Ako

Takto môžete zmeniť umiestnenie sťahovania Chromu

Súbory, ktoré stiahnete v prehliadači Chrome, sa predvolene ukladajú do priečinka Stiahnutia vo vašom používateľskom účte. Predvolené umiestnenie prehliadača Chrome však môžete zmeniť. Týmto spôsobom sa odteraz budú súbory ukladať do priečinka podľa vášho výberu.

  • 7 užitočných trikov pre Google Chrome 15. marca 2017 14:03
  • 20 doplnkov a rozšírení pre zabezpečený prehliadač 5. februára 2017 08:02
  • 10 profesionálnych tipov pre Google Chrome 18. januára 2017 7:01

Súbory stiahnuté v prehliadači Chrome spoločnosti Google sa automaticky ukladajú do predvoleného umiestnenia na stiahnutie. Toto umiestnenie môžete zmeniť, aby sa všetky súbory, ktoré neskôr stiahnete, uložili tam, kam chcete.

Predvolené umiestnenia súborov na stiahnutie pre Chrome

Ak ste nezmenili predvolené nastavenia prehliadača Chrome, súbory sa predvolene stiahnu do nasledujúcich umiestnení do vášho počítača.

Ak používate Windows:

\ Používatelia \ Stiahnuté súbory

Ak používate macOS:

/ Používatelia // Stiahnutie

Ak používate Linux:

home // Stiahnutie

Zmeniť predvolené umiestnenie

Vo svojom počítači Mac alebo PC môžete zvoliť umiestnenie, kam by sa mali predvolene ukladať stiahnuté súbory, alebo môžete zvoliť konkrétne umiestnenie pre každé jednotlivé stiahnutie.

Otvorené Chrome a v pravom hornom rohu okna prehliadača kliknite na trojbodkovú ponuku a vyberte nastavenie. Kliknite na spodnú časť obrazovky Ukázať pokročilé nastavenia.

V časti K stiahnutiu svoje nastavenia sťahovania môžete zmeniť stlačením Upraviť a vyberte umiestnenie, kam by sa odteraz malo sťahovať.

Vyberte na stiahnutie

Ak chcete, aby sa pri každom sťahovaní súboru zobrazila výzva na zadanie umiestnenia na stiahnutie, môžete. Za týmto účelom musíte zaškrtnúť políčko Pred stiahnutím sa opýtajte, kam uložiť súbor skontrolovať.