Ako

Prehliadač Google Chrome nefunguje na vašom smartfóne? Skúste to

Aj keď je Google Chrome pekný prehliadač, bohužiaľ nejde o aplikáciu bez chýb. Niekedy sa môže stať, že sa prehliadač zrúti, nepracuje správne alebo je veľmi pomalý. Pomocou týchto tipov vám pomôžeme posunúť sa vpred.

Na výkon prehliadača Google Chrome v systémoch Android a iOS má vplyv niekoľko vecí. Ďalej sme zhromaždili návrhy, ktoré môžete vyskúšať, ak si všimnete, že aplikácia nefunguje dobre. Skôr než sa do toho pustíte, uistite sa, že máte vo svojom smartfóne najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome. Môžete skontrolovať v Google Play a App Store, či je k dispozícii nová verzia.

Wifi alebo mobilný internet?

Predtým, ako podniknete akékoľvek kroky, môžete skontrolovať, či je problém vo vašom Wi-Fi. Ste doma a nechce sa načítavať webové stránky? Potom pri používaní predplatného na internete vypnite WiFi a skontrolujte, či všetko funguje správne. Ak problémy naďalej pretrvávajú, môžete si byť istí, že to má niečo spoločné s aplikáciou.

Reštartujte prehliadač Google Chrome

Veľmi často pomôže, keď aplikáciu úplne zavriete a iba raz reštartujete. Ak to nepomôže, môžete zvážiť vypnutie a zapnutie smartfónu.

Zatvorte karty a aplikácie

Najskôr môžete zavrieť všetky karty a ďalšie aplikácie v smartfóne. Takto si môžete byť istí, že na pozadí nebude nič bežať, čo môže mať vplyv na výkon. Webová stránka alebo aplikácia niekedy vyžaduje od vášho telefónu viac, čo túto chorobu často vyrieši.

Vymažte pamäť cache

Niekedy pomôže aj vyčistenie vyrovnávacej pamäte (jedná sa o dočasnú pamäť vášho smartphonu). Môžete to zariadiť v Nastaveniach prehliadača Google Chrome (pod Ochrana osobných údajov / údaje prehliadača). Zvyčajne zistíte, že musíte túto pamäť vyprázdniť, ak sa webové stránky nenačítajú alebo keď sa vám po otvorení aplikácie zobrazí prázdna obrazovka.

Vyhľadajte chybový kód

Niekedy, ale nie vždy, sa vám zobrazí chybový kód z prehliadača Google Chrome. To je v poriadku, pretože, dúfajme, rýchlo zistíme, v čom je problém. Pretože prehľadávač nefunguje správne na vašom smartfóne, môže byť lepšie skopírovať kód do prehľadávača na počítači alebo inom smartfóne. Taktiež môžete kedykoľvek požiadať o pomoc ľudí na fóre Chrome, inak môžete kontaktovať zákaznícky servis Google.