Ako

Týmto spôsobom môžete kopírovať CD a DVD

Vďaka mnohým streamovacím službám, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, pre hudbu, ale aj pre vaše obľúbené filmy a seriály, sú disky CD a DVD skutočne zastarané. Ak ich stále máte, môžete ich roztrhať. Potom máte okamžite svoju hudbu a filmy digitálne a môžete svoje disky zlikvidovať. To sa vyjasňuje!

Tip 01: Miesto na disku

Než začneme, je dôležité ubezpečiť sa, že máte na disku dostatok miesta. Hudba nezaberie veľa miesta, ale filmy samozrejme áno. Ak sa chystáte digitalizovať zbierku filmov, skutočne potrebujete niekoľko stoviek GB. Preto vám odporúčame použiť externý pevný disk alebo NAS. Druhá možnosť je tiež veľmi praktická, pretože veľa serverov NAS má zabudovaný mediálny server, takže inteligentná televízia môže ľahko pristupovať ku všetkým filmom, seriálom a hudobným súborom na vašom NAS.

Tip 02: Nezákonné?

Stále existuje veľká neistota, či si môžete alebo nemôžete vytvoriť kópiu CD alebo DVD pre vlastnú potrebu. Pravidlá sú našťastie dosť jasné. Stichting Brein hovorí: „Kópiu hudby alebo filmu (CD alebo DVD) môžete vytvoriť, ak to nie je určené na komerčné účely a výlučne pre vás. Môže sa stať, že nebudete môcť vytvoriť kópiu počítačovej hry alebo iného softvéru, a to ani pre svoje vlastné použitie. “Poznámka: Ak je disk CD alebo DVD chránený proti kopírovaniu alebo kopírovaniu (konvertovaniu na digitálny súbor), môže byť táto ochrana chránená. nie je obchádzané ani zakázané, dokonca ani za účelom vytvorenia vlastnej kópie. Teraz je samozrejme otázkou, kto sa kedy dozvie, či súbory nezdieľate, ale je dobré poznať pravidlá.

Ak urobíte chybu, môže vás to vyjsť draho. Ak úmyselne porušíte autorské práva, bude to trestné. Tresty môžu byť podľa Stichtinga Breina až 4 roky väzenia a pokuta 45 000 eur.

Vložte disk CD a iTunes budú presne vedieť, čo majú robiť

Tip 03: Nastavte si iTunes

iTunes nemusia byť najobľúbenejšími softvérmi na svete (mierne povedané), ale sú vynikajúcim programom na konvertovanie hudobných diskov CD. Predtým, ako uvedieme program do prevádzky, je dôležité najskôr upraviť niekoľko nastavení. Spustite iTunes a potom kliknite na v hornej časti ponuky upraviť a v rozbaľovacej ponuke na Predvoľby. Na karte Všeobecné uvidíte možnosť Pri vkladaní CD. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku a vyberte Importujte a vysuňte CD. Normálne je to veľmi nepríjemné, ale ak chcete svoju zbierku rýchlo previesť, je to ideálne. kliknite na Importovať nastavenia a rozhodnúť sa, či chcete svoju hudbu vo formáte aac (.m4a) alebo mp3. Aac je kvalitatívne lepší, ale MP3 by ste mohli poznať skôr. Nakoniec kliknite na Inštitúcia v rozbaľovacej ponuke Upravená a označte požadovanú kvalitu zvuku. Upozorňujeme, že čím vyššia je bitová rýchlosť, tým väčší je súbor. Ak netušíte, čo to všetko znamená, môžete sa pridať Inštitúcia tiež sa len rozhodnúť pre Vysoká kvalita (128 kb / s). kliknite na Ok a znova Ok použiť nastavenia.

iTunes už pre produkty so systémom macOS Catalina nefungujú. iTunes budú naďalej fungovať na starších verziách počítačov macOS a Windows.

Tip 04: Vložte CD

Príjemné na tomto nastavení je, že nemusíte robiť nič iné, iba vložiť disk CD a sledovať, ako ho iTunes konvertujú do digitálneho súboru. Skvelé na iTunes je, že program má prístup k gigantickej databáze, prostredníctvom ktorej sa automaticky vyhľadávajú názvy albumov, interpretov a skladieb, rovnako ako obaly albumov. Teraz existuje šanca, že iTunes nenájdu Hyper The Pipe Hurray od otca Mouscrona, ale v takom prípade môžete tieto informácie vyplniť sami. Po načítaní informácií začne iTunes okamžite prevádzať CD na digitálne súbory. Pre každú skladbu sa vytvorí samostatný súbor. Prevedené súbory sú uložené v priečinku iTunes v hudobnej knižnici na vašom pevnom disku.

Tip 05: Knižnica

Skutočnosť, že to všetko funguje tak ľahko, nie je jediný dôvod, prečo sme si vybrali program iTunes ako program na konverziu hudby. Počas kopírovania a kopírovania iTunes tiež okamžite pridá hudbu do vašej knižnice iTunes, čo znamená, že je všetko prehľadne usporiadané. V programe uvidíte svoju knižnicu na ľavom paneli, na ktorú môžete kliknúť Umelci, Albumy, Čísla, Žánre a tak ďalej. iTunes majú strašnú reputáciu, ale v tomto je program naozaj dobrý.

Tip 06: Stiahnite si softvér

Aj keď kopírovanie CD bolo vždy dosť jednoduché, dlho to bolo iné pri DVD. Napriek tomu, ak hľadáte softvér na kopírovanie DVD, nájdete veľa harabúrd. Program, ktorý odporúčame, je WinX DVD Ripper. Okamžite hovoríme: tento program nie je zadarmo. V priebehu rokov sme používali niekoľko bezplatných programov a vždy sa stretávame s rovnakými problémami: sú chybné, extrémne pomalé, často zlyhávajú a / alebo umiestňujú logo na vaše video, pokiaľ si nevyberiete platenú verziu. WinX DVD Ripper stojí 30 eur a to je obrovská cena, ak chcete previesť iba jedno DVD (v takom prípade nie je problém s pomalým programom). Snažíme sa však získať celú vašu zbierku DVD a dobrý softvér je potom jednoducho dôležitý. WinX DVD Ripper tiež ľahko obchádza väčšinu prahových hodnôt DRM (čo v skutočnosti nie je povolené) a ušetrí vám to množstvo problémov. Upozorňujeme, že produkt kupujte prostredníctvom tejto adresy URL, a nie prostredníctvom domovskej stránky, inak budete platiť 30 dolárov namiesto 30.

Bezplatné programy sú často chybné, pomalé, zlyhávajú alebo sa na nich nachádza logo

Tip 07: Nastavte softvér

Rovnako ako v prípade iTunes najskôr upravíme nastavenia, aby sme sa ubezpečili, že sa videosúbor generuje presne tak, ako chceme. Spustite program WinX DVD Ripper a potom kliknite hore možnosti. Teraz môžete určiť, v akom jazyku chcete predvolene zvukový súbor z DVD vytrhnúť, ale nebojte sa, môžete tak urobiť neskôr počas samotného kopírovania. Dôležitejšie je, že môžete určiť, kam presne chcete súbor uložiť. To je obzvlášť dôležité, ak na pevnom disku nemáte dostatok miesta na to, aby ste predtým ako najskôr skopírovali DVD, pred jeho kopírovaním na externý pevný disk alebo NAS. V takom prípade si tu môžete priamo zvoliť správne miesto. Môžete tiež určiť, či chcete, aby sa počítač alebo laptop po dokončení kopírovania vypol. To je zaujímavé, pretože kopírovanie a kopírovanie môže chvíľu trvať. Vďaka tejto možnosti môžete ísť bezpečne spať, akonáhle sa spustí kopírovanie.

Tip 08: Vyberte profil

Teraz je čas vložiť DVD, ktoré chcete ripovať, do DVD prehrávača. Na rozdiel od iTunes, WinX DVD Ripper nepodnikne žiadne kroky. Po vložení DVD kliknite na tlačidlo vľavo hore Disk. Potom označíte, ako chcete súbor navrhnúť. Ak by ste chceli roztrhnúť filmy, ktoré sa majú pozerať na vašom smartfóne, môžete to označiť. Súbor bude potom menší (ale kvalita bude tiež o niečo nižšia). Ideme do toho Video vo formáte MP4, pretože sa potom môžeme sami rozhodnúť, na ktorom zariadení video sledujeme, a maximálna kvalita je zachovaná. Pomocou posúvača potom môžete tiež presne určiť, akú vysokú kvalitu chcete dosiahnuť, pomocou profilu, ktorý si vyberiete. Čím vyššia je kvalita, tým dlhšie bude softvér trvať. Keď ste si vybrali, kliknite na Ok.

Tip 09: Vyberte skladby

Je dôležité vedieť, že DVD obsahuje oveľa viac než len film, ktorý sledujete. Predné kúsky, bloopery a všetok ďalší bonusový materiál sú všetky samostatné skladby na DVD, rovnako ako skladby sú skladby na CD. Je samozrejme dôležité, aby ste vybrali stopu filmu, a nie bonusový materiál atď. Našťastie túto stopu ľahko spoznáte, pretože je to najdlhšia stopa na DVD. Pred tým položte šek. V tejto stope potom uvidíte dve rozbaľovacie ponuky. Ľavé menu je pre zvuk, pravé menu pre titulky. V oboch ponukách vyberte požadovaný jazyk alebo zvoľte požadovaný jazyk Titulky sú deaktivované ak nechcete titulky. Ak teraz kliknete na v hornej časti Nastaviť značku, potom môžete DVD pomenovať a vyplniť ďalšie informácie, aby program, v ktorom sa chystáte sledovať video, mohol zobraziť ďalšie informácie. Keď ste nastavili všetko, kliknite na ikonu Bež skutočne ripovať súbor. A teraz uvidíte presne to, prečo sme z programu WinX DVD Ripper tak nadšení, pretože tam, kde kopírovanie DVD inému softvéru trvá pol hodiny až niekedy hodinu, tento program dokončí prácu za desať minút (pokiaľ nemáte Pána prsteňov). ripy).

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found