Ako

15 bezplatných nástrojov pre kalendár

Rušno zaneprázdnené. Stratili sme stretnutie tu, stretnutie tam, dôležitý telefonický rozhovor bez programu. Poskytujeme vám pätnásť bezplatných nástrojov pre agendy, úlohy a kalendár, ktoré výrazne uľahčujú plánovanie vašich schôdzok!

1. Kalendár Google

Službu kalendára Google používajú tisíce ľudí na celom svete. Existujú na to dôvody. Služba je úplne zadarmo a má niekoľko užitočných funkcií. Týmto spôsobom môžete zdieľať (časť) svojho kalendára s priateľmi, členmi rodiny alebo kolegami, čo veľmi uľahčuje plánovanie schôdzok. Ste často na cestách? Do Kalendára Google môžete pristupovať aj z mobilného telefónu. Môžete tiež synchronizovať online kalendár s programom Microsoft Outlook alebo Apple iCal. Je tiež možné vyžiadať offline verziu, vytlačiť najdôležitejšie udalosti alebo nastaviť pripomienky. V Kalendári Google môžete okamžite zaznamenávať schôdzky, ktoré dostávate cez Gmail.

Prostredníctvom režimu rozšírenej schôdzky môžete nastaviť opakovanie a pridávať prílohy.

2. Pamätajte na mlieko

Znovuobjavenie zoznamu úloh je skvelým popisom online služby Remember the Milk. Po krátkej registračnej procedúre si môžete vytvoriť svoje zoznamy úloh. Termíny, poznámky, kľúčové slová, webové stránky, odhadovaný čas na dokončenie úlohy alebo pridanie umiestnenia je hračka. Ste celkom zábudlivý? Pripomienky môžete dostávať e-mailom alebo textovou správou. Používajú aj vaši priatelia alebo kolegovia Remember the Milk? Potom môžete zdieľať úlohy alebo zoznamy úloh. Je dokonca možné prepojiť váš účet s Apple iCal alebo Google Calendar. Môžete tiež pridávať úlohy cez iPhone alebo Gmail. Šikovný nástroj pre každého s rozsiahlym zoznamom úloh!

Môžete si určiť priority a usporiadať svoje úlohy do rôznych kategórií.

3. Dažďový kalendár 2.6

Rainlendar je malý malý program na pracovnej ploche, ktorý si pamätá všetky vaše schôdzky, narodeniny a úlohy. Aplikácia podobná widgetu je skvelým digitálnym pripomenutím. Zadávanie termínov alebo úloh môže byť rýchle (vo forme čmáranice) alebo rozsiahle (s umiestnením, webovou adresou, prioritou a kategóriou). Týmto spôsobom sa nastaví budík alebo opakovanie. Tí, ktorí často používajú Rainlendar, budú môcť veľmi rýchlo prechádzať kalendárom, schôdzkami, narodeninami a úlohami pomocou kombinácií klávesov. Máte radi osobný kontakt? Máte prístup k mnohým skinám zadarmo. Rainlendar je taký kompaktný, že vám nikdy neprekáža. K dispozícii pre Windows, Mac a Linux.

Vzhľad Rainlendar si určujete sami.

4. Tibu

Holandská služba Tibu spravuje vaše schôdzky, poskytuje vám pokyny a predpovede počasia, ak si prajete, zasiela vám pripomienky e-mailom alebo SMS a zdieľa váš kalendár s ostatnými používateľmi Tibu. Môžete importovať údaje kalendára z programov Microsoft Outlook, Windows Live Calendar, Apple iCal, Google Calendar alebo Lotus Notes. Môžete ľahko importovať kontaktné údaje zo služieb Twitter, LinkedIn, Hotmail, Gmail, Yahoo! a MobileMe. Vytváranie stretnutí a informovanie ostatných používateľov Tibu o stretnutiach je veľmi jednoduché. Môžete tiež posielať textové správy, ale potrebujete na to kredity Tibu (10 kreditov za 1,3 eura). Jedinou nevýhodou je, že kalendár nie je šifrovaný cez https. Napriek tomu je Tibu pekný organizátor s čerstvým rozhraním.

Vy rozhodujete, koľko informácií zadáte.

5. EssentialPIM zadarmo 3,54

Kalendár, zoznam úloh, poznámkový blok, adresár a e-mailový klient EssentialPIM Free združujú tieto funkcie do prehľadného rozhrania. Rovnako ľahké je zaznamenávanie schôdzok, vytváranie zoznamov úloh, ukladanie poznámok. Vďaka rôznym farebným kategóriám zostane váš diár prehľadný, aj keď je zabalený. Chcete prejsť od svojho existujúceho klienta? Môžete importovať údaje z aplikácií Outlook (Express) a iCal. Chcete zdieľať svoje údaje? Kalendár môžete exportovať do formátu html, iCal, txt alebo rtf. Ešte viac funkcií? Verzia Pro (29,95 eur) ponúka okrem iného lepšie šifrovanie a prístup k viacerým poštovým účtom.

Vďaka rôznym farbám zostáva váš program jasný.