Ako

Prispôsobte si vzhľad v novom Gmaile

Google pomaly ale isto zavádza nový vzhľad služby Gmail. Veľká zmena, ale ako používateľ Gmailu si budete musieť zvyknúť, pretože čoskoro bude rozloženie pre všetkých konečné. Stále máte určitý vplyv na to, ako sa na vás Gmail pozerá.

V novom rozložení sa spoločnosť Google pokúsila minimalizovať niekoľko vecí zhromaždením určitých možností pod jedno tlačidlo. Medzitým sa tiež vyvinulo úsilie, aby sa stránke poskytlo viac vzduchu, a to umiestnením väčšieho bieleho priestoru medzi panely nástrojov, možnosti a dokonca aj jednotlivé e-mailové správy. To skutočne dáva viac vzduchu, ale tiež si to vyžaduje veľa zvykov. Našťastie je to časť, ktorú môžete prispôsobiť. Vpravo hore uvidíte ikonu s ozubeným kolesom. Ak kliknete na toto, môžete si vybrať Veľmi priestranný, Priestranný a Kompaktný, táto možnosť sa najviac podobá starému štýlu služby Gmail. Medzi týmito zobrazeniami môžete ľahko prepínať a zisťovať, čo vám najlepšie vyhovuje.

Môžete ľahko prepínať medzi veľmi priestranným, priestranným a kompaktným zobrazením.

Druhým spôsobom, ako môžete prispôsobiť vzhľad, sú témy. To teraz nie je nič nové, ale Google odstránil množstvo tém a pridal niekoľko nových. Nájdete ho kliknutím na ikonu ozubeného kolieska a potom Témy. Kliknutím na tému ju aktivujete. Kliknutím na tému svetlo, vrátite sa k predvolenému motívu Gmailu. Vpravo dole pri každej téme uvidíte určité vlastnosti. Tmavý roh znamená, že ide o tmavú farebnú schému, biely roh o svetlú farebnú schému. Uvidíte tiež určité ikony, ktoré označujú, či sa téma mení podľa vašej polohy, počasia alebo dňa v týždni (takže témy s takýmto rohom sú dynamické).

Google pridal množstvo nových tém. Mnohé z nich sa menia na základe určitých údajov.