Ako

Robte snímky obrazovky pomocou telefónu s Androidom

V minulosti bolo na vytvorenie snímky obrazovky na telefóne s Androidom potrebné nainštalovať vývojárske nástroje pre Android. V dnešnej dobe môžete na telefónoch so systémom Android 4.0 alebo novším vytvárať snímky obrazovky niekoľkými stlačeniami tlačidiel.

Na väčšine telefónov s Androidom môžete vytvoriť snímku obrazovky súčasným stlačením a podržaním tlačidiel napájania a zníženia hlasitosti. Podržte tieto tlačidlá, kým obrazovka nebliká. Prečítajte si tiež: Samsung Galaxy S6 - fámy a špekulácie.

Na niektorých telefónoch je však proces odlišný. Napríklad na telefónoch Samsung Galaxy - a niektorých telefónoch tretích strán, ktoré majú domovské tlačidlo - musíte stlačiť a podržať vypínač a domovské tlačidlo, kým nebliká obrazovka, ako je uvedené vyššie. Ak má váš telefón s Androidom domovské tlačidlo, vyskúšajte túto kombináciu vypínača a domovského tlačidla.

Ak chcete zobraziť svoju snímku obrazovky, prejdite do aplikácie Galéria a vyhľadajte album snímok obrazovky. Klepnutím na ňu otvoríte album, potom klepnutím na snímku obrazovky, ktorú ste vytvorili, zobrazíte. Stlačením tlačidla Zdieľať - bočný tvar V spájajúci tri bodky - zobrazíte možnosti, ako je zdieľanie prostredníctvom SMS alebo e-mailu.