Ako

Zmeňte ukazovateľ myši v systéme Windows

Vzhľad systému Windows je pomerne pevný. Môžete do istej miery pridať svoj vlastný zvrat pomocou farebných schém a pozadia, ale to je tak všetko. Existujú aplikácie, ktoré vám poskytnú viac možností, ale jednu vec môžete ľahko urobiť sami: zmena ukazovateľa myši v systéme Windows je hračkou.

Windows štandardne používa známy kurzor myši, čiernu alebo bielu šípku s tenkou nohou. Vľavo sú zobrazené rukou a ak budete musieť chvíľu počkať, uvidíte rotujúci kruh. Vedeli ste však, že to môže byť oveľa zábavnejšie? Môžete použiť svoje vlastné (alebo oveľa jednoduchšie cudzie) ukazovatele myši.

Stiahnite si ukazovatele myši

Najprv musíte nájsť peknú sadu ukazovateľov. Tu nájdete niekoľko, ale iba googlenie poskytuje dostatok alternatív. Aj na webových stránkach, ako je Deviant Art, existuje veľa rád, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť. Stačí vyhľadať a zistiť, ktorý sa vám páči.

Nastavte ukazovatele myši

Najjednoduchší spôsob inštalácie ukazovateľov myši je súbor .inf, ktorý je často súčasťou zipu. Ak ste rozbalili zip a umiestnili ho do priečinka, o ktorom si myslíte, že ho náhodou nevymažete, môžete do systému Windows 10 vstúpiť cez Štart / Ovládací panel / Hardvér a zvuk / Zariadenia a tlačiarne / Myš na kartu Ukazovatele ísť. Vo Windows 7 prejdite na Štart / Ovládací panel / Myš / Ukazovatele.

Ak ste nainštalovali súbor .inf v predchádzajúcom kroku, nové ukazovatele by mali byť uvedené pod nadpisom Schéma. Ak v priečinku nebol žiadny súbor .inf alebo ho nemôžete nainštalovať (napríklad preto, že nemáte práva správcu), budete musieť ukazovatele pridať ručne.

Ukazovatele myši sa menia

Kliknite na prvú voľbu nižšie Upraviť, Normálny výber, a potom Listy. Vyhľadajte priečinok, do ktorého ste umiestnili ukazovatele, a nájdite správny ukazovateľ (zvyčajne sú ukazovatele pomenované rovnako ako v zozname nižšie. Upraviť, ale v angličtine). Môžete si samozrejme tiež zvoliť, ktorý ukazovateľ chcete kedy použiť.

Opakujte pre celý zoznam a po dokončení kliknite Uložiť ako…. Zadajte meno, kliknite na Ok a znova Ok. Ukazovateľ myši bol teraz zmenený.

Bonusový tip

Ak použijete manuálny spôsob, môžete si dokonca stiahnuť viac sád ukazovateľov a vybrať si ten najlepší. Ste skutočne tvorivo naladení? Potom si vytvorte vlastné ukazovatele pomocou programu ako AniTuner.