Ako

Používanie režimu kompatibility v systéme Windows 10

Môže sa stať, že určitý program nepracuje vôbec alebo nie veľmi dobre pod Windows 10. V takýchto prípadoch vám môže pomôcť režim kompatibility. Tu vysvetľujeme, ako sa používa v systéme Windows 10.

  • Takto budete mať svoje účty Windows 10 v bezpečí 18. decembra 2020 14:12
  • Používanie špeciálnych znakov v programe Word a Windows 10. decembra 18, 2020 12:12 h
  • Ako obnoviť heslo systému Windows 10 16. decembra 2020 12:12

Režim kompatibility napodobňuje vlastnosti iných operačných systémov, aby bolo možné vyriešiť problémy s kompatibilitou. Tu vám ukážeme, ako spustiť programy Windows 10 v tomto režime.

Riešiť automaticky

Windows môžete nechať vyhľadať samotné programy spustením nástroja na riešenie problémov s kompatibilitou programov. Typ spustiť programy do vyhľadávacieho poľa vedľa tlačidla Domov. Potom vyberte Spustite programy vytvorené pre predchádzajúce verzie systému Windows a kliknite na Ďalší.

teraz uvidíte zoznam programov. Vyberte program, ktorý chcete opraviť. Nie je uvedený program, ktorý spôsobuje problémy? Potom vyberte Neukázané. kliknite na Ďalší a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Ak táto metóda nefunguje, môžete vyskúšať nasledujúce dve metódy.

Rýchlo spustite programy v režime kompatibility

Ak máte problémy s konkrétnym programom, môžete režim kompatibility rýchlo povoliť kliknutím pravým tlačidlom myši na skratku programu a výberom príslušnej možnosti Opravte problémy s kompatibilitou vybrať.

Potom dostanete otázku, či program funguje alebo nie, a na základe vašich odpovedí sa použije najvhodnejší režim kompatibility.

Ručne upravte nastavenia kompatibility

Môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na odkaz na program a Vlastnosti> Kompatibilita vyberte. V tomto okne môžete určiť, ktorý operačný systém sa má simulovať, a môžete otestovať všetky druhy nastavení zobrazenia. Môžete ísť aj popod Úroveň orgánu program nechajte bežať ako správca, aby ste sa vyhli problémom s právami správcu.

Kedy nepoužívať?

Ak bezpečnostné programy, ako je váš antivírus alebo brána firewall, v systéme Windows 10 nepracujú správne, neskúšajte ich spustiť v režime kompatibility. Môže to spôsobiť bezpečnostné problémy.

Ak bezpečnostný softvér vo vašej aktuálnej verzii systému Windows nefunguje správne, vyberte si alternatívny produkt vhodný pre váš operačný systém. Uistite sa, že Windows a váš bezpečnostný softvér sú vždy aktuálne.