Ako

Strava: 4 tipy, ako si viac športovať

Ste vášnivým bežcom alebo radi skáčete na bicykli? Bezplatná aplikácia Strava vám pomáha napredovať a umožňuje vám súťažiť s ostatnými športovcami. Ako to funguje, si v tomto článku vysvetlíme presne.

Tip 01: Beh a bicyklovanie

Beh a cyklistika sú neuveriteľne populárne športy. Vďaka bezplatnej aplikácii Strava, ktorá je k dispozícii pre iPhone aj Android, dostanú tieto športové aktivity ďalší rozmer. Môžete nielen podrobne sledovať svoje vlastné výkony, ale tiež vidieť, ako sa majú ostatní, od priateľov aj od úplne cudzích ľudí. Mimoriadne povzbudenie k tomu, aby ste naďalej podávali lepšie výkony a aby ste si užívali šport.

Aplikácia je k dispozícii pre iOS a Android).

Tip 02: Zdieľajte úspechy

Na rovnakom princípe funguje aj Strava GPS Beh a Cyklistika. Na domovskej obrazovke (karta Záznam) môžete zaznamenať svoj výkon stlačením veľkého centrálneho tlačidla nahrávania. Počas chôdze, behu alebo bicyklovania sa neustále zaznamenáva vaša poloha a tempo, ktorým sa pohybujete.

Hneď ako skončíte, zastavíte nahrávanie a prejdená trasa sa na mape zobrazí ako trasa a aplikácia zobrazí údaje, ako je napríklad prejdená vzdialenosť, uplynulý čas a vaše tempo. Po registrácii budú údaje uložené lokálne aj vo vašom profile na Strava.com. Vy určíte, či sú vaše úspechy viditeľné pre ostatných.

Tip 03: Leaderboard

Zaujíma vás, ako si vediete v porovnaní s ostatnými? Potom prejdite na kartu Preskúmajte. Pri ďalšom priblížení mapy sa na obrazovke objaví čoraz viac segmentov. Segmenty sú cesty, ktoré absolvovali iní športovci. Ak prevádzkujete alebo cyklujete takýto segment, vaša výkonnosť sa automaticky porovná s ostatnými a zahrnie sa do výsledkovej tabuľky. Je dôležité, aby ste prešli počiatočným a konečným bodom a postupovali rovnakou cestou.

Mapa je tiež veľmi užitočná na objavovanie krásnych nových miest, kde pôsobia športovci vo vašom okolí (alebo inde). Klepnite na segment a na výsledkovej tabuli uvidíte, kto dokončil trasu a čo vykonal. Výzvou teraz je samozrejme pokúsiť sa prevziať vedenie sami. O to väčšia zábava je súťažiť s partiou priateľov.

Tip 04: Vytvorte segmenty

Svoje vlastné segmenty môžete vytvoriť aj na stránkach Strava.com. Zaregistrujete sa a zobrazíte podrobnosti o predchádzajúcej aktivite. Cyklisti klikajú na Akcie / Nový segment. Bežci nájdu túto možnosť pod ikonou kľúča. Potom pomocou posúvača nad mapou nastavte začiatočný a konečný bod segmentu. Pomocou tlačidiel pod nimi môžete body upravovať ešte presnejšie.

Po uložení sa výsledková tabuľka udržuje úplne automaticky. Cyklisti a bežci sa zaznamenávajú osobitne. Môžete si tiež nechať segment pre seba, ale to je už menej zábavné.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found