Novinky

Toto je nová aktualizácia WhatsApp

WhatsApp pracuje na niektorých nových funkciách, ktoré vyjdú čoskoro ako aktualizácia populárnej aplikácie. Spoločnosti už môžu začať s novými funkciami v beta verzii. Čo môžete očakávať od nasledujúcej aktualizácie?

Podľa WABetaInfo môžeme čoskoro očakávať funkciu, ktorá vám uľahčí výmenu čísel. Pomocou QR kódu potom môžete v okamihu pridať nové kontakty alebo zdieľať svoje vlastné kontaktné údaje s ostatnými. Takúto funkciu nájdeme aj v mnohých ďalších aplikáciách, napríklad Facebook Messenger, Snapchat či nedávno Spotify. Teraz môžete v streamovacej aplikácii naskenovať osobný kód a zahájiť skupinovú reláciu.

Šifrované zálohy

S novou aktualizáciou aplikácie Whatsapp by malo byť tiež možné vykonať šifrované zálohy vašich údajov. Týka sa to údajov chatu, ale aj médií, ktoré ste odoslali alebo prijali prostredníctvom aplikácie na zasielanie správ. V tomto okamihu sú síce vaše chaty chránené šifrovaním typu end-to-end, ale po vytvorení zálohy sa ako také neuložia. Uloženie vašich správ preto nie je momentálne veľmi bezpečné.

S takzvanou funkciou Backup Protect Backups by to malo skončiť a vy môžete v okamihu vytvárať šifrované zálohy a udržiavať ich v bezpečí na iCloude. Potom môžete vytvoriť heslo, pomocou ktorého budú odteraz v bezpečí všetky vaše budúce zálohy. Pri obnovení zálohy budete toto heslo znova potrebovať. Či je to úplné šifrovanie typu end-to-end, nie je v súčasnosti jasné.

Zdá sa, že WhatsApp chce novou aktualizáciou hlavne osloviť spoločnosti. Beta verziu aplikácie WhatsApp Business si už môžete stiahnuť z obchodu App Store a Google Play, v ktorej už možno vidieť (niektoré) nové funkcie. Pred stiahnutím aplikácie je vhodné najskôr si urobiť zálohu, pretože beta verzia aplikácie zjavne nebude taká stabilná ako finálna verzia.

Tu nájdete QR kód

Ak používate beta verziu aplikácie, môžete prejsť do nastavení WhatsApp. Tam uvidíte QR kód vedľa svojej profilovej fotografie a mena. Ak na ňu kliknete, dostanete dve karty: na prvej uvidíte svoj vlastný QR kód a na druhej je možné naskenovať QR kód niekoho iného.

Beta verziu najnovšej verzie WhatsApp je preto možné už stiahnuť. Kedy môžeme očakávať oficiálnu aktualizáciu, sa stále nevie.