Ako

Takto zastavíte sledovače pomocou funkcie Odpojiť

Zaujíma vás, čo robia ostatní s vašimi údajmi? Spravodlivo. Surfovanie po internete je takmer nemožné bez toho, aby to všetci pozerali. Súbory cookie a ďalšie sledovacie programy vám to takpovediac uľahčujú ... ale väčšinou ide vlastne o zacielenie: zasielanie správnych reklamných správ, aby ste sa nakoniec podvolili a vytiahli svoju peňaženku. Preferujete trochu viac súkromia? Potom vyskúšajte funkciu Odpojiť!

Nainštalujte Odpojiť

Odpojiť je aplikácia od bývalého inžiniera spoločnosti Google. Tento nástroj poskytuje všetkým sledovačom jasný prehľad a umožňuje vám zvoliť, ktoré z nich chcete zablokovať. Rozšírenie prehliadača je k dispozícii pre Chrome, Firefox, Safari a Opera. Verzia Basic je úplne zadarmo. Ak chcete rozšírenie nainštalovať, prejdite na stránku //disconnect.me a kliknite dole Získajte základné informácie. Pokračujte s Získajte Odpojiť. Budete automaticky presmerovaní na stránku na stiahnutie. Nainštalujte si rozšírenie prehliadača. Dostanete žiadosť o prepnutie na verziu Premium, toto okno môžete len zavrieť.

Získajte prehľad

Po úspešnej inštalácii sa vo vašom prehliadači zobrazí ikona s čiernym písmenom D: znamená Odpojiť. Hneď ako začnete surfovať, všimnete si, že sa na ikone pravidelne objavuje číslo. To znamená, že na webových stránkach sú sledovače. Vyskúšajte to v populárnom online obchode alebo na serveri so správami. Kliknutím na čierne D zobrazíte okno Odpojiť. Zelené čísla označujú, koľko požiadaviek na sledovanie (požiadaviek na sledovanie) je blokovaných. Odblokujete ho jedným kliknutím.

Viac ako v režime inkognito?

Každý prehliadač má v dnešnej dobe režim ochrany osobných údajov. Takto sa zabráni lokálnemu uloženiu vašej histórie surfovania. Odpojiť ide o krok ďalej a blokuje ďalšie služby - napríklad Google alebo Facebook - aby nevedeli, ktoré stránky navštevujete. Podľa tvorcov by program Disconnect blokoval viac ako 2 000 rôznych sledovacích nástrojov a načítal webové stránky až o 27% rýchlejšie. Týmto spôsobom navyše ušetríte aj z hľadiska šírky pásma. V okne uvidíte aj štatistiku. Skrz Stránka so zoznamom povolených je dokonca možné povoliť sledovače z určitých stránok.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found