej Pozrieť účet. Teraz uvidíte možnosť vedľa vašej e-mailovej adresy zmeniť heslo. Tu môžete ľahko zmeniť svoje heslo.

Krok 2: Použite PIN

Ak vôbec nechcete zadávať heslo a radi sa prihlasujete pomocou kódu PIN, rovnako ako vo svojom smartfóne, je to možné aj v systéme Windows 10. Kliknite na tlačidlo Štart a potom na svoj profil. obrázok a potom ďalej Zmeňte nastavenia účtu. Kliknite na kartu Možnosti prihlásenia a potom ďalej Pridať nižšie Pripnúť. Teraz sa musíte ešte raz prihlásiť pomocou hesla svojho účtu Microsoft a potom si môžete zvoliť PIN kód, ktorý chcete použiť. Toto nie je obmedzené na štyri číslice, môžete ho predĺžiť oveľa dlhšie, nezabudnite však, že to musí byť PIN kód, ktorý si môžete pamätať sami.

Krok 3: Choďte na miestnu adresu

Je tiež možné prihlásiť sa pomocou miestneho účtu. Nezabudnite, že prídete o množstvo privilégií, napríklad o zabudovanú synchronizáciu s OneDrive, a že pri každej kúpe niečoho z obchodu Windows Store musíte svoje heslo zadávať ručne. Ak to pre vás nie je problém, odpojenie účtu Windows je hračka. Znova kliknite Štart, váš profilový obrázok a potom ďalej Nastavenia účtu upraviť. kliknite na Váš e-mail a účty a v spodnej časti okna Namiesto toho sa prihláste pomocou miestneho účtu. Potom budete musieť ešte raz zadať svoje heslo spoločnosti Microsoft. Potom sa odhlásite a môžete sa znova prihlásiť pomocou miestneho hesla.