Ako

Takto urobíte snímku obrazovky v systéme Windows

Screenshot môže byť užitočný, ak chcete umiestniť chybové hlásenie systému Windows na fórum alebo naraziť na niečo pekné na internete. Vytvorenie snímky obrazovky systému Windows je jednoduchšie, ako si myslíte. Tu sú tri tipy, ako začať.

Vytvoriť snímku obrazovky v systéme Windows?

  • Možnosť 1: stlačte Tlačidlo PrintScreen, Otvorené Maľovať a kliknite na Ctrl + V. Použite Alt + PrintScreen ak chcete zachytiť iba aktívne okno.
  • Možnosť 2: využite ju Nástroj na vystrihovanie, vyberte, čo chcete zachytiť, a uložte to Súbor, Uložiť.
  • Možnosť 3: Použite jednu rozšírenie prehliadača.

Ďalej si môžete podrobne prečítať, aké možnosti máte, keď chcete vytvoriť snímku obrazovky v systéme Windows.

Tlačidlo PrintScreen

Trik s tlačidlom PrintScreen funguje vo všetkých verziách systému Windows. Po stlačení tejto klávesy to vyzerá, že sa nič nedeje. Systém Windows však nasníma obrázok celej vašej obrazovky na pozadí. Ten sa dočasne uloží do schránky, ktorá sa tiež používa na kopírovanie a vkladanie textu. Teraz spustite program Paint via Štart / (všetky) programy / príslušenstvo - funguje aj iný editor obrázkov. V systéme Windows 10 otvorte ponuku Štart klávesom Windows a zadajte maľovať (poznámka: Paint 3D je iný program a nie je vhodný pre snímky obrazovky). Prilepíte snímku obrazovky pomocou kombinácie klávesov Ctrl + V v programe Skicár, po ktorom môžete obrázok uložiť obvyklým spôsobom. Najbežnejšie sú formáty súborov jpg a png. Je dobré vedieť: s kombináciou klávesov Alt + PrintScreen namiesto celej obrazovky urobíte záznam z aktívneho okna.

Windows 7 a 10

Počnúc operačným systémom Windows Vista už nemusíte hrať antics s Paint, aby ste uložili snímku obrazovky. Magickým slovom je Nástroj na vystrihovanie. Typ nástroj na ostrihanie z ponuky Štart a stlačte Zadajte.

Po spustení nástroja na vystrihovanie sa obrazovka stlmí a ukazovateľ myši sa zmení na nástroj na zvýraznenie. Takto môžete zvoliť časť obrazovky ako snímku obrazovky. Potom sa snímka obrazovky zobrazí v nástroji na vystrihovanie. Uložte obrázok ako súbor jpg alebo png pomocou Uloženie súboru ako. Použite tlačidlo Nový ak chcete urobiť ďalší screenshot. Pred vytvorením novej snímky obrazovky ju uložte!

Ďalšou užitočnou funkciou nástroja na snímanie obrazovky je pero a zvýrazňovač. Takto môžete rýchlo označiť dôležitý text alebo nakresliť kruh okolo niečoho, čo chcete zdôrazniť.

Screenshoty prehliadača

Ak ste experimentovali s tipmi vyššie, možno ste si všimli, že zachytávate iba viditeľnú časť obrazovky. To je nepríjemné, ak chcete vytvoriť snímku obrazovky webovej stránky, ktorá sa nezmestí na obrazovku.

Riešením sú rozšírenia ako FireShot (Chrome / Firefox). Môžete si vybrať z troch spôsobov snímania: celá stránka, iba viditeľná časť alebo výber. FireShot tiež ponúka pomerne rozsiahle možnosti. Screenshot môžete tiež uložiť ako PDF alebo ho odoslať priamo cez Gmail.

FireShot je k dispozícii okrem iného aj ako inštalátor pre programy Internet Explorer a Opera.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found