Ako

Dostanete sa tak do bezpečného režimu systému Windows

Núdzový režim je odrezané prostredie systému Windows s minimom ovládačov. Stlačenie klávesu F8 bolo roky rýchlou cestou do bezpečného režimu. Tento trik ale nebude fungovať na všetkých počítačoch so systémom Windows 8.

Prečo

Núdzový režim poskytuje vizuálne neatraktívne prostredie systému Windows s obmedzenou funkčnosťou a nízkym rozlíšením, ktoré je užitočné na diagnostické a opravné účely. Prezentáciu v PowerPointe nebudete chcieť robiť v bezpečnom režime, ale ak sa niečo pokazí, môže to byť praktický režim. Ak napríklad stále nedokážete odinštalovať program, je možné, že to urobíte v bezpečnom režime. Prečítajte si tiež: 19 tipov na Windows 8.1.

Jednou z vecí, ktoré štandardný bezpečný režim nedokáže, je vytváranie sietí. Pretože však niektoré diagnostické úlohy vyžadujú sieťové pripojenie a prístup na internet - napríklad skenovanie škodlivého softvéru a aktualizácie ovládačov -, systém Windows poskytuje aj alternatívne prostredie bezpečného režimu so sieťovým pripojením.

Ako

Konvenčný spôsob vstupu do núdzového režimu stále funguje v systémoch Windows 7 a Vista a niektorých počítačoch so systémom Windows 8. Spustite počítač a niekoľkokrát stlačte F8. Hneď ako sa zobrazí ponuka Advanced Boot Options, môžete Bezpečnostný mód alebo Núdzový režim so sieťou Vyberám.

V ponuke si môžete vybrať z rôznych verzií bezpečného režimu.

Ak to nefunguje, tu je niečo konkrétne pre Windows 8:

1. Držte Posun zatiaľ čo držíte Reštartmožnosť z ponuky Vypnutie. Funguje to pomocou očarenia Nastavenia a vo Windows 8.1 kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu Štarttlačidlo.

Ak podržíte kláves Shift, môžete systém Windows spustiť v bezpečnom režime.

2. Na obrazovke Vyberte možnosť, ktorá sa zobrazí, zvoľte Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Nastavenia spustenia> Reštartovať.

3. Keď sa zobrazí ponuka Startup Settings, napíšte 4 pre bezpečný režim alebo 5 pre bezpečný režim so sieťou.

Existuje ešte jeden spôsob bezpečného režimu, ktorý funguje v systémoch Windows 7, 8 a Vista:

1. Do vyhľadávacieho poľa ponuky Štart alebo do vyhľadávacieho poľa v systéme Windows 8 zadajte výraz msconfig a otvorte program, ktorý sa zobrazí.

2. Kliknite na kartu Čln.

3. Začiarknite políčko Bezpečné zavedeniemožnosť.

Druhý spôsob vám umožňuje vstúpiť do bezpečného režimu pomocou bezpečného spustenia.

4. Vyberte možnosť nižšie. Bezpečné zavedenie vás prevedie do štandardného bezpečného režimu. So sieťou robí presne to, čo čakáte.

5. Kliknite na Ok potom kliknite Reštart.

S druhou metódou však nastáva problém. Po dokončení a reštartovaní systému Windows sa vrátite späť do bezpečného režimu. Takže - zatiaľ čo ste v bezpečnom režime - musíte otvoriť msconfig a zrušiť začiarknutie možnosti Safe boot.